МІП закликає світову спільноту домогтися від Росії звільнення журналіста Сущенка

МІП закликає світову спільноту домогтися від Росії звільнення журналіста Сущенка

3 Жовтня 2016
1322

МІП закликає світову спільноту домогтися від Росії звільнення журналіста Сущенка

1322
Міністерство інформаційної політики України (МІП) вважає незаконним затримання та арешт в Москві спеціального кореспондента Національного інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, якого звинувачують у «шпигунстві»
МІП закликає світову спільноту домогтися від Росії звільнення журналіста Сущенка
МІП закликає світову спільноту домогтися від Росії звільнення журналіста Сущенка

Про це йдеться в офіційній заяві міністерства.

Заяву РФ щодо причетності українського журналіста до ГРУ Міноборони України відомство називає «нісенітницею».

«Роман є власним кореспондентом Національного інформаційного агентства "Укрінформ" в Парижі з 2010 року. Абсолютною нісенітницею є заява російських спецслужб про нібито належність Романа Сущенка до будь-яких військових підрозділів або структур Міністерства оборони України», – повідомляє МІП.

Міністерство підкреслює, що розглядає цей інцидент, як «черговий приклад порушення Російською Федерацією базових прав і свобод людини» та зауважує, що «такі дії є неприйнятними в сучасному світі й потребують негайної реакції світової спільноти».

«Ми звертаємося до урядів країн, ОБСЄ, неурядових та інших правозахисних організацій з проханням негайно втрутитися в ситуацію і домогтися від Російської Федерації звільнення Романа Сущенка. Вимагаємо від Російської Федерації неуклінного дотримання Загальної декларації прав людини та Конвенції Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод», – повідомляє МІП.

Нагадаємо, власного кореспондента Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали30 вересня у Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».

«Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме українця.

Міністерство інформаційної політики України також зробило заяву щодо затримання українського журналіста.

Міністерство закордонних справ впершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагаєвід Росії «невідкладного» його звільнення.

НСЖУ закликала міжнародні медіаорганізації втрутитися у ситуацію із арештом українського власкора у Москві.

1 жовтня Лефортовський суд Москвизаарештував Романа Сущенка, обвинуваченого в шпигунстві, на 2 місяці. За словами адвоката Марка Фейгіна, незрозуміло, чи відбувся суд щодо його арешту. 

Українські медійні організаціїзвертаються до українського уряду і міжнародної громадськості з проханням висловити свій протест проти арешту в Москві українського журналіста Романа Сущенка, якого звинувачують у шпигунстві.

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму.

На засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політикизапросили представників МЗС та Мінінформу, щоб розглянути питання щодо заходів зі звільнення журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із затриманням у Москві 30 вересня органами ФСБ РФ власного кореспондента національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка та вимагає від Росії дотримання прав громадянина України, допуску до нього консулів та невідкладного звільнення.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.

Більше за темою читайте тут.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1322
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду