На фасаді посольства України в Польщі відкрилась виставка малюнків Сущенка

На фасаді посольства України в Польщі відкрилась виставка малюнків Сущенка

12 Липня 2019
1200
12 Липня 2019
20:39

На фасаді посольства України в Польщі відкрилась виставка малюнків Сущенка

1200
Експозиція спрямована на те, щоб привернути увагу поляків і гостей польської столиці до проблеми незаконного ув’язнення українців у Росії, зокрема і журналіста Романа Сущенка.
На фасаді посольства України в Польщі відкрилась виставка малюнків Сущенка
На фасаді посольства України в Польщі відкрилась виставка малюнків Сущенка

Про це у коментарі «Укрінформу» розповів посол України в Польщі Андрій Дещиця.

«Сьогодні на фасаді посольства ми відкрили виставку малюнків Романа Сущенка, і це якраз співпало з цією, на жаль, трагічною датою - 1000 днів його незаконного перебування у в'язниці. Ця виставка, щоб привернути увагу поляків, гостей столиці Польщі та міжнародної спільноти до проблеми українських в’язнів: у першу — Романа, але й усіх українців, які перебувають у в’язницях Росії», - заявив Дещиця.

За словами пана Дещиці, цією експозицією українські дипломати хочуть показати, що тема повернення українських політв’язнів повинна постійно бути на порядку денному переговорів і розмов на міжнародній арені.

«Ми повинні робити усе можливе, щоб такими сигналами створювати тиск на керівництво Росії, аби воно прийняло рішення про звільнення усіх військовополонених і всіх наших незаконно ув’язнених політичних в’язнів», - наголосив дипломат.

Фотовиставка малюнків Сущенка в урядовому кварталі Варшави неподалік МЗС Польщі та Ради міністрів країни триватиме кілька місяців.

Нагадаємо, українського журналіста Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Його звинувачують у «шпигунстві». 4 червня 2018-го Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму. 8 жовтня журналіста етапували до колонії.

У січні 2019 року Сущенка вперше відвідали у колонії в Кіровській області донька Юлія та дружина Анжела. Вдруге вони відвідали його у червні.

Виставки картин Сущенка раніше проходили у Кишиневі, ПразіНью-Йорку, Брюсселі та Парижі

Як відомо, журналіст Роман Сущенко створював свої картини під час перебування в московському СІЗО, використовуючи кулькову ручку, олівець та цибулевий сік, а потім передавав картини рідним.

Фото: Укрінформ

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1200
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду