Першу журналістську премію імені Павла Шеремета отримав Микола Семена

Першу журналістську премію імені Павла Шеремета отримав Микола Семена

28 Листопада 2016
1660
28 Листопада 2016
13:00

Першу журналістську премію імені Павла Шеремета отримав Микола Семена

1660
У рамках восьмої щорічної асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства в Брюсселі 28 листопада відбулося вручення премії імені Павла Шеремета кримському журналісту Миколі Семені. Головред проекту «Крим.Реалії» Володимир Притула зачитав звернення Семени
Першу журналістську премію імені Павла Шеремета отримав Микола Семена
Першу журналістську премію імені Павла Шеремета отримав Микола Семена

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

Журналіст не міг бути присутнім на врученні премії, оскільки йому заборонено виїзд з Криму.

«Я щасливий, незважаючи на відсутність можливості скористатися правом на свободу пересування, отримати таку нагороду, як премія імені Павла Шеремета. Мій колега, один з найяскравіших журналістів пострадянського простору, Павло Шеремет, убитий півроку тому, часто говорив і писав гірку правду, яка багатьом не подобалася», – озвучив слова Семени головний редактор проекту «Крим.Реалії».

У зверненні пана Семени йдеться про репресивні дії Росії на території анексованого Криму.

«Влада Росії ліквідувала громадянські свободи і створила репресивне законодавство, яке застосовується для придушення громадянських свобод... Заборона Меджлісу, обшуки, погрози, тиск на родичів, прослуховування телефонів, перлюстрація пошти, зломи комп'ютерів, стеження – це нинішня практика ФСБ Росії щодо кримських незалежних журналістів і блогерів», – йдеться у зверненні журналіста.

На завершення Семена висловив слова подяки за присудження премії.

«Розцінюю її (премію – ред) як важливу моральну підтримку всіх кримських журналістів, які продовжують чесно та якісно виконувати свої професійні обов'язки та інформувати кримчан і світ про те, що насправді відбувається в анексованому Криму», – йдеться у тексті.

Як зазначається на сайті «Крим.Реалії», премія імені Павла Шеремета у нинішньому році вручена вперше.

За словами співголови керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Владислава Величка, нагорода названа на честь загиблого в липні 2016 року журналіста Павла Шеремета «на знак визнання його видатного внеску в справу просування питань прав людини і свободи слова».

Нагадаємо, Микола Семена став лауреатом премії Національної спілки журналістів України (НСЖУ) за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка.

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

З 7 липня Семені обмежили доступ до особистого банківського рахунку. Зокрема, його банківська карта Російського національного комерційного банку (РНКБ) виявилась заблокованою.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

22 серпня Кримська делегація виступилана VI Всесвітньому форумі українців зі зверненням про долю кримського журналіста Миколи Семени, який перебуває в окупованому Криму і якого ФСБ звинувачує у начебто сепаратизмі.

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня,відхиливскаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

Захист переслідуваного ФСБ в окупованому Росією Криму українського журналіста Миколи Семени повідомляє, що в жовтні-листопаді справу журналіста передадуть до російського суду.

На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом – дорівнюють нулю.

5 жовтня  Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени. 

На фото - Микола Семена

Фото: Крим Реалії

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1660
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду