Мирослава Ґонґадзе про затримання Пукача: «Політичний зв’язок спостерігається дуже конкретно» (+коментарі)
23 липня 2009 року, на другий день після затримання екс-керівника головного управління карного розшуку МВС Олексія Пукача, обвинувачуваного в убивстві журналіста Георгія Ґонґадзе, з цього приводу висловилися вдова Георгія Ґонґадзе Мирослава, Президент України Віктор Ющенко, голова Верховної Ради Володимир Литвин, народні депутати, юристи, журналісти. Майже всі вони пов'язують затримання Пукача з президентською виборчою кампанією, яка незабаром стартує в Україні. А також просять не політизувати слідство у цій резонансній справі.
Мирослава Ґонґадзе, яка мешкає з дітьми у США, не очікує швидких зрушень у справі про вбивство її чоловіка після затримання Олексія Пукача, повідомляє «Українська правда» з посиланням на «Радіо Свобода».
Водночас на запитання, чи не вбачає вона зв'язку між затриманням Пукача саме тепер і тим, що незабаром в Україні стартує виборча кампанія, вдова Георгія Ґонґадзе сказала: «Я бачу зв'язок лише в тому, що вбивство Георгія - це політичний злочин і, що в цій справі замішано дуже багато політичних сил. І оскільки ці політичні сили сваряться між собою, це завжди було засобом для того, щоб відкрити й оприлюднити нову інформацію у цій справі. Тому цей політичний зв'язок спостерігається дуже конкретно».
Вона додала, що не впевнена в умисності затримання саме тепер, коли почався політичний процес, «але те, що це справа політична - однозначно, і що вона вплинула, впливає і вплине на результати президентських виборів - це теж однозначно».
Також Мирослава висловила переконаність, що для завершення справи про вбивство її чоловіка й покарання його організаторів необхідна політична воля нинішньої влади в Україні. «Повинно бути зроблено дуже багато професійної роботи. І повинна бути політична воля», - сказала вона в інтерв'ю Бі-бі-сі.
Вдова журналіста додала, що президент Ющенко повинен розуміти: ця справа і висунення звинувачень, збирання доказів щодо організаторів цього злочину - шанс для нього. Вона вважає, що це, можливо, навіть єдиний шанс для нинішнього президента залишитися в активній українській політиці.
Тим часом президент Віктор Ющенко звернувся до Генерального прокурора Олександра Медведька з проханням щоденно інформувати його про хід досудового слідства у справі про вбивство Георгія Ґонґадзе, повідомляє сайт глави держави. У листі до Генпрокурора президент просить його дати правову оцінку особам, які формально ставилися до розшуку Олексія Пукача.
У свою чергу голова Верховної Ради України Володимир Литвин у коментарі інформаційному агентству «Інтерфакс» висловив сподівання, що розслідування у справі Олексія Пукача буде об'єктивним та всебічним, повідомляє парламентський сайт. «Я, як і всі, зацікавлений у тому, щоб істину у цій справі було встановлено. Але тільки не "істину під політичний момент", як це не раз було в українській практиці. Сподіваюся, що слідство буде об'єктивним та всебічним», - підкреслив Володимир Литвин.
Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко зауважив, що слідством у справі Пукача повинні займатися слідчі, а не політики, пише парламентський сайт. «Ми повинні бути впевнені у достовірності розслідування, у той же час дехто з політиків керує слідством. Тому ще раз підкреслюю, що слідством повинні займатися не політики, а правоохоронні органи», - наголосив Микола Томенко.
Екс-майор Держохорони Микола Мельниченко припускає, що Олексія Пукача допомогли затримати в Україні американські спецслужби. «Думаю, що приїзд віце-президента США Джозефа Байдена і затримання Пукача - взаємопов'язані події. За однією з версій, саме американські спецслужби допомогли доставити Пукача в Україну», - сказав він «Комсомольській правді - Україна».
«Детектор медіа»