Мирослава Ґонґадзе про затримання Пукача: «Політичний зв’язок спостерігається дуже конкретно» (+коментарі)

23 Липня 2009
8444
23 Липня 2009
18:46

Мирослава Ґонґадзе про затримання Пукача: «Політичний зв’язок спостерігається дуже конкретно» (+коментарі)

8444
Мирослава Ґонґадзе про затримання Пукача: «Політичний зв’язок спостерігається дуже конкретно» (+коментарі)

23 липня 2009 року, на другий день після затримання екс-керівника головного управління карного розшуку МВС Олексія Пукача, обвинувачуваного в убивстві журналіста Георгія Ґонґадзе, з цього приводу висловилися вдова Георгія Ґонґадзе Мирослава, Президент України Віктор Ющенко, голова Верховної Ради Володимир Литвин, народні депутати, юристи, журналісти. Майже всі вони пов'язують затримання Пукача з президентською виборчою кампанією, яка незабаром стартує в Україні. А також просять не політизувати слідство у цій резонансній справі.

 

Мирослава Ґонґадзе, яка мешкає з дітьми у США, не очікує швидких зрушень у справі про вбивство її чоловіка після затримання Олексія Пукача, повідомляє «Українська правда» з посиланням на «Радіо Свобода».

 

Водночас на запитання, чи не вбачає вона зв'язку між затриманням Пукача саме тепер і тим, що незабаром в Україні стартує виборча кампанія, вдова Георгія Ґонґадзе сказала: «Я бачу зв'язок лише в тому, що вбивство Георгія - це політичний злочин і, що в цій справі замішано дуже багато політичних сил. І оскільки ці політичні сили сваряться між собою, це завжди було засобом для того, щоб відкрити й оприлюднити нову інформацію у цій справі. Тому цей політичний зв'язок спостерігається дуже конкретно».

 

Вона додала, що не впевнена в умисності затримання саме тепер, коли почався політичний процес, «але те, що це справа політична - однозначно, і що вона вплинула, впливає і вплине на результати президентських виборів - це теж однозначно».

 

Також Мирослава висловила переконаність, що для завершення справи про вбивство її чоловіка й покарання його організаторів необхідна політична воля нинішньої влади в Україні. «Повинно бути зроблено дуже багато професійної роботи. І повинна бути політична воля», - сказала вона в інтерв'ю Бі-бі-сі.

 

Вдова журналіста додала, що президент Ющенко повинен розуміти: ця справа і висунення звинувачень, збирання доказів щодо організаторів цього злочину - шанс для нього. Вона вважає, що це, можливо, навіть єдиний шанс для нинішнього президента залишитися в активній українській політиці.

 

Тим часом президент Віктор Ющенко звернувся до Генерального прокурора Олександра Медведька з проханням щоденно інформувати його про хід досудового слідства у справі про вбивство Георгія Ґонґадзе, повідомляє сайт глави держави. У листі до Генпрокурора президент просить його дати правову оцінку особам, які формально ставилися до розшуку Олексія Пукача.

 

У свою чергу голова Верховної Ради України Володимир Литвин у коментарі інформаційному агентству «Інтерфакс» висловив сподівання, що розслідування у справі Олексія Пукача буде об'єктивним та всебічним, повідомляє парламентський сайт. «Я, як і всі, зацікавлений у тому, щоб істину у цій справі було встановлено. Але тільки не "істину під політичний момент", як це не раз було в українській практиці. Сподіваюся, що слідство буде об'єктивним та всебічним», - підкреслив Володимир Литвин.

 

Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко зауважив, що слідством у справі Пукача повинні займатися слідчі, а не політики, пише парламентський сайт. «Ми повинні бути впевнені у достовірності розслідування, у той же час дехто з політиків керує слідством. Тому ще раз підкреслюю, що слідством повинні займатися не політики, а правоохоронні органи», - наголосив Микола Томенко.

 

Екс-майор Держохорони Микола Мельниченко припускає, що Олексія Пукача допомогли затримати в Україні американські спецслужби. «Думаю, що приїзд віце-президента США Джозефа Байдена і затримання Пукача - взаємопов'язані події. За однією з версій, саме американські спецслужби допомогли доставити Пукача в Україну», - сказав він «Комсомольській правді - Україна».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8444
Читайте також
30.10.2009 11:13
Елена Геда, «Коммерсантъ-Украина»
35 171
03.08.2009 12:49
Михайлына Скорик, «Левый берег»
17 117
29.07.2009 16:28
Валерій Зайцев, УНІАН
15 521
29.07.2009 15:50
Александр Свириденко, Елена Геда, «Коммерсантъ»
16 120
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду