17:08
П'ятниця, 9 Лютого 2018

Суд у справі Шабуніна заслухав одного свідка та оголосив перерву до 26 лютого

9 лютого Дніпровський районний суд міста Києва розпочав розгляд по суті справи щодо голови правління громадської організації «Центр протидії корупції» (ЦПК) Віталія Шабуніна, якого звинувачують у «погрозі або насильстві щодо журналіста».
Суд у справі Шабуніна заслухав одного свідка та оголосив перерву до 26 лютого
Суд у справі Шабуніна заслухав одного свідка та оголосив перерву до 26 лютого

Суд задовольнив клопотання представників Віталія Шабуніна щодо порядку розгляду справи – спершу заслухати свідків. Як пояснив у ході засідання Шабунін - такий порядок розгляду продемонструє, що передувало інциденту між головою ЦПК і блогером Всеволодом Філімоненком.

9 лютого суд заслухав одного свідка з постраждалої сторони – Дмитра Маганова, засновника і головного редактора інтернет-видання Flash On Time News.

Дмитро Маганов повідомив, що Всеволод Філімоненко співпрацює з Flash On Time News на безоплатній основі, має редакційне посвідчення цього видання, і трудові відносини тривають по сьогоднішній день. Він також повідомив, що Всеволод Філімоненко в момент інциденту з Віталієм Шабуніним виконував редакційне завдання Flash On Time News. Але у Flash On Time News за наслідками цього редакційного завдання не вийшло жодного матеріалу Всеволода Філімоненка про діяльність ЦПК та Віталія Шабуніна.

Заслухавши одного свідка, суд оголосив перерву в засіданні.

Наступне засідання призначено на 26 лютого, 14:00. На ньому суд має заслухати ще двох свідків з постраждалої сторони – Олексія Липовецького й Антона Гриньова. Також на засідання викликають для надання свідчень Юлію Марушевську.

Детальніше про судове засідання 9 лютого читайте в репортажі «Детектора медіа» згодом.

Нагадаємо, 8 червня 2017 року у Києві біля Дніпровського військкомату виник конфлікт між головою Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним і відеоблогером каналу «Голос народу» Всеволодом Філімоненком. Шабунін ударив Філімоненка, а той облив голову ЦПК з газового балончика. Цей інцидент став епізодом анонімної програми «Слідами грантоїдів» на каналі «Україна».

У серпні 2017 року стало відомо, що Віталію Шабуніну інкримінують ч.2 ст. 345-1 ККУ (погроза або насильство щодо журналіста), покарання за якою становило до п'яти років позбавлення волі. Проте 16 серпня у Дніпровському відділі поліції столиці голові ЦПК оголосили підозру за статтею 122 (умисне завдання тілесних ушкоджень середньої тяжкості), покарання за якою передбачає до трьох років обмеження або позбавлення волі.

На початку 2018 року поліція відновила розслідування в справі Шабуніна та Філімоненка. 15 січня в приміщенні Дніпровського районного відділку поліції відбувся перехресний допит Філімоненка та Шабуніна.

18 січня слідство перекваліфікувало справу проти Віталія Шабуніна з ч. 2 ст. 122 ККУ (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) на ч. 2 ст. 345-1 ККУ (погроза або насильство щодо журналіста). Покарання за цією статтею передбачає до п’яти років ув'язнення.

22 січня Віталію Шабуніну слідчий і прокурор вручили копію обвинувального акту. Його обвинувачують за статтею 345-1 ККУ «погроза або насильство щодо журналіста». Ця стаття передбачає позбавлення волі на строк до п’яти років.

23 січня прокуратура передала до Дніпровського районного суду Києва обвинувальний акт стосовно Віталія Шабуніна.

30 січня відбулося попереднє судове засідання у справі Віталія Шабуніна. Суд призначив справу до розгляду по суті на 9 лютого.

Громадські організації «Детектор медіа» та Інститут масової інформації вважають безпідставною зміну статті Кримінального кодексу України у справі про сутичку Віталія Шабуніна зі Всеволодом Філімоненком, оскільки вона не пов’язана з журналістською діяльністю Філімоненка.

Коаліція неурядових організацій «Реанімаційний пакет реформ» закликає владу припинити політичне переслідування голови правління ГО «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна.

Директор Freedom House в Україні Метью Шааф назвав обвинувачення проти Шабуніна політично вмотивованими.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
540
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop