Переговори щодо звільнення Сенцова зупинились – Медведчук
Про це Медведчук сказав в ефірі програми «Велике інтерв'ю з великим політиком» на телеканалі «112 Україна» 25 серпня.
«Можу вам сказати, що я не знаю хто веде сьогодні переговори за Сенцова. Переговори по Сенцову мною велися кілька місяців тому. І були різні варіанти, які були предметом обговорення. Те, що відбувається через останні заяви, я можу зробити висновок, що ці переговори не ведуться на сьогоднішній день… Зараз зроблена зупинка. Чому? Тому що почалися політичні розборки між уповноваженими з прав людини Денисовою та Москальковою. Я, наприклад, не вважаю правильнимим те, як веде себе Денисова. Вона поводиться не як уповноважений з прав людини, а як політик», – сказав він.
Медведчук також додав, що, мовляв, «будь-який тиск на РФ та її керівництво є контпродуктивним і ніякої користі не принесе».
«Звернення і вимоги через міжнародні організації навряд чи вплинуть. Треба вести переговори з Росією, треба пропонувати тих, кого може віддати Україна для того, щоб звільнити тих, свободи яких ми бажаємо», – додав Медведчук.
На запитання ведучого програми Павла Кужеєва, чи приїде Сенцов до України, Медведчук відповів: «Авжеж приїде».
Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові.
25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.
Підтримку Сенцова та вимоги звільнення його та інших політв'язнів висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори та кінематографісти, Human Rights Watch, Уряд Канади, МЗС Швеції, Держдеп США, культурні діячі Словаччини та ін.