Закриття Ex.ua – це конкурентна війна, і тут держава не повинна бути на боці когось – експерт

1 Лютого 2012
24314
1 Лютого 2012
10:04

Закриття Ex.ua – це конкурентна війна, і тут держава не повинна бути на боці когось – експерт

24314
Закриття Ex.ua – це конкурентна війна, і тут держава не повинна бути на боці когось – експерт

В Україні від сьогоднішнього дня - за порушення прав інтелектуальної власності - припинили діяльність одного з найпопулярніших файлообмінників ЕХ.UA. «Під час обшуків в офісі та дата-центрах файлообмінного ресурсу оперативники вилучили 200 серверів із загальним обсягом інформації понад 6000 терабайт», - йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства внутрішніх справ України. За даними МВС, «справа не у технічних проблемах та збоях, а у кримінальній справі, в рамках якої українські правоохоронці припинили діяльність вказаного ресурсу».

 

 

Ситуацію для Радіо Свобода прокоментував Олександр Ольшанський, заступник голови правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ).


- Що означає закриття цього дуже популярного файлообмінника ЕХ.UА для користувачів Інтернету? Чи не почнуть вони масово переходити на інші, вже не вітчизняні, файлообмінники в інших країнах, для того, щоб скачувати потрібну їм інформацію?

​​

- Так, і їх багато є, таких файлообмінників. Ми зараз слідкуємо в асоціації (Інтернет Асоціація України (ІнАУ) - ред.) за падінням трафіку в мережі обміну в Україні, і було таке значне падіння вдень, але зараз вже трафік повільно відновлюється, тому що користувачі використовують інші джерела інформації, інший портал і т.д. І я думаю, що завдяки соціальним мережам адреси нових порталів, де можна обмінюватися файлами, чи переглядати відео, вони дуже швидко розповсюдяться.

- Як Ви вважаєте, чи цей крок МВС - закриття популярного файлообмінника - чи це є позитивне рішення, чи негативне?

- Я не вважаю, що це є позитивне рішення, бо це ніяку проблему не вирішує, це лише знищує найбільший український ресурс, ніякої проблеми таким чином вирішити не можливо. Я думаю, що взагалі питання авторського права в Інтернеті - це, як ми бачимо по подіях і в Сполучених Штатах - це зараз, швидше, інструмент конкурентної боротьби чи конкурентної війни навіть. Війна великих компаній за свої прибутки, а не відстоювання якогось права...

- Чи, на Вашу думку, може бути якийсь крок назад з боку МВС?

- Мені дуже тяжко це говорити, бо я бачу тут дві проблеми. По-перше, якщо такий крок буде, то це все рівно вже завдано величезної шкоди ЕХ.UА, а по-друге - я вважаю, що це вже залежить від юристів цієї компанії, чи, може вони будуть переміщувати цей бізнес за межі України, чи, може, в інакший спосіб будуть вирішувати цю проблему, чи, може, будуть оскаржувати постанову слідчого в суді. Тут є багато-багато можливостей для цього.

- Наскільки мені відомо, в минулому році ця компанія говорила про плани запуску ліцензійного контенту на своєму сайті, і вона заперечувала звинувачення в піратстві. Отже зараз, її властиво, не звинувачують у піратстві?

- В піратстві, але не в піратстві до відео- чи аудіоконтенту, а в розповсюдженні програмного забезпечення, що не є основою їхньої діяльності. Тобто, можливо, що хтось із користувачів завантажив програмне забезпечення заборонене, але це не було їх основною діяльністю. Я вважаю, що їм варто боротися за свої права, але в Україні це дуже-дуже важко, бо, наприклад, вони хотіли зробити цей портал більш ліцензованим, представляти ліцензований контент, але оці компанії, які скаржаться на те, що у них вкрали цей контент, у них неможливо його придбати за гроші! Вони не ліцензують контент в Україні для використання в Інтернеті! Це величезна проблема в Україні.

- Чи Ви припускаєте взагалі, хто конкретно стоїть за таким рішенням (звичайно, виконувала це рішення міліція), але кому це вигідно?

- Тут дуже важко сказати. Це можуть бути і конкуренти - такі ж самі файлообмінні сервіси, бо їх дуже багато і в Україні, і за межами України, це може бути хто завгодно. Але я говорю, що ось ця, така показова, боротьба за авторські права - це скоріше не боротьба, а конкурентна війна, і тут держава не повинна бути на боці когось.

 

Людмила Ваннек, «Радіо свобода»

Фото - «Радіо свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Людмила Ваннек, «Радіо свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
24314
Читайте також
04.02.2012 10:52
Юрій Бутусов, «Дзеркало тижня. Україна»
24 072
03.02.2012 11:21
Віталій Портников, «Радіо свобода»
9 825
03.02.2012 11:07
Артем Скоропадский, Валерий Калныш; Елена Черненко, «Коммерсантъ. Украина»
28 997
03.02.2012 11:04
Игорь Бурдыга, «Коммерсантъ. Украина»
33 072
03.02.2012 10:49
Олександр Купрієнко, «День»
23 447
03.02.2012 10:32
Дмитро Баркар, «Радіо свобода»
22 721
02.02.2012 12:12
Игорь Бурдыга, «Коммерсантъ. Украина»
8 569
02.02.2012 11:51
Юрко Космина, Евгений Кузьменко, obkom.net.ua
7 825
02.02.2012 11:32
Мустафа Найєм, «Українська правда»
27 128
02.02.2012 10:30
Дмитро Білаш, «Радіо свобода»
33 922
01.02.2012 13:11
Игорь Бурдыга, Александр Черновалов, «Коммерстантъ. Украина»
29 171
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду