Презентовано законопроект, що врегулює діяльність НТКУ та НРКУ (+текст)

25 Квітня 2008
22333
25 Квітня 2008
18:16

Презентовано законопроект, що врегулює діяльність НТКУ та НРКУ (+текст)

22333
Презентовано законопроект, що врегулює діяльність НТКУ та НРКУ (+текст)
25 квітня відбулась презентація законопроекту про зміни до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», що має врегулювати діяльність Національної теле- та радіокомпаній України. Цей законопроект поданий на реєстрацію першим заступником голови Комітету ВР із питань свободи слова та інформації, народним депутатом (БЮТ) Андрієм Шевченком. Проект був розроблений громадською організацією «Центр суспільних медіа» за участю медіаюристів Тараса Шевченка, Ігоря Розкладая та Андрія Нечипоренка. Для консультацій щодо закону було створено ініціативну групу, до якої зокрема увійшли шеф-редактор «Детектор медіа» Наталія Лигачова, адвокат адвокатської компанії «Наталія Субота і партнери» Арсеній Герасимів, представники Держтелерадіо, НТКУ та громадських організацій.
 
«Ми вносимо на реєстрацію закон, який повинен винести НТКУ та НРКУ із того правового хаосу, в якому вони зараз перебувають, і дозволити державному радіо та телебаченню працювати на суспільство, а не на чиновників, - зазначив пан Шевченко. – Ми вписали в цей закон ті норми, які гарантують фінансову незалежність державного телерадіомовлення, кадрову незалежність, незалежність редакційної політики. Обидві компанії працюють без легітимних статутів та законного механізму призначення і звільнення керівництва».
 
Законопроект передбачає формування колегіальних органів управління – рад НТКУ та НРКУ, які призначатимуть (на трирічний термін) і звільнятимуть керівників компаній, затверджуватимуть програмну політику та контролюватимуть виконання бюджету. Принцип формування рад виписаний у чинному законі. Зокрема, до кожної з рад входить 17 осіб: 4 від Президента України, 9 – від Верховної Ради, ще 4 обираються на з’їзді об’єднань громадян, які діють у сфері свободи слова, журналістики і ЗМІ і мають не менш ніж 2-річний досвід діяльності. Проведення з’їзду забезпечує Державний комітет телебачення і радіомовлення. Члени ради НТКУ та НРКУ виконують свої повноваження 3 роки й не можуть бути відкликані.
 
Крім того, законопроект пропонує фіксувати видатки на НТКУ та НРКУ окремими рядками у державному бюджеті. Кошторис НТКУ має становити не менш ніж 0,1%, НРКУ – 0,05% від загальної суми державного бюджету.
 
НТКУ та НРКУ, згідно із законопроектом, залишаються державними установами, а їхній організаційно-правовий статус має особливості, які визначаються цим проектом (зокрема, вони мають право займатися господарською діяльністю, хоч і залишаються неприбутковими організаціями), і може бути змінений тільки на статус суспільного телебачення і радіомовлення.
 
Андрій Шевченко впевнений, що законопроект буде підтриманий більшістю у Верховній Раді.
 
Керівник групи розробників законопроекту, директор Інституту медіа права Тарас Шевченко, відзначив актуальність закону та близькість його принципів до засад суспільного мовлення. «Є дуже багато нестиковок у чинному законі, зокрема у статті 14, яку ми пропонуємо збільшити до трьох статей, - каже пан Тарас. – Наприклад, у законі написано, що статут НТКУ має бути затверджений законом – і його вже понад два роки не існує. У законі йдеться, що ці компанії є державними підприємствами – а вони такими не є. Мають бути створені громадські ради – й вони не створені. Виходить, що НТКУ існує в якомусь правовому хаосі. Тому ми прийшли до думки, що закон необхідно змінити».
 
Законопроект передбачає, що закон набере чинності за місяць після оприлюднення. Президент України, Верховна Рада і Держтелерадіо повинні протягом трьох місяців із дня набрання чинності законом забезпечити формування першого складу рад НТКУ та НРКУ. У свою чергу новоствореним радам протягом трьох місяців із дня формування потрібно призначити керівників НТКУ та НРКУ.
 
Повний текст законопроекту дивіться тут.
 
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
22333
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Бос
5861 дн. тому
Андрій Шевченко сам керував "новинами" в ручному режимі, привівши свох примітивних друзів на Перший канал. Думав, що він розумніший за всіх. Тепер ніяк не може заспокоїтися, що величезні грошові потоки пропливають повз його кишеню. Це ж він віддав спорт Кваплуненку і люди ходили та підпирали стіни. А тепер хоче встановити власний контроль, щоб президент НТКУ став собакою на ланцюгу, за який Шева і К. будуть сіпати. Андрій тебе всі давно розкусили!!! Не сміши людей! Хто з представників телекомпанії обговорюва твої зміни до закону, назви прізвища!!!
5862 дн. тому
а що є шанси цей закон прийняти? Мені здається вето гарантоване. Так що Шева, треба було радитись не тільки зі своїми друзями Катею, Васею. А взагалі=то нехай би на УТ-1 запрацював хоч один легитимний керівник, а то все долгановщина, докаленковщина та канішевщина. Такі собі хутори.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду