17:55
Вівторок, 6 Листопада 2018

П'ятьом білоруським журналістам висунуто звинувачення у «справі БелТА»

Білоруським журналістам висунуто звинувачення у «справі БелТА» за ч.2 ст.349 Кримінального кодексу Білорусі (Несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, який було скоєно з іншої особистої зацікавленості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди). У Білоруській асоціації журналістів (БАЖ) припускають, що журналістів можуть ув’язнити.
П'ятьом білоруським журналістам висунуто звинувачення у «справі БелТА»
П'ятьом білоруським журналістам висунуто звинувачення у «справі БелТА»

Як повідомив «Детектору медіа» прес-секретар Білоруської асоціації журналістів Борис Горецький, 5 листопада висунуто звинувачення журналістам сайту Tut.by (кому саме, поки що невідомо), а 6 листопада – Тетяні Коренковій з видання «БелПАН».

Пан Горецький припускає, що журналістів можуть ув’язнити: «Оголошення звинувачень у "справі Белта" показує, що білоруська влада не збирається зупинятися і планує незабаром довести кримінальну справу проти журналістів до суду. Можливий результат – штрафи або навіть тюремне ув'язнення. Хоч ми сподіваємося, що до в'язниці влада не опуститься».

Він ще раз наголосив, що БАЖ не бачить в діях журналістів ніяких кримінальних складів.

«Очевидно, що кримінальну справу проти журналістів провідних інтернет-медіа Білорусі порушили, щоб послабити і спробувати підкорити собі ці лідируючі ЗМІ. Влада бачить, що в інтернеті ніхто не хоче читати пропаганду, а популярністю користуються саме незалежні сайти. Тому і розпочато кампанію проти медіа. БАЖ робить все для залучення уваги до цієї проблеми і вдячний всім, хто солідарний з білоруськими журналістами», – сказав пан Горецький.

Як повідомляє білоруський сайт Tut.by, журналісти звинувачуються в тому, що «умисно з корисливою та іншою особистою зацікавленістю зробили супроводжуюче порушення системи захисту несанкціоновані доступи до комп'ютерної інформації, що зберігається в комп'ютерній системі і мережі республіканського УП "БелТА ", що призвело з необережності заподіяння іншої суттєвої шкоди». Сума збитку – від 3 до 14 тис. рублів. Їм обрано запобіжний захід обрано у вигляді підписки про невиїзд.

Нагадаємо, 7 серпня в редакціях видань «БелаПАН» і Tut.by пройшли обшуки. Співробітниць медіа Тетяну Коровенкову, Марину Золотову і Анну Колтигіну– відвезли на допит до Слідчого комітету. Згодом стало відомо про затримання ще пдекількох журналістів. Після допиту їх відпустили.

На даний момент підозрюваними у «справі БелТА» проходять більше десятка журналістів та редакторів.

Приводом для порушення кримінальної справи за ч. 2 ст. 349 КК (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, досконалий з іншої особистої зацікавленості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди), так званій «справі БелТА», стало повідомлення державного інформагентства про збої під час здійснення доступів до платною підпискою послуг, які надавалися названим підприємством одному з його замовників.

28 серпня стало відомо, що Білорусь тимчасово закрила виїзд за кордон підозрюваним журналістам і редакторам у так званій «справі БелТА».

 

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
374
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop