16:38
Вівторок, 13 Серпня 2019

КЖЕ висловила публічний осуд каналу «112 Україна» через сексизм у ток-шоу «Чому так?»

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) висловила телеканалу «112 Україна» публічний осуд через сексизм у випуску ток-шоу «Чому так?» від 8 червня.
КЖЕ висловила публічний осуд каналу «112 Україна» через сексизм у  ток-шоу «Чому так?»
КЖЕ висловила публічний осуд каналу «112 Україна» через сексизм у  ток-шоу «Чому так?»

Про це йдеться в рішенні КЖЕ від 13 серпня.

На розгляд Комісії з журналістської етики 25 червня було подано скаргу від журналістки «Детектора медіа» Галини Скляревської, журналістки й правозахисниці Ірини Сєдової, журналістки «Громадського радіо» Анастасії Багаліки, правозахисниці й журналістки Єлизавети Кузьменко, журналістки Лариси Денисенко та журналістки Аніти Вінкельмаєр на випуск ток-шоу «Чому так?», під час якого транслювалися «стереотипні, дискримінаційні, сексиські висловлювання, а також мова ворожнечі за ознакою статі, тема випуску: "Місце жінок в політиці"».

Телеканал «112 Україна» 1 серпня зазначив, що програма йшла в прямому ефірі, оскільки гості програми не є працівниками каналу, то телеканал не вбачає порушення Кодексу етики українського журналіста.

Комісія вважає, що в аналізованому ток-шоу було допущено порушення статей 6 (стандарти повноти та об’єктивності інформації), 9 (судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного), 10 (збалансованість представлених точок зору) та 15 (ніхто не може бути дискримінований через свою стать, мову, расу, релігію, національне, регіональне чи соціальне походження або політичні уподобання) Кодексу етики українського журналіста.

«Журналісти та редакції мають докладати зусиль до всебічного вивчення ситуації й контексту, до кваліфікованого підбору експертів, компетентних у відповідній тематиці, та надання своїй аудиторії повної та всебічної інформації з питання, яке висвітлюється», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у червні президент Федерації велоспорту Олександр Башенко під час запису коментаря звинуватив журналістку програми «Вікна» (СТБ) Олену Лунькову в брехні, у вживанні алкоголю та пропонував поцілуватися. Медігрупа StarLightMedia засудила дії очільника Федерації щодо журналістки компанії та звинуватила його в сексизмі.

Читайте також

Фото: 112 Україна

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
750
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду