Проект «Моніторинг ролі ЗМІ та політичної реклами у виборчому процесі-2009-2010 »: критерії

11 Листопада 2009
17980
11 Листопада 2009
14:41

Проект «Моніторинг ролі ЗМІ та політичної реклами у виборчому процесі-2009-2010 »: критерії

17980
«Детектор медіа» розпочинає проект в рамках проекту громадської організації Internews Network «У-Медіа». Матеріали цього проекту будуть розміщуватися у рубриці «Спецпроекти ТК».
Проект «Моніторинг ролі ЗМІ та політичної реклами у виборчому  процесі-2009-2010 »: критерії

Як відомо, одна з поширених виборчих технологій - це підміна  учасниками  перегонів відкритих дискусій та інформування про власні реальні програми дій голим піаром  та популістськими заявами. Внаслідок цього виборці не отримують важливої для їхнього усвідомленого вибору інформації, а ЗМІ із засобів масової інформації перетворюються на інструменти прямої та непрямої реклами.  

 

Також суттєвим чинником виборчих перегонів є відповідність  реальних фінансових витрат на вибори офіційно оголошеному виборчому фонду кандидатів. Адже якщо кандидат бреше в цьому - він також легко може брехати і в іншому, а наявність тіньового фінансування виборів ставить у нерівні умови кандидатів, підриває економіку країни, сприяє масштабному розповсюдженню замовних матеріалів у ЗМІ тощо.  Відповідно до ст. 3 Закону України «Про вибори Президента України», кандидатам в президенти для фінансування передвиборної агітації заборонено використовувати інші кошти, крім коштів Державного бюджету та коштів власних виборчих фондів. Відповідно до ст. 43 цього ж закону, дані  про розміри виборчих  фондів та фінансові звіти про використання  їх  коштів мають бути опубліковані в газетах «Голос України» та «Урядовий кур'єр» не пізніше як на  вісімнадцятий день після дня виборів. Отже, на підставі даних цього звіту можливе порівняння офіційно проголошених витрат - фактично сплаченим коштам на  рекламу. 

 

Отже, метою виборчого  проекту «Детектор медіа»  є:

 

1. Моніторинг  публічних заяв, рекламних меседжів кандидатів у президенти з точки зору їх відповідності до їхніх реальних дій, прогнозованих потенціалів, а також - з точки зору відповідності до реального стану справ  в Україні. Кожну брехню кандидатів у президенти «Детектор медіа» викриє та зробить надбанням громадськості. Читайте на ТК щотижня статті відомого аналітика, політичного оглядача Володимира Золоторьова.

 

2. Моніторинг прямої політичної реклами кожного з кандидатів на телеканалах, у друкованій пресі, на зовнішніх носіях з точки зору відповідності суми коштів, реально витрачених на рекламу, коштам власних виборчих фондів та коштам Державного бюджету. В рамках цього моніторингу «Детектор медіа» планує щотижня публікувати звіти щодо витрат на рекламу всіх головних учасників виборчих перегонів. В підсумку, після публікації офіційних звітів щодо витрат на рекламу під час президентських перегонів 2009-2010, ми порівняємо їх з сумою фактично витрачених рекламних коштів.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
17980
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду