У регіонах журналісти виступили проти «наклепу» (+ВІДЕО)

2 Жовтня 2012
7449
2 Жовтня 2012
11:36

У регіонах журналісти виступили проти «наклепу» (+ВІДЕО)

7449
У  регіонах журналісти виступили проти  «наклепу» (+ВІДЕО)

1 жовтня журналісти з Одеси, Ужгорода та Херсону провели акції протесту проти прийняття законопроекту № 11013 депутата Віталія Журавського, яким планується запровадити кримінальну відповідальність за наклеп. Про це повідомляє Незалежна медіа про-профспілка України, яка й займалась організацію акцій.

 

Херсонські журналісти і громадські активісти пікетували Херсонську обласну державну адміністрацію. Акція почалася о 10.00 і тривала одну годину, на площі Свободи зібралося близько 50 чоловік.

 

Журналісти прийшли з плакатами: «Захисти своє право знати, скажи «ні» закону про наклеп», «Закон про наклеп - кляп свободі слова!», «Народ, а не влада є сувереном права. Ні - забороні на свободу думки, немає - забороні свободу зібрань, ні - політикам, які постійно зазіхають на свободу народу!» тощо.

 

 

 

 

 «Я не хочу, щоб громадськість думала: «о, журналюги вирішили  захистити своє право на брехню». У законодавстві України вже є відповідальність за наклеп. А вводити кримінальну відповідальність посилаючись на інші країни, які в антикорупційних рейтингах пунктів на сто вище нас - нерозумно. Партія влади посилалась на деякі країни, але ж у Німеччині журналістів за цією статтю саджали до в'язниці ще в часи Гітлера. А згадки про Польщу та Францію показали всю приховану суть закону - в законодавчих документах тих країн є стаття за "образу, зневагу Президента". Закон придуманий не для захисту правди, а для боротьби з нею», - наголосив учасник акції  Євген Руденко.

 

Варто додати, що на пікеті були відсутні журналісти телеканалів «Скіфія», «ВТВ», «Херсонлюс», інтернет-видання «Kherson.Pro», газети «Горожанин і Горожанка».

 

Також у цей день протестували журналісти провідних регіональних мас-медіа в Ужгороді перед будівлею Закарпатської ОДА. Участь у акції взяло близько 50 журналістів, до яких приєднались представники деяких політичних партій. Протестувальники тримали у руках білі аркуші. Після виступів організаторів акції та окремих журналістів, до учасників вийшов начальник управління внутрішньої політики Закарпатської ОДА і запевнив, що закарпатські ЗМІ ніхто не обмежує у висловлюванні власної думки і не перешкоджає діяльності.

 

Учасники мітингу зібрали понад 40 підписів проти закону, які мають намір направити президенту та депутатам парламенту. Як наголошує НМПУ, акція пройшла без перешкод, міліція мирно сиділа собі у скверику поруч.

 

Як пише інформаційне агентство «Трасса Е-95», близько 15 медійників 1 жовтня мітингували перед одеською облдержадміністрації. Голова Одеської обласної держадміністрації Едуард Матвійчук запевнив  журналістів що поділяє їх занепокоєння, оскільки він і сам раніше працював у ЗМІ.

 

 

 

 

 

А 2 жовтня напроти будівлі Представництва Президента України в Криму в Сімферополі зібрались кримські журналісти, які вимагали від депутатів Верховної Ради України скасування рішення  щодо прийняття у першому читанні законопроекту № 11013. Про це йдеться у їх відкритому листі, який  надійшов у «Детектор медіа».

 

Нагадаємо, 2 жовтня Верховна рада підтримала постанову №11255 «Про скасування рішення ВРУ про прийняття в першому читанні проекту закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність і ділову репутацію людини».  За це рішення з 380 зареєстрованих депутатів проголосувало 349.

 

1 жовтня близько 300 журналістів, зокрема рух «Стоп цензурі!» та Незалежна медіапрофспілка України, провели під стінами Верховної Ради акцію протесту проти законопроекту № 11013 депутата Віталія Журавського,  яким планується запровадити кримінальну відповідальність за наклеп.

 

Як писала «Детектор медіа», 18 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. За проголосували 244 народні депутати. Наклеп пропонується карати штрафом в розмірі від 200 до 1500 неоподатковуваних мінімумів (від 3,4 тис. грн до 25,5 тис. грн), виправними роботами до 2 років, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі до 3 років.

 

Законопроект № 11013 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)» зареєструвавнародний депутат Віталій Журавський (фракція Партії регіонів) 19 липня. За тиждень до цього статтю про наклеп повернули до російського кримінального кодексу.

 

Ухвалення цього законопроекту засудили уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, Національна спілка журналістів Україниопозиційні політичні силиНезалежна медіа-профспілка Українирух «Стоп цензурі!»Організація з безпеки і співробітництва в Європі«Репортери без кордонів»Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, перший віце-прем'єр-міністр Валерій ХорошковськийМіжнародна і Європейська федерації журналістівМіжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

 

«Детектор медіа»

Фото - trassae95.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7449
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду