КЖЕ виявила порушення Кодексу етики журналіста в сюжетах «Аверсу» про поліцію – рішення
КЖЕ виявила порушення Кодексу етики журналіста в сюжетах «Аверсу» про поліцію – рішення
Рішення опубліковано на сайті КЖЕ.
Нагадаємо, 13 лютого 2018 року Управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції поскаржилися в Комісію з журналістської етики (КЖЕ) та Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення (Нацраду) на «систематичне порушення журналістських стандартів» місцевою ТРК «Аверс» та просило відреагувати.
«Усі новини про роботу патрульної поліції в області висвітлюються суб’єктивно та тенденційно, а це дезінформує глядачів і слухачів, створює негативний імідж та знижує довіру до поліції», – йшлося в листі поліції.
Скаржники тоді надали КЖЕ перелік прикладів сюжетів, у яких, на їхню думку, висвітлюється робота патрульних поліції з порушенням журналістських стандартів.
Як повідомляється на сайті КЖЕ, члени Комісії преглянули та дослідили надані відеосюжети та зробили наступні висновки на предмет дотримання стандартів журналістки та Кодексу етики українського журналіста:
- У сюжеті «Патрульні ганяють людей на зупинці» Комісія виявила порушення статті 8 Кодексу;
- У сюжеті «З добрими намірами луцькі копи нашкодили птахові» має місце порушення статті 10 Кодексу;
- У сюжеті «На порушника, який намагався скоїти наїзд на патрульних, одягли кайданки» порушень не ідентифіковано;
- У сюжеті «Дорожній затор та аварійну ситуацію створила робота луцьких патрульних» порушено статтю 8 Кодексу;
- У сюжеті «Патрульний обшукав чоловіка за те, що той вступився за інваліда» має місце порушення статті 8 Кодексу;
- У сюжеті «Лучани втрачають довіру до патрульної поліції Луцька» має місце порушення статей 6 та 8 Кодексу,
- У сюжеті «Патрульний всунув ножа у 18-річного хлопця» порушено статті 13 та 19 Кодексу.
Тож члени Комісії з журналістської етики відзначили факт порушення статей 6, 8, 10, 13 та 19 Кодексу етики українського журналіста у сюжетах ТРК та наголосили на неможливості використання медійних ресурсів як їх власниками та керівниками, так і самими журналістами та працівниками медіа «для вирішення особистих конфліктів, а також для невиправданої медійної атаки, шляхом поширення незбалансованих матеріалів».
Нагадаємо, у березні Комісія з журналістської етики розглянула скаргу представниці Інституту масової інформації у Волинській області Маї Голуб щодо сюжету журналістки «Аверсу» Наталії Поліщук і не знайшла в сюжеті порушень ст. 8 Етичного кодексу українського журналіста. Водночас КЖЕ рекомендувала медійникам уникати ситуацій вибіркового цитування та подання неповної інформації з отриманих коментарів.