НСЖУ просить Спецпредставника Держдепартаменту США Волкера допомогти у визволенні журналіста Станіслава Асєєва

НСЖУ просить Спецпредставника Держдепартаменту США Волкера допомогти у визволенні журналіста Станіслава Асєєва

13 Жовтня 2017
1378

НСЖУ просить Спецпредставника Держдепартаменту США Волкера допомогти у визволенні журналіста Станіслава Асєєва

1378
Національна спілка журналістів України звертається до Спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера з проханням посприяти у визволенні з полону журналіста, автора проекту Радіо Свобода «Донбас Реалії» Станіслава Асєєва, якого незаконно утримують в окупованому Донецьку з початку червня 2017.
НСЖУ просить Спецпредставника Держдепартаменту США Волкера допомогти у визволенні журналіста Станіслава Асєєва
НСЖУ просить Спецпредставника Держдепартаменту США Волкера допомогти у визволенні журналіста Станіслава Асєєва

Про це «Детектору Медіа» повідомили в прес-службі НСЖУ.

У відкритому зверненні зазначається, що НСЖУ впродовж тривалого часу докладала зусиль для того, щоб з’ясувати долю колеги і привернути увагу міжнародних організацій до факту грубого порушення свободи слова. Заяви з вимогою звільнення незаконно затриманого журналіста зробили Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, Комітет захисту журналістів (США). Справу взяла на контроль Рада Європи за поданням Міжнародної федерації журналістів та Європейської федерації журналістів.

«Завдяки спільним зусиллям НСЖУ вдалося отримати документ, із якого випливає, що нашого колегу утримують представники угруповання «ДНР».  Але нам досі невідомо, в чому звинувачують журналіста, який був автором публікацій у низці українських медіа. Будь-який зв’язок зі Станіславом відсутній. А той факт, що представники угруповання «ДНР» досі не показали Асєєва, аби всі впевнилися, що він живий і здоровий, може свідчити про катування ув’язненого та видимі наслідки таких катувань», – ідеться у зверненні за підписом голови НСЖУ Сергія Томіленка.

Для визволення Асєєва наявних можливостей журналістської спільноти недостатньо, наголошується також у зверненні. Тому НСЖУ просить пана Волкера порушити питання про звільнення журналіста під час діалогів про врегулювання збройного конфлікту на Сході.

Як повідомляв «Детектор Медіа», 27-річний Станіслав Васін (справжнє ім’я – Станіслав Асєєв) не виходив на зв’язок з колегами з проекту «Радіо Свобода» «Радіо "Донбас.Реалії"» з 2 червня. У редакції припустили, що його могли взяти в полон бойовики «ДНР», а сторінку у Facebook – зламали.

8 червня поліція відкрила провадження за фактом зникнення журналіста.

14 червня міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» закликала негайно звільнити Станіслава Асєєва (Васіна).

16 червня міжнародний Комітет захисту журналістів (CPJ) закликав до звільнення Станіслава Асєєва (Васіна).

20 червня до вимоги звільнити зниклого в Донецьку Станіслава Асєєва приєднався Союз журналістів Росії.

18 липня Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики опублікував заяву, у який зазначено, що неправомірне затримання Станіслава Асєєва за абсурдним звинуваченням проросійськими бойовиками його у шпигунстві на тимчасово окупованих територіях є грубим порушенням прав людини та свободи ЗМІ.

НСЖУ заявила, що життя Станіслава Асєєва під загрозою, й арешт українського журналіста та інших людей, із якими він підтримував контакт, – свідчення тотальних утисків свободи слова та свободи думки на окупованій частині Донбасу.

27 липня Союз журналістів Росії повідомив, що журналіст Станіслав Асєєв (Васін) «заарештований» бойовиками «ДНР», проти нього «порушена карна справа», яка контролюється «Генеральною Прокуратурою ДНР».

31 липня перша віце-спікерка ВР, представниця України у гуманітарній підгрупі на Мінських переговорах Ірина Геращенко повідомила, що під час скайп-конференції Мінської гуманітарної підгрупи, представники ОРДЛО повідомили про місцезнаходження українського журналіста, блогера Станіслава Асєєва (Васіна).

12 вересня представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір в кулуарах конференції ОБСЄ з імплементації зобов'язань у галузі людського виміру у Варшаві заявив, що Офіс Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ стежить за справами незаконно затриманих і переслідуваних українських журналістів Романа Сущенка, Миколи Семени і Станіслава Асєєва. «Ми вимагаємо звільнити Асєєва, адже зрозуміло, що журналіст має право писати у зоні конфлікту, висвітлювати там ситуацію. Журналіст там має бути захищений і нормально виконувати свою роботу, незважаючи на те, хто контролює територію», - підкреслив Арлем Дезір. За його словами, це передбачено базовими принципами ООН і міжнародними зобов'язаннями країн щодо забезпечення прав журналістів.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1378
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду