Вищий суд відмовив фотографу Дондюку в задоволенні позову проти «України молодої» (ДОПОВНЕНО)

23 Липня 2012
6780
23 Липня 2012
19:25

Вищий суд відмовив фотографу Дондюку в задоволенні позову проти «України молодої» (ДОПОВНЕНО)

6780
Суд скасував рішення попередніх інстанцій на користь Дондюка
Вищий суд відмовив фотографу Дондюку в задоволенні позову проти «України молодої» (ДОПОВНЕНО)

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ відмовив у задоволенні позову про захист авторського права фотографа Максима Дондюка проти газети «Україна молода». Відповідне рішення ухвалила колегія суддів судової палати у цивільних справах 11 липня, про що «Детектор медіа» повідомили в «Україні молодій».

 

Вищий спеціалізований суд задовольнив касаційну скаргу «України молодої» і скасував рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 19 грудня 2011 року та ухвалу апеляційного суду міста Києва від 26 квітня 2012 року, ухваливши нове рішення - відмовити в задоволенні позову.

 

Рішення оскарженню не підлягає.

 

Максим Дондюк після отримання рішення вирішуватиме питання про звернення до Верховного Суду України, оскільки вважає, що це рішення не лише незаконне, а й підриває принципи авторського права в Україні: «Якщо слідувати логіці суду, то фоторепортери тепер повинні працювати задаром. Оскільки будь-яке ЗМІ може вкрасти фото і сказати, що воно його використовує нібито "правомірно", оскільки ним висвітлює поточну подію».

 

Як писала ТК, Максим Дондюк звернувся до суду через публікацію його фото з порушенням авторських прав, предметом позову стала публікація на першій шпальті газети «Україна молода» світлини з репортажу з військово-патріотичного молодіжного табору «Січ» у Криму. На фото зображені хлопчики в камуфляжній формі навприсядки.

 

Фото було опубліковане без зазначення автора, тоді як весь фоторепортаж із «Січі» був оприлюднений Максимом Дондюком на професійному сайті фотографів, на всіх знімках був зазначений копірайт і ім'я автора. За словами адвоката фотографа, одноразову ліцензію на публікацію придбало видання Weekly.ua, і публікація у Weekly.ua є свідченням авторства Максима Дондюка.

 

Суд першої інстанції задовольнив позов і зобов'язав видання сплатити 9,6 тис. грн компенсації, яку й вимагав позивач. Також суд зобов'язав «Україну молоду» «надрукувати у найближчому номері газети на першій сторінці інформацію про те, що засновником і видавцем газети було порушено авторське прав фотографа Максима Дондюка».

 

«Україна молода» оскаржила це рішення суду.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6780
Коментарі
3
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
dondyuk
3584 дн. тому
хуху - никто ничего не предлогал, ни копейки! Это во первых! Во вторых, даже если бы предложили я бы не взял. Не важно какого размера фотография! Вы знаете каким трудом она дается или для вас она цениться лишь размерами в газете? Если следовать логике суда, то фоторепортеры теперь должны работать задаром. Так как любое СМИ может украсть фото и сказать, что оно его использует якобы «правомерно», так как им освещает текущее событие. Это абсолютно не согласуется с нормами Закона Украины «Об авторском праве и смежных правах». После получения решения на руки, я буду решать вопрос об обращении в Верховный Суд Украины, так как считаю, что это решение не только незаконное, но оно явно подрывает принципы авторского права в Украине. Если надо фотографы готовы выйти на митинг, многие СМИ готовы информационно поддерживать, если этого не хватит обращусь в Европейский Суд. «Украина Молодая» - ежедневная украинская информационно-политическая газета. Выходит ежедневно, кроме воскресенья и понедельника. Тираж - более 105 тысяч экземпляров (2009 г.) Редакция газеты расположена в Киеве. Газета ориентируется на национально сознательную украинскую аудиторию разного возраста. Редактор - Михаил Дорошенко, близкий соратник и односельчанин бывшего президента Украины Виктора Ющенко. «Украина молодая» входит в состав УАИПП. Если нужно еще два года буду по судам ходить! На Европейский суд они точно повлиять ни как не смогут. Вопрос не в деньгах, вопрос принципа!
хуху
3584 дн. тому
Питання в тому, скільки "платіть не хотят". Дондюк не погоджувався на жодні розумні суми - до сотні доларів, а наполягав лише на 9600 грн. за випадково знайдену фотку-заставку розміром менше сірникової коробки. Ну що ж, тепер матиме болт плюс витрати на адвокатів. А все через характер.
хехе
3585 дн. тому
нет слов беспредел. украли фотку и платить не хотят. вот оно что значит - газета друга Ющенко
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду