Україна має два місяці, щоб виплатити «Гала-радіо» $9,5 млн

5 Квітня 2011
18815
5 Квітня 2011
17:43

Україна має два місяці, щоб виплатити «Гала-радіо» $9,5 млн

18815
Україна має два місяці, щоб виплатити «Гала-радіо» $9,5 млн

Україна зобов'язана сплатити власнику «Гала-радіо» Джозефу Леміру остаточну компенсацію, включаючи витрати на юридичні послуги, протягом 60 днів з моменту публікації рішення Арбітражного трибуналу ICSID. Про це заявив 5 квітня на прес-конференції Хамід Гараві, партнер і засновник юридичної компанії Derains & Gharavi, який представляв інтереси пана Леміра у цьому процесі.

 

Нагадаємо, 28 березня 2011 року Міжнародний центр з врегулювання інвестиційних спорів надіслав сторонам остаточне рішення Арбітражного трибуналу ARB/06/18 у справі за позовом Джозефа Леміра до держави Україна разом з окремою думкою одного з арбітрів. Відповідно до рішення Україна повинна сплатити 8 млн 717 тис. 850 доларів на користь американського інвестора та 750 тис. доларів за юридичні витрати позивача, що становить близько 9,5 млн. доларів.

 

Як зазначив Хамід Гараві, це рішення є обов'язковим для виконання Україною, оскільки Україна ратифікувала Конвенцію ICSID.

 

30 березня Міністерство юстиції України заявило, що збирається проаналізувати рішення Арбітражного трибуналу з метою встановлення наявності підстав для його анулювання.

 

Пан Гараві зазначає, що єдиний варіант для України оскаржити рішення - це подати позов щодо відкриття процедури анулювання: «Однак цю процедуру треба відрізняти від апеляційної скарги, тому що під час розгляду апеляційної скарги можуть розглядатися питання по суті, вноситися якісь додаткові факти та аргументи, проте під час розгляду анулювання, можуть розглядатися процедурні питання: чи надав трибунал достатньо можливостей для обох сторін, щоб захистити свою думку, чи виконував трибунал всі процедурні питання, які він повинен був виконувати . В жодному разі під час процедури анулювання не розглядаються фактичні речі, які були доведені під час попереднього розгляду».

 

За словами Хаміда Гараві, незважаючи на те, чи подасть Україна позов для відкриття процедури анулювання, чи ні, остаточне рішення трибуналу залишається в силі і воно може бути виконане на території будь-якої країни, яка підписала конвенцію ICSID: «Тобто коли Україна подасть таку заяву, це не означає, що виконання рішення буде зупинено. Скоріше за все новий трибунал, який буде розглядати позов щодо анулювання, може наказати державі створити гарантований рахунок, на якому кошти, призначені для сплати пану Леміру, будуть зберігатися до того часу, поки процедуру анулювання не буде вирішено».

 

Окрім того, що існують певні фінансові витрати для України у разі подання позову щодо анулювання (відсотки у розмірі ставки LIBOR +2, що становить близько 250 тис. доларів на рік, послуги ICSID по 200 тис доларів з кожної зі сторін та оплату послуг юридичних радників) Україні також, за словами пана Гараві, загрожує іміджева проблема: «Іноземні інвестори будуть бачити в ній досить нечесного гравця. Якщо Україна погодиться з цим рішенням, вона зможе вийти з процесу з високо піднятою головою».

 

Щодо того, хто є платником компенсації, Хамід Гараві зазначив, що це може бути будь-який державний орган, який відповідає за цю справу: Міністерство фінансів або, наприклад, Міністерство юстиції. Сергій Денисенко, представник пана Леміра додав, що тиждень тому був надісланий лист юридичній компанії, яка представляє інтереси України у цій справі, з пропозицією у тижневий термін надати дедлайн, коли буде зроблена виплата: «Сьогодні (5 квітня. - ТК) до кінця дня спливає цей термін, і якщо сьогодні ми не отримаємо жодної дати, то автоматично починається процедура виконання рішення».

 

«В Україні повинно бути більше свободи слова та більш вільний доступ до тендерів. Це сказав не Джозеф Лемір, не хтось із вас, це було сказано Міжнародним арбітражем», - коментує пан Лемір. Також він зазначив, що, на відміну від 90-х років, коли неправомірний розподіл радіочастот мав політичну складову, сьогодні це є бізнесовий аспект: «Якщо ви подивитися на медіаринок, ви побачите, що існує декілька медіахолдингів, у яких є не одна, а 2-3 радіомережі, і це дійсно має сенс з бізнесової точки зору».

 

Щодо участі в наступних конкурсах на радіочастоти, Джозеф Лемір зазначив, що на його думку, радіочастотний ресурс України вичерпано, а тому немає сенсу брати участь у конкурсах Нацради.

 

«Останнє, що могло бути інтересом пана Леміра, вже було розподілено між учасниками попереднього конкурсу», - додав Сергій Денисенко.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
18815
Коментарі
3
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
1
5040 дн. тому
Частотный ресурс будет исчерпан когда хотя бы в каждом областном центре будет по 30-40 радиостанций, так что не надо врать. Частот ещё валом и это правда.
Я б ще накинув...
5040 дн. тому
мільйонів 10. І щоб заплатили члени Нацрад зі свого гаманця. Може тоді до них дійде, що воно таке - конкурси за частоти?
/
5040 дн. тому
Частоти ще є, тільки не дадуть.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду