12:56
П'ятниця, 9 Листопада 2018

У Білорусі ще одному журналісту висунуто звинувачення у справі «БелТА»

8 листопада мінському кореспонденту російської редакції Deutsche Welle (DW) Павлюку Биковському висуното звинувачення у справі «БелТА» за незаконний доступ до платного сервісу держагентства. Журнаілсту загрожує штраф на суму в понад €1,5 тис.
У Білорусі ще одному журналісту висунуто звинувачення у справі «БелТА»
У Білорусі ще одному журналісту висунуто звинувачення у справі «БелТА»

Про це повідомляється на сайті DW.

Допит у Слідчому комітеті тривав півтори години. З пана Биковського взяли підписку про невиїзд і «належну поведінку». Йому також пред'явили позов у розмірі 4 тис. білоруських рублів (понад €1,5), повідомляє DW.

Нагадаємо, таке ж звинувачення раніше отримали колеги пана Биковського. 5 листопада було висунуто звинувачення журналістам сайту Tut.by (кому саме, поки що невідомо), а 6 листопада – Тетяні Коренковій з видання «БелПАН». У Білоруській асоціації журналістів (БАЖ) припускають, що журналістів можуть ув’язнити, 8 листопада – головреду видання «БелПАН» Ірині Левшиній. У Білоруській асоціації журналістів (БАЖ) припускають, що журналістів можуть ув’язнити.

Нагадаємо, 7 серпня в редакціях видань «БелаПАН» і Tut.by пройшли обшуки. Співробітниць медіа Тетяну Коровенкову, Марину Золотову і Анну Колтигіну– відвезли на допит до Слідчого комітету. Згодом стало відомо про затримання ще пдекількох журналістів. Після допиту їх відпустили.

На даний момент підозрюваними у «справі БелТА» проходять більше десятка журналістів та редакторів.

Приводом для порушення кримінальної справи за ч. 2 ст. 349 КК (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, досконалий з іншої особистої зацікавленості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди), так званій «справі БелТА», стало повідомлення державного інформагентства про збої під час здійснення доступів до платною підпискою послуг, які надавалися названим підприємством одному з його замовників.

28 серпня стало відомо, що Білорусь тимчасово закрила виїзд за кордон підозрюваним журналістам і редакторам у так званій «справі БелТА».

 

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
202
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop