В Україні створюється Фонд безпеки журналістів

22 Лютого 2008
11795
22 Лютого 2008
13:13

В Україні створюється Фонд безпеки журналістів

11795
В Україні створюється Фонд безпеки журналістів
23 лютого всеукраїнський з’їзд НМПУ буде приймати рішення щодо створення Фонду для підтримки та захисту українських журналістів. Проект статуту Фонду викладено на сайті НМПУ.
 
Головною метою Фонду буде надання фінансової, інформаційної, правової, медичної, соціально-психологічної та організаційної допомоги журналістам та творчим працівникам мас-медіа. Зокрема, це надання допомоги журналістам, які постраждали внаслідок професійної діяльності, соціальних конфліктів, нещасних випадків, стихійного лиха, екологічних, техногенних та інших катастроф, журналістам, що виїжджають в «гарячі точки» планети, а також жертвам переслідувань. Планується також запровадити спеціальні програми для журналістів-інвалідів та ветеранів.
 
«Як свідчить практика, українські журналісти взагалі або не знають, або не застосовують елементарних правил безпеки, що ними керуються журналісти в усьому світі. Наприклад, кореспонденти, що виїжджають до гарячих точок, нехтують щепленнями, не страхують своє життя та майно, не знають, як правильно поводитись, щоб не спровокувати конфлікт, тощо. Для порівняння, закордоном журналісти, що виїжджають до гарячих точок, можуть отримати безкоштовні аптечки, радіо-маячки, шоломи, карти місцевості та контакти місцевих чиновників», – зазначає Оксана Романюк, член ініціативної групи НМПУ.
 
Планується, що першим внеском до фонду стануть кошти від реалізації посібника з безпеки для українських журналістів. Цей проект фінансувався Шведським агенством з міжнародного розвитку (SIDA), і проводився за підтримки Міжнарожної федерації журналістів, НМПУ, та НСЖУ. Попередньо планувалося, що кошти з продажу посібника будуть надіслані до загального Фонду безпеки при Міжнародній федерації журналістів. Проте, голова Європейської федерації журналістів Арне Кеніг та один із кураторів проекту, представник МФЖ Олівер Мані-Керл погодилися лишити ці гроші в Україні і переслати їх в український незалежний журналістський фонд.
 
Консультантами проекту були представники міжнародних журналістських організацій (МФЖ, Репортери без кордонів), та представники Фонду Східна Європа – підрозділу Фонду Євразія в Україні.
 
Однією з ключових засад Фонду, з якою погодилися представники ініціативної групи, буде те, що Фонд не прийматиме кошти від політичних партій та блоків, а також від окремих політиків. Це є загальноприйнятою світовою практикою для організацій такого типу, наприклад, Фонду безпеки МФЖ, «Репортерів без кордонів» тощо.
 
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
11795
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду