Завдяки переходу на цифрове телебачення країни ЄС отримають 17-44 млрд євро прибутку

14 Червня 2011
10361
14 Червня 2011
19:20

Завдяки переходу на цифрове телебачення країни ЄС отримають 17-44 млрд євро прибутку

10361
Завдяки переходу на цифрове телебачення країни ЄС отримають 17-44 млрд євро прибутку

Прибуток, який отримають 27 країн Європейського Союзу внаслідок переходу на цифрове телебачення, (так званий «цифровий дивіденд») становитиме від 17 до 44 млрд євро. Такі суми назвав директор Інституту проблем інформаційного права (Росія) Андрій Ріхтер у своїй доповіді «Цифровізація телебачення в контексті загальноєвропейських процесів» на конференції, присвяченій темі співрегулювання аудіовізуальних ЗМІ 14 червня.

 

За словами пана Ріхтера, кінцева сума залежить від того, для яких послуг будуть продані вивільнені внаслідок переходу на цифрове телебачення частоти. Цифровий прибуток практично весь дістається державі.

 

Нагадаємо, Німеччина, виставивши у 2010 році на конкурс вивільнену смугу частот 790-862 МГц, отримала 3,5 млрд євро ліцензійного збору, про що в інтерв'ю ТК розповідав провідний інженер Українського НДІ радіо і телебачення Дмитро Маковєєнко.

 

За словами Андрія Ріхтера, Рада Європи рекомендує використовувати цифровий дивіденд для розвитку суспільних інтересів і цінностей, приміром, плюралізму, подолання цифрової нерівності, освіти тощо. Водночас Європейський Союз радить досягати з допомогою вивільненого частотного ресурсу економічних цілей (розвиток конкуренції, технологічний нейтралітет).

 

Як писала ТК, 11 країн Європи вирішили використовувати вивільнений діапазон частот 790-862 МГц (відповідає 61-69-му ТВК) для мобільного зв'язку. Україна досі не прийняла жодного рішення про те, що робити з цифровим дивідендом. Поки що в Україні лише діапазон 822-846 МГц (65-67-й ТВК) тимчасово (до 2016 року) використовується операторами CDMA.

 

Тим часом у Європі вже обговорюється друга фаза цифрового дивіденду - вивільнення смуги 698-790 МГц (49-60-й ТВК) для потреб мобільного зв'язку. Рішення може бути прийняте на Всесвітній конференції радіозв'язку 2016 року.

 

Конференція «Співрегулювання в сфері аудіовізуальних ЗМІ в умовах переходу до цифрового мовлення», що відбулася 14 червня, була організована офісом Координатора проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні та Національною радою з питань телебачення і радіомовлення.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10361
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду