Комітет з питань свободи слова наполягатиме на публічному вибаченні Олександра Ткаченка
Парламентський комітет з питань свободи слова та інформації на черговому засіданні, яке відбулося 9 вересня 2009 року, вирішив, що народний депутат Олександр Ткаченко (фракція КПУ) має публічно вибачитися за свою поведінку по відношенню до знімальної групи СТБ.
Крім того члени комітету вважають, що фракція КПУ має дати оцінку діям свого однопартійця. Члени комітету уповноважили свого голову Ганну Герман повідомити про це рішення публічно з парламентської трибуни, як тільки буде розблокована діяльність Верховної Ради. Також Ганна Герман попросить своїх колег-депутатів коректніше поводитися з журналістами.
Також комітет вирішив звернутися до правоохоронних органів з проханням повідомити до наступного засідання про результати розслідування цієї справи.
На засіданні були присутні Ганна Герман, Володимир Ландік (фракція Партії регіонів), Юрій Стець (фракція НУ-НС), Андрій Шевченко, Олена Кондратюк, Микола Баграєв, Віктор Уколов (фракція БЮТ).
Ні самого Олександра Ткаченка ні його представників на засідання комітету не було.
Спеціальний кореспондент Ольга Червакова на прохання членів комітету розповіла свою версію того, що трапилося 1 вересня. Потім відповіла на низку запитань. Вона зазначила, що завжди намагалася бути рівновіддаленою до всіх політичних сил і якогось упередження стосовно лівого руху не має. Ольга не вважає, що саме вона спровокувала цей конфлікт. Тому її б задовольнило публічне вибачення Олександра Ткаченка, але не особисто перед нею та оператором, а перед своїми виборцями, які є глядачами СТБ.
Нагадаємо, що парламентський комітет мав розглянути інцидент між Черваковою і Ткаченком 2 вересня, але засідання не відбулося через відсутність кворуму.
Сам інцидент між знімальною групою телеканалу СТБ та народним депутатом України Олександром Ткаченком стався 1 вересня 2009 року у будівлі Верховної Ради України.
На захист знімальної групи СТБ виступили журналісти та Київська незалежна медіа-профспілка.
«Детектор медіа» пропонує всім, хто хоче приєднатися до оголошених вимог журналістів, надсилати свої підписи на адресу - letter.tk@gmail.com.
«Детектор медіа»