Надання російській мові статусу регіональної суперечить Конституції: Мін'юст

10 Травня 2006
7287
10 Травня 2006
18:07

Надання російській мові статусу регіональної суперечить Конституції: Мін'юст

7287
Надання російській мові статусу регіональної суперечить Конституції: Мін'юст

Міністерство Юстиції заявляє, що рішення місцевих органів самоврядування про надання російській мові статусу регіональної суперечать Конституції та законам України, і прокуратура має їх опротестувати.

Відповідний юридичний висновок, оприлюднений міністром юстиції Сергієм Головатим, поширила прес-служба Мінюста.

Згідно із висновком, було порушена 10 і 92 статті Конституції, за якими порядок застосування мов визначається виключно законами, тому місцеві ради вийшли за межі повноважень.

Також міністерство наводить рішення Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року, за яким українська мова як державна є обов`язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Однак, згідно із цим рішенням, поряд з державною мовою при здійсненні повноважень органами місцевого самоврядування можуть використовуватися російська та інші мови національних меншин у межах і порядку, що визначаються законами України.

Щодо посилання прихильників регіонального статусу на Європейську хартію регіональних мов або мов національних меншин, Мінюст зауважує що об’єктом Хартії є захист мов, котрим загрожує зникнення, а не мовні права національних меншин.

Неправильне розуміння Хартії спричинено тим, що ратифікація Україною цієї Харті 15 травня 2003 року, об’єктивно спричинила виникнення в Україні низки гострих проблем юридичного, політичного та економічного характеру через неправильний офіційний переклад тексту документа українською мовою.

Цілком очевидним є те, що російська мова жодним чином не потрапляє під визначення регіональної або міноритарної мови, зазначає Мінюст.

Раніше Харківська і Севастопольська міськради та Луганська облрада, ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7287
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду