МФЖ: Арешт журналіста Сущенка порушує всі міжнародні норми та підриває свободу медіа
МФЖ: Арешт журналіста Сущенка порушує всі міжнародні норми та підриває свободу медіа
Про це йдеться на сайті МФЖ.
МФЖ та ЄФЖ підтримують заклики українських колег щодо звільнення журналіста Сущенка, якого ФСБ звинувачує у «шпигунстві».
«Цей арешт не тільки порушує всі міжнародні норми, а й підриває свободу медіа. Картина нападу на українських журналістів тривожна, і ми закликаємо владу звільнити пана Сущенко», – сказав генеральний секретар МФЖ Ентоні Беллангер.
Президент ЄФЖ Блічер Бьеррегаард заявив, що звинувачення проти пана Сущенко сфабриковані.
«Ми вважаємо, що звинувачення проти Романа повністю сфабриковані, аби змусити замовкнути його критичний голос. Влада повинна негайно звільнити його, і дати йому безпечно повернутися до сім'ї», – сказав він.
Перший секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко зазначає, що широкий розголос справи допоможе журналісту «Укрінформу» якнайшвидше звільнитися.
«Роман є поважним професійним журналістом з сильною репутацією», - сказав він. – Сподіваємося, що широкий розголос приверне увагу до очевидної абсурдності "шпигунської" справи та допоможе Роману вийти на свободу».
Нагадаємо, власного кореспондента Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали30 вересня у Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».
Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатомМарком Фейгіним, який захищатиме українця.
Міністерство інформаційної політики України також зробило заяву щодо затримання українського журналіста.
Міністерство закордонних справ впершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагаєвід Росії «невідкладного» його звільнення.
НСЖУ закликала міжнародні медіаорганізації втрутитися у ситуацію із арештом українського власкора у Москві.
1 жовтня Лефортовський суд Москвизаарештував Романа Сущенка, обвинуваченого в шпигунстві, на 2 місяці. За словами адвоката Марка Фейгіна, незрозуміло, чи відбувся суд щодо його арешту.
Українські медійні організаціїзвертаються до українського уряду і міжнародної громадськості з проханням висловити свій протест проти арешту в Москві українського журналіста Романа Сущенка, якого звинувачують у шпигунстві.
Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму.
На засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політикизапросили представників МЗС та Мінінформу, щоб розглянути питання щодо заходів зі звільнення журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка.
Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із затриманням у Москві 30 вересня органами ФСБ РФ власного кореспондента національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка та вимагає від Росії дотримання прав громадянина України, допуску до нього консулів та невідкладного звільнення.
Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.
Більше за темою читайте тут.
Фото: baj.by