Україна вимагає від Росії не тиснути на ЗМІ Криму та Донбасу і звільнити Сущенка і Семену – Беца

Україна вимагає від Росії не тиснути на ЗМІ Криму та Донбасу і звільнити Сущенка і Семену – Беца

3 Травня 2018
1141

Україна вимагає від Росії не тиснути на ЗМІ Криму та Донбасу і звільнити Сущенка і Семену – Беца

1141
Україна вимагає від РФ припинити тиск на засоби інформації на окупованих Росією півострові та частині Донбасу, а також звільнити українських журналістів Романа Сущенка і Миколу Семену.
Україна вимагає від Росії не тиснути на ЗМІ Криму та Донбасу і звільнити Сущенка і Семену – Беца
Україна вимагає від Росії не тиснути на ЗМІ Криму та Донбасу і звільнити Сущенка і Семену – Беца

Про це написала у мережі Twitter речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.

«Сьогодні, у Всесвітній день свободи преси, вимагаємо від окупаційної влади припинити придушення свободи ЗМІ в окупованих Криму та на Донбасі. Вимагаємо від РФ звільнити незаконно утримуваних журналістів Романа Сущенка та Миколу Семену, які є заручниками агресії Росії», – написала вона.

Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі. 

27 березня у Московському міському суді почалися попередні слухання у справі українського журналіста Романа Сущенка. Журналіст провину не визнав у повному обсязі.

Марка Фейгіна, який захищав українського журналіста Романа Сущенка у суді Москви, російська влада позбавила статусу адвоката. Після цього Фейгін повідомив, що Сущенка вночі перевели до одиночної камери. Згодом Сущенка перевели з одиночки до двомісної камери.

Як відомо, у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.

22 вересня підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя оголосив вирок кримському журналісту Миколі Семені. Журналісту призначено покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

Як повідомляв «Детектор медіа», захист журналіста 29 вересня оскаржив вирок, винесений йому підконтрольним Кремлю Залізничним районним судом Сімферополя.

18 грудня, підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму пом'якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання. Мова йде про заборону займатися публічною діяльністю два роки, а не три, як було раніше в попередньому рішенні суду.
Нагадаємо, 3 травня – Всесвітній день свободи преси, який відзначається, починаючи з 1992 року з ініціативи Генеральної конференції ЮНЕСКО за підтримки Генеральної Асамблеї ООН. Цього року тема святкування – «Тримати владу під контролем: ЗМІ, правосуддя і верховенство права».

Всесвітній день свободи преси покликаний нагадати суспільству, що журналісти, виконуючи свою місію, залежать лише від читача й телеглядача, і що тиск з боку влади просто неприпустимий. Цензура, створення перешкод для обміну інформацією, залякування та пряме втручання в діяльність ЗМІ є загрозою демократії, розвитку та загальній безпеці.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1141
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду