У справі Шабуніна проти відеоблогера Філімоненка допитали фельдшера, який надавав першу допомогу

У справі Шабуніна проти відеоблогера Філімоненка допитали фельдшера, який надавав першу допомогу

16 Квітня 2019
2023

У справі Шабуніна проти відеоблогера Філімоненка допитали фельдшера, який надавав першу допомогу

2023
16 квітня відбулося чергове засідання у справі голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. У суді дав свідчення фельдшер, який прибув за викликом на місце інциденту в день, коли Шабунін вдарив відеоблогера Всеволода Філімоненка.
У справі Шабуніна проти відеоблогера Філімоненка допитали фельдшера, який надавав першу допомогу
У справі Шабуніна проти відеоблогера Філімоненка допитали фельдшера, який надавав першу допомогу

Про це повідомляється на сайті ЦПК.

Під час засідання Філімоненко звинуватив фельдшера в тому, що той начебто відмовив йому у медичній допомозі і надав її Шабуніну. За словами фельдшера, блогер сам відмовився від першої медичної допомоги та госпіталізації. Саме тому він згодом надав допомогу Віталію Шабуніну, якому Філімоненко пирснув в очі з газового балончика. Голова правління ЦПК внаслідок інциденту отримав хімічний опік обох очей. 

У ЦПК зазначи, що відмова Філімоненка від госпіталізації зафіксована на відео з дня інциденту. Також цю інформацію підтвердили свідки, які вже були допитані.

Наступне засідання у справі Шабуніна відбудеться через місяць 16 травня. Через таку перерву між засіданнями Філімоненко звинуватив суддю у тому, що вона начебто затягує справу. Коли суддя покинула зал судових засідань, він почав вживати нецензурну лексику в її сторону та сторону Віталія Шабуніна.

Під час попереднього засідання 9 квітня 2019 у суді допитали слідчих Олександра Чеберяка та Олександра Ковальчука, які займалися справою. Обидва заявили, що нічого не пам’ятають про справу і не знають, де перебувають медичні документи.

Нагадаємо, 8 червня 2017 року у Києві біля Дніпровського військкомату виник конфлікт між головою Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним і відеоблогером каналу «Голос народу» Всеволодом Філімоненком. Шабунін ударив Філімоненка, а той облив голову ЦПК з газового балончика. Цей інцидент став епізодом анонімної програми «Слідами грантоїдів» на каналі «Україна».

У серпні 2017 року стало відомо, що Віталію Шабуніну інкримінують ч.2 ст. 345-1 ККУ (погроза або насильство щодо журналіста), покарання за якою становило до п'яти років позбавлення волі. Проте 16 серпня у Дніпровському відділі поліції столиці голові ЦПК оголосили підозру за статтею 122 (умисне завдання тілесних ушкоджень середньої тяжкості), покарання за якою передбачає до трьох років обмеження або позбавлення волі.

На початку 2018 року поліція відновила розслідування в справі Шабуніна та Філімоненка. 15 січня в приміщенні Дніпровського районного відділку поліції відбувся перехресний допит Філімоненка та Шабуніна.

18 січня слідство перекваліфікувало справу проти Віталія Шабуніна з ч. 2 ст. 122 ККУ (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) на ч. 2 ст. 345-1 ККУ (погроза або насильство щодо журналіста). Покарання за цією статтею передбачає до п’яти років ув'язнення.

22 січня Віталію Шабуніну слідчий і прокурор вручили копію обвинувального акту. Його обвинувачують за статтею 345-1 ККУ «погроза або насильство щодо журналіста». Ця стаття передбачає позбавлення волі на строк до п’яти років.

23 січня прокуратура передала до Дніпровського районного суду Києва обвинувальний акт стосовно Віталія Шабуніна.

30 січня відбулося попереднє судове засідання у справі Віталія Шабуніна. Суд призначив справу до розгляду по суті на 9 лютого.

9 лютого суд розпочав розгляд справи по сутіСуд заслухав одного свідка з постраждалої сторони – засновника і головного редактора інтернет-видання Flash On Time News Дмитра Маганова, та оголосив перерву до 26 лютого.

Громадські організації «Детектор медіа» та Інститут масової інформації вважають безпідставною зміну статті Кримінального кодексу України у справі про сутичку Віталія Шабуніна зі Всеволодом Філімоненком, оскільки вона не пов’язана з журналістською діяльністю Філімоненка.

Коаліція неурядових організацій «Реанімаційний пакет реформ» закликає владу припинити політичне переслідування голови правління ГО «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна.

Директор Freedom House в Україні Метью Шааф назвав обвинувачення проти Шабуніна політично вмотивованими.

3 травня 2018 в Дніпровському районному суді відбулося чергове засідання у справі Віталія Шабуніна. У справі допитали двох свідків звинувачення.

19 лютого 2019 під час чергового засідання допитали свідків - народного депутата Сергія Лещенка, представницю ЦПК Олександру Устінову, а також медіаексперта Тараса Шевченка.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2023
Читайте також
07.05.2018 19:45
Гала Скляревська
1 744
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду