Делегація Європарламенту планує відвідати Сенцова у колонії, щоб вручити премію Сахарова
Делегація Європарламенту планує відвідати Сенцова у колонії, щоб вручити премію Сахарова
Про наміри Європарламенту добитися відвідання Сенцова заявила на прес-конференції 26 листопада депутат ЄП Ребека Гармс, повідомляє «Укрінформ».
«Європарламент звернувся до російських відомств, щоб Олег Сенцов міг самостійно приїхати до Брюсселя та власноручно отримати цей приз, але, швидше за все, цього не станеться... Ми зараз активно добиваємося, щоб відстояти ідею допуску делегації Європарламенту в табір до Олега Сенцова. Це було б вперше, коли іноземна делегація відвідує Олега Сенцова», - сказала Гармс.
За її словами, вручення премії імені Сахарова заплановане через два тижні.
«Через два тижні це вручення дасть змогу знову порушити тему Сенцова і всіх українських політв'язнів у "путінських гулагах". Особливо це буде актуально у зв'язку з ескалацією в Азовському морі, тому ми використовуємо цей захід, щоб детальніше проінформувати про нинішню ситуацію в Україні», - відзначила Ребека Гармс.
Як повідомила політик, у день вручення премії Сенцову буде представлений проект, розроблений Євросоюзом спільно з російським правозахисним товариством «Меморіал», у рамках якого складено повний список усіх політв'язнів, які знаходяться в російських в'язницях.
«На презентації цей список політв'язнів буде вручений всім журналістам», - повідомила Гармс.
Як відомо, 25 жовтня Олег Сенцов став лауреатом премії Європарламенту «За свободу думки» імені Сахарова, а 14 листопада його відзначили нагородою Платформи європейської пам’яті та сумління.
Нагадаємо, що Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії.
Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори, Human Rights Watch, Уряд Канади, МЗС Швеції та ін.
5 жовтня Сенцов написав відкритого листа про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів.