Мода замовної благодійності

Мода замовної благодійності

7 Березня 2015
5947
7 Березня 2015
11:46

Мода замовної благодійності

5947
«Вірус» вразив і «Подробности недели». Якщо раніше редакція робила звичайну джинсу для «Опозиційного блоку», то цього разу розповіла про благодійників із цієї політсили. Огляд порушень стандартів журналістики в підсумкових щотижневиках ICTV, «України», «1+1», «Інтера» та 5-го каналу за 1 березня 2015 року.
Мода замовної благодійності
Мода замовної благодійності

Розповідати про благодійність у підсумкових випусках стає трендом. Утім, навряд чи журналісти роблять це за покликом серця. Радше вимушено. Аж занадто явно «благодійні» сюжети мають замовний характер.

Ще якісь місяць-два тому «События недели» приділяли ледь не чверть ефіру, щоби пояснити глядачам, що найбільше думає про Донбас саме власник їхнього каналу Ахметов.

Цей вірус вразив і «Подробности недели». Якщо раніше редакція робила звичайну джинсу для «Опозиційного блоку», то цього разу тижневик розповів про благодійників з цієї політсили.

«ФАКТИ ТИЖНЯ« З ОКСАНОЮ СОКОЛОВОЮ, ICTV (випуск о 18:45)

У сюжеті про вбивство російського опозиціонера Бориса Нємцова журналіст подає неточну інформацію щодо кількості куль, які потрапили в тіло політика. За словами кореспондента, шансів вижити не лишили випущені «шість куль». Згодом у сюжеті в одному з синхронів представник МВС Росії стверджує, що пострілів було шість, але в тіло потрапили чотири. Отже, саме ця кількість куль не лишила шансів.

«Кореспондент: 27 лютого у Москві від рук кілерів загинув відомий опозиційний політик Борис Нємцов. 6 куль, випущених з пістолета Макарова, шансів вижити не лишили.

<…>

Олена Алексєєва, офіційний представник МВС РФ: <…> предположительно можно говорить о шести выстрелах, поскольку на месте происшествия найдено 6 гильз. 4 пули, которые попали ему в спину, причинили ему ранения, несовместимые с жизнью, в результате чего он погиб».

Журналіст каже, що чеченський лідер Рамзан Кадиров звинуватив у вбивстві Україну. Втім, не подає джерела цієї інформації. Пряме цитування надало би повноти думці Кадирова та показало би дещо інший акцент звинувачення. Як ідеться в новинах російських інтернет-ЗМІ (наприклад, lenta.ru, ria.ru, rbc.ru) з посиланням на запис в Instagram Кадирова, він безальтернативно сказав: організаторами були «спецслужби Заходу». А от щодо України він говорить не так безальтернативно: вбивство могло бути виконано «руками українських спецслужб». Крім того, що журналіст не дає цитати Кадирова, він подає синхрон українського політолога Фесенка.

«Кореспондент: Того, що українська карта розігруватиметься і далі, не виключають і в Києві. Тим паче, що про руку наших спецслужб вже заявив і Рамзан Кадиров.

Володимир Фесенко, політолог: Одна з версій, що це нібито провокація, яку організували українські спецслужби. Те, що в Росії зараз в усьому винна Україна, плюс в усьому винні США, вже не дивуєшся».

В сюжеті про стан відведення важкого озброєння на сході країни виправданим є рішення дати коментар нардепа від «Народного фронту» Дмитру Тимчуку.

«Лариса Задорожна, кореспондент: <…> Бойовики влаштували, каже Дмитро Тимчук, збройні каруселі.

Дмитро Тимчук, народний депутат України, координатор групи "Інформаційний спротив": В дневное время отводят войска с позиций на линию разграничения, однако не на заявленное в минских договоренностях расстояние, а с тем расчетом, чтобы в течение получаса — 40 минут вернуть их на те же позиции».

Також у матеріалі журналістка посилається на невідомих «військових». Хоча подає думку колишнього заступника начальника Генштабу.

«Лариса Задорожна, кореспондент: Україна інформацію надала, бойовики — ні. У цьому і небезпека, — вважають військові.

Ігор Романенко, заступник начальника Генштабу ЗСУ (20062010): Можно просто понаносить удары и вообще лишить тяжелых вооружений Вооруженные силы Украины и силовые структуры Украины».

Схожі кілька маніпулятивних посилань присутні в сюжеті про річницю анексії Криму. В закадровому тексті автор посилається на «спеціалістів» та «експертів».

«Кореспондент: Спеціалісти відстежують формування військової бази для всіх видів військ, в тому числі стратегічних, з ядерною зброєю.

Павло Фельгенгауер, військовий оглядач "Новой газеты" (Росія): России нужно место, откуда можно было бы с помощью ракет "Искандер" нанести превентивный удар по будущей базе про в Румынии.

<…>

Кореспондент: Путін обіцяв кримчанам туристичний рай на півострові. Але експерти бачать інше — зведення надпотужної військової фортеці.

Андрій Клименко, головний редактор сайту Black Sea News: Подтвердились прогнозы о том, что, конечно, все разговоры о туризме, об инвестициях — это такая дымовая завеса, поскольку никакого туризма и никаких инвестиций там не будет».

У матеріалі про дорожчання гривні та, як наслідок, бензину журналіст використовує кілька оціночних суджень. Перше — під час стендапу в одному зі столичних дворів. Як заявив кореспондент, присутність у дворі в полудень багатьох машин — свідчення того, що водії «масово» пересідають на громадський транспорт. Утім, репортер не може знати, які справжні причини. Їх може бути безліч.

«Володимир Соколов, кореспондент: Яскравий приклад — будній день, 12-та година, але з цього подвір’я не виїхав жоден автомобіль. Люди масово почали пересідати на громадський транспорт. Але через дорогий бензин і він починає дорожчати».

На думку автора матеріалу, внаслідок девальвації гривні виплачувати кредит не зможе «переважна більшість позичальників». При цьому він не посилається на жодні офіційні чи неофіційні дослідження для підтвердження.

«Володимир Соколов, кореспондент: Ще одне проблема — після знецінення гривні у понад чотири рази обслуговувати кредити у валюті не зможе переважна більшість позичальників. Цього тижня вони вийшли на безстрокову акцію під Нацбанк».

У матеріалі про проблему з «відкосом» від мобілізації журналіст виявляє сексизм, називаючи жінок «слабкою статтю».

«Кореспондент: До військкоматів з проханням відправити на фронт звертаються тисячі жінок. На Галичині понад 40% звернень саме від слабкої статі».

ВАЖЛИВІ ТЕМИ, ЯКІ НЕ ВИСВІТЛИЛИ В ТИЖНЕВИКУ:

«Росія порушила контракт та зменшила поставки газу в Україну»

«“Київстар”, МТС та life:) купили ліцензії на 3G-зв'язок»

«З квітня світло для українців подорожчає на 50%, до березня 2017 року — на 250%»

«СОБЫТИЯ НЕДЕЛИ», «Україна» (випуск о 19:00)

У першому сюжеті ефіру про падіння гривні журналістка посилається на «чутки». А це — щонайменше, неперевірена інформація.

«Наталья Коавченко, корреспондент: <…> Во-первых, не факт, что хотя бы часть денег разрешат направить на стабилизацию валютного рынка, а во-вторых, российское лобби в МВФ всячески блокирует размер транша. По слухам, они едва ли согласны на 2 миллиарда, но никак не на 11».

У сюжеті про вбивство російського опозиціонера Бориса Нємцова автори матеріалу використовують сумнівні причино-наслідкові судження. При цьому опираються на коментар сайту каналу Lifenews. Думка одного користувача саме цього сайту не є репрезентативною навіть для «сторонников власти». І тим паче, без соціологічних досліджень не можна стверджувати, що рейтинг Путіна після вбивства Нємцова зріс.

«Анастасия Образцова, Алена Власенко, корреспонденты: Сторонники власти убеждены: единственная цель убийства — бросить тень на Путина, устроить “майдан” на Красной площади и организовать смену власти. В итоге — рейтинг Путина только растет.

LifeNews (цитата с сайта): Стопроцентная провокация! Путин по всем фронтам переиграл американцев, поэтому и решили устроить подставу».

Також у матеріалі журналісти згадують думку однієї з правозахисних організацій. Мовляв, там сумніваються, що вбивцю знайдуть. Утім, ані синхрону, ані цитати для підтвердження кореспондентка не надає.

«Анастасия Образцова, Алена Власенко, корреспонденты: Правозащитники “Амнисти Интернешнл” уже усомнились, что убийцы оппозиционера когда-нибудь будут наказаны.

Женщина: Путин бы сам этого не сделал. Он отвечает чаяниям большинства своего электората, а их — большинство».

Редакція видала чергову порцію корпоративної джинси. Цього разу рекламний список розширився. Спочатку редакція традиційно попрацювала на гуманітарний штаб Ахметова.

«Виктория Чистюхина, корреспондент: Гуманитарный штаб Ахметова также подал все необходимые документы для выполнения новых процедур по ввозу помощи на неподконтрольную Украине территорию.

Александр Вишняков, руководитель направления “Гуманитарная помощь” штаба Рината Ахметова: Мы рассчитываем, что рассмотрение документов пройдет достаточно оперативно, и мы получим полностью разрешение».

Джинсовим новачаком у підсумковому випуску стало ТОВ «Паралель-М ЛТД». Журналістка додала синхрон його представника, вказавши фірму у титрі. ТОВ «Паралель-М ЛТД» — входить, як і канал «Україна», у групу СКМ. Вона ж належить Ахметову.

«Виктория Чистюхина, корреспондент: Чтобы доставить топливо на заправки города, необходимо восстановить разрушенную транспортную инфраструктуру.

Елена Хилиенко, генеральный директор компании ООО “Параллель-М ЛТД”: Из-за боевых действий разрушены все подъездные железнодорожные пути, ведущие в Донецк к нашей нефтебазе».

Сюжет про ціни на бензин теж має ознаки замовності. В матеріалі фігурує олігарх Ігор Коломойський. По суті, автор звинувачує його в махінаціях із закупками палива. Втім, журналіст не звернувся до об’єкта критики або його представників, щоби надати їм можливість відповісти.

«Валерий Солдатов, корреспондент: Нынче группа “Приват” перестала покупать отечественную нефть, поскольку ее цена приблизилась к справедливой — рыночной, и менеджеры Коломойского всячески препятствуют проведению аукциона по закупке ресурса и попробовали вывести из аукционного комитета неудобный людей. Но правительство вмешалось, и работа по выведению “Укрнафты” из под влияния Коломойского продолжилась».

ВАЖЛИВІ ТЕМИ, ЯКІ НЕ ВИСВІТЛИЛИ У ТИЖНЕВИКУ:

«Росія порушила контракт та зменшила поставки газу в Україну»

«“Київстар”, МТС та life:) купили ліцензії на 3G-зв'язок»

«Уряд вводить 5–10% додатковий збір на імпорт»

«Єфремова випустили під заставу в 60 тисяч гривень»

«У Печерському райсуді проходить обшук»

«Затримані особи, причетні до теракту в Харкові»

«З квітня світло для українців подорожчає на 50%, до березня 2017 року — на 250%»

«ТСН. ТИЖДЕНЬ», «1+1» (випуск о 19:30)

У підводці до першого сюжету про марш у Москві ведуча оперує сумнівними даними. Вона називає «щонайменше 50 тисяч» учасників. Також називає 100 тисяч, але при цьому посилаючись на оцінку російської опозиції, яка подала такі дані. Втім, щодо цифри 50 тисяч немає жодного посилання.

«Алла Мазур, ведуча: Борис Нємцов — не забудемо і не пробачимо. І Росія без Путіна — з такими гаслами сьогодні в центр Москви вийшли щонайменше 50 000 людей. Лідери опозиції кажуть — було більше 100 000».

В іншому сюжеті-аналізі смерті Нємцова журналістка узагальнює, подаючи думку одного соратника вбитого (колишнього однопартійця) як думку всіх соратників.

«Маргарита Ситник, кореспондент: Політичні соратники та друзі Нємцова кажуть — Кремлю є за що тримати на покійного зуб. Сумнівів хто винен не мають.

Володимир Мілов, соратник Бориса Нємцова: Это все вотчина ФСУ и Администрации Президента».

У сюжеті про падіння гривні журналіст подає думку одного з нардепів від БПП Пинзеника, називаючи його експертом. Але це не зовсім коректно.

«Сергій Швець, кореспондент: Це пікетування Національного банку. Сюди прийшли різні люди. Втім, підстава для протесту населення є — курс гривні цього тижня просто вибухнув. І пояснень НБУ вже не достатньо. Ми пішли до експертів питати про причини, відповідальних і вихід із ситуації.

Віктор Пинзеник, колишній віце-прем'єр-міністр України: Я відразу скажу, що країна не має курсу — повна відповідальність Національного банку».

В начитці про молитву за здоров’я Савченко ведуча вказує, що молилися в усьому світі. Втім, при розшифровці новини з’ясовується, що інформація стосується лише Києва.

«Алла Мазур, ведуча: За здоров'я і волю Надії Савченко сьогодні молилися в Україні разом з усім світом. Понад 3000 людей вийшли на Софійську площу в Києві разом із предстоятелями українських церков, люди просили сил для українки».

ВАЖЛИВІ ТЕМИ, ЯКІ НЕ ВИСВІТЛИЛА РЕДАКЦІЯ:

«Росія порушила контракт та зменшила поставки газу в Україну»

«“Київстар”, МТС та life:) купили ліцензії на 3G-зв'язок»

«Угода про поставку зброї з ОАЕ»

«Єфремова випустили під заставу в 60 тисяч гривень»

«У Печерському райсуді проходить обшук»

«З квітня світло для українців подорожчає на 50%, до березня 2017 року — на 250%»

«Затримання у Москві нардепа ВРУ Олексія Гончаренка»

«ПОДРОБНОСТИ НЕДЕЛИ», «Інтер» (випуск о 20:00)

Під час включення з Москви журналіст некоректно критикує московську міліцію через надання неправдоподібних цифр щодо кількості людей, які зібралися на марш у пам'ять Бориса Нємцова (відео ефіру — тут). За його словами, московська поліція нарахували 16,5 тисяч. Мовляв, це «навіть не смішно». Втім, подані дані — застарілі. Новина із зазначенням такої кількості підрахованих людей з’явилася на сайті столичної міліції о 16:05 за московським часом (15:05 по Києву). Але о 17:59 (16:59 по Києву, тобто за три години до ефіру) — свіжа новина зі свіжими даними, де зазначена інша кількість — 21 тис. людей. Ця цифра хоч і не збігається з підрахунками російської опозиції (за їхніми даними, прийшли не менше 100 тисяч), але ближча принаймні до підрахунку самого журналіста. Він зазначив, що було принаймні «декілька десятків тисяч людей».

«Данило Русаков, корреспондент: Дима, вот смотри 16,5 тысяч человек только это по данным Московского ГУВД, это даже не смешно. Потому что если посмотреть вот на эти кадры, то отчетливо видно, что количество человек действительно огромное. По данным организаторов, это представители российской оппозиции, пришло как минимум 100 тысяч человек. В любом случае речь идет о нескольких десятках тысяч людей».

У цьому ж включенні журналіст використовує оціночне судження, характеризуючи московський Басманний суд. Його репортер назвав «скандально відомим».

«Данило Русаков, корреспондент: <…> Единственное, что сейчас можно доподлинно точно сказать, это то, что дело передали в главное следственное управление следственного комитета и совершенно определенно, если тех людей, которых совершили это преступление задержат, то арестовывать и будет скандально известный Басманный суд».

Один із перших гостей у студії — лідер фракції «Батьківщина». Якщо обговорювати з нею справу Надії Савченко ще доречно (Савченко — член фракції «Батьківщина»), то обговорення з гостею, наприклад, перебігу війни чи вбивства Нємцова навряд чи коректне.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: В особі Нємцова це Росію намагаються налякати так, як вибухами намагаються налякати Україну?

Юлия Тимошенко, лидер партии "Батьківщина": В першу чергу, це абсолютно політичне вбивство. Це показове, я би сказала, навіть ритуальне вбивство».

Схожий некоректний хід розмови запустив ведучий і з іншим гостем — спікером Володимиром Гройсманом. У нього Анопченко запитував про ставлення до смерті російського опозиціонера. Ще більш дивним є запитання «що відбувається в Росії?». Адже це краще адресовувати людям із Росії.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: Добре, якщо ми вже почали про російські новини говорити. Я можу попросити ваш коментар щодо вбивства Бориса Нємцова, як ви це сприйняли особисто і ну, взагалі, що відбувається в Росії?

Владимир Гройсман, председатель Верховной Рады Украины: Величезний біль, оскільки в будь-якому випадку, вбивати людину це є злочин не тільки проти цієї особи, а проти людства».

У сюжеті з Боснії та Герцоговини, де розповідається про тамтешню війну в 90-х, журналіст некоректно перелічує сторони конфлікту. Так, одних ідентифікує за національністю (хорвати), а інших — за віросповіданням (мусульмани).

«Роман Бочкала, корреспондент: <…> Сейчас здесь можно спокойно прогуливаться, а в годы войны это место называли мостом смерти. Там были позиции сербов, с той стороны — хорватов и мусульман. А здесь — нейтральная зона, место обмена живыми и мертвыми».

У матеріалі з Харкова журналістка надає слово «військовому експерту» для аналізу характеру вибухівки, яка була активована місцевими терористами під час ходи на честь річниці Майдану. Втім, вона не називає «експерта». Також немає інформації щодо нього й у титрі. А отже, не можна переконатися, що він справді фахівець і має право давати оцінки в цій сфері.

«Лидия Калинина, корреспондент: Проанализировать материалы с места взрыва мы попросили военного эксперта.

“Вот четко видно, что боеприпас был положен в накладку сверху. Если бы устройство было заглублено, то была более глубокая воронка”».

Журналістка в матеріалі каже, що в Харкові немає єдності «навіть серед проукраїнських сил». Ця фраза є оціночним судженням, а також має маніпулятивний характер. Адже незрозуміло, в чому полягає відсутність єдності, і у чому ця єдність повинна бути.

«Лидия Калинина, корреспондент: Власти говорят об амбициях и недостаточном внимании организаторов, а те бросают обвинения в адрес властей. Где привычно люди объединяются, но единства в Харькове нынче нет даже среди проукраинских сил, и это при том, что эксперты говорят — расслабляться рано, в городе работает не одна террористическая группировка, да и заказники, возможно, разные, а значит, на этом кресте, с портретами погибших в прошлом году харьковчан, увы, могут появиться и новые лица».

У випуску редакція проджинсувала «Опозиційний блок», фактично віддавши їм кінцівку ефіру. Спочатку вийшов сюжет про голову фракції Юрія Бойка та члена «ОБ» Сергія Дунаєва, які допомагають у містах на сході.

«Корреспондент: Идея принадлежит главе парламентской фракции "Оппозиционный блок" Юрию Бойко, он на днях лично посетил Попасную и узнал у жителей, в чем они нуждаются в первую очередь.

Юрий Бойко, глава фракции “Оппозиционный блок”: Материалы уже закупили, сейчас нагоним строителей чтобы восстанавливали».

Опісля у студії з’явився ще член «Опозиційного блоку» Вадим Рабінович. Із яким ведучий теж обговорював багато питань, яких він не може коментувати.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: Скажите, а вот если говорить о восстановлении Донбасса, то по вашим ощущениям, по вашим данным, по вашим надеждам, — сколько времени и сколько средств на это понадобится?

Вадим Рабинович, народный депутат, “Оппозиционный блок”: Вы знаете, я думаю, что нам рано говорить о восстановлении Донбасса. Дай бог, чтобы там установился мир, для начала».

В цьому ефірі була присутня і корпоративна джинса.

В одному із сюжетів з’явився синхрон власника каналу Дмитра Фірташа в якості голови Федерації роботодавців.

«Ольга Мишина, корреспондент: Многие предприниматели активно пытаются продать свой бизнес, но желающих купить такой товар в кризис нет.

Дмитрий Фирташ, глава федерации работодателей Украины: Бизнес сегодня не имеет запаса жира, никакого, все, что можно, съели. Все компании — большие, маленькие, средние — они пережили ужасную ситуацию 14-го года».

Утім, якщо його поява в сюжеті ще виправдана (матеріал — про труднощі з роботою, зокрема, і для переселенців), то долучення після матеріалу начитки про його ініціативи — явне замовлення.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: Дмитрия Фирташа, вы видели фрагмент его интервью, в этом сюжете. Об интервью его попросили не только мы, но оказывается и западные СМИ. Дело в том, что уже в этот вторник в Австрии пройдет международный форум. Будут обсуждать там как раз вопрос — а как восстанавливать Украину. Организаторы — федерация работодателей и профсоюзы. <…> И вот об этом глава федерации работодателей Дмитрий Фирташ как раз и говорил в интервью телеканалу “Евроньюз”. Давайте основные меседжы посмотрим.

Дмитрий Фирташ, глава федерации работодателей Украины: Мое глубокое убеждение в том, что Украина нуждается в реконструкции».

ВАЖЛИВІ ТЕМИ, ЯКІ НЕ ВИСВІТЛИЛА РЕДАКЦІЯ:

«Росія порушила контракт та зменшила поставки газу в Україну»

«“Київстар”, МТС та life:) купили ліцензії на 3G-зв'язок»

«Уряд вводить 5–10% додатковий збір на імпорт»

«Угода про поставку зброї з ОАЕ»

«Єфремова випустили під заставу в 60 тисяч гривень»

«У Печерському райсуді проходить обшук»

«З квітня світло для українців подорожчає на 50%, до березня 2017 року — на 250%»

«Смерть екс-нардепа Михайла Чечетова»

«ЧАС. ПІДСУМКИ ТИЖНЯ», 5 канал (випуск о 21:00)

У сюжеті про марш-пам'ять Бориса Нємцова журналіст свідомо чи ні маніпулює (ефір — тут). Акцентує увагу на тому, що кілька кордонів охорони довкола Кремля під час ходи — це ознака того, що влада захищається від людей. Утім, це може бути просто посиленими заходами безпеки. Крім того, не варто забувати, що охорона була протягом усього маршруту. Але про це чомусь кореспондентка не говорить.

«Кореспондент: Потрійний кордон охорони довкола Кремля — КамАЗи, автозаки, ОМОН. Так російська влада захищається від тих, хто вшановує пам'ять Бориса Нємцова, застреленого у ніч на суботу буквально під кремлівськими стінами».

У начитці про побиття «фінмайдану» під стінами НБУ ведучий кидає звинувачення про підкупність мітингувальників, не підтверджуючи це ні відеодоказами, ні фактами. Лише каже, що «журналісти» знайшли місця, де роздають гроші мітингарям. При цьому він не конкретизує, чи саме тим пікетувальникам, які обурені знеціненням гривні, чи якимось іншим.

«Кореспондент: Журналісти досить швидко ідентифікували місця, де роздають гроші, і сам факт появи в Києві проплачених мітингарів».

У сюжеті-аналізі девальвації гривні журналіст подає кілька синхронів із Віктором Пинзеником. Його протитрували як колишнього міністра фінансів. Утім, наразі він є нардепом, тому доцільність включення його у матеріал у статусі експерта є сумнівною. Крім того, він представляє пропрезидентську фракцію «Блок Петра Порошенка», лояльну до власника 5-го каналу та за сумісництвом Президента України Порошенка.

«Кореспондент: Разом з тим, минулий рік середньостатистичного українцям більше турбувала війна. Лише потім інфляція і корупція. Потому бюрократія і брак грошей. Останній тиждень пріоритети певні дещо змінить.

Віктор Пинзеник, міністр фінансів (20052006, 20072009): Ні одного прогнозу близько до цього курсу не було».

В начитці до сюжету про оборону Маріуполя ведучий вдається до мови ворожнечі, називаючи певну категорію людей «російськими маріонетками».

«Віталій Гайдукевич, ведучий: <…> Тепер давайте подумаємо, скільки сил потрібно, аби спробувати взяти Маріуполь. А скільки сил потрібно, аби його захистити. Ані російські маріонетки, ані Україна, ані Європа не приховують: Маріуполь — це надто принципове місто, можливо, взагалі ключове у цій війні».

ВАЖЛИВІ ТЕМИ, ЯКІ НЕ ВИСВІТЛИЛА РЕДАКЦІЯ:

«Росія порушила контракт та зменшила поставки газу в Україну»

«“Київстар”, МТС та life:) купили ліцензії на 3G-зв'язок»

«Уряд вводить 5–10% додатковий збір на імпорт»

«Яценюк відсторонив керівництво Фіскальної служби й наказав провести розслідування»

«Єфремова випустили під заставу в 60 тисяч гривень»

«У Печерському райсуді проходить обшук»

«Затримані особи, причетні до теракту в Харкові»

«З квітня світло для українців подорожчає на 50%, до березня 2017 року — на 250%»

«Затримання у Москві нардепа ВРУ Олексія Гончаренка»

ПОВНА ВЕРСТКА ВИПУСКІВ:

ICTV, «Факти тижня» з Оксаною Соколовою (випуск о 18:45)

 • «Вбили Бориса Нємцова, російського опозиціонера».
 • «Світ шокований вбивством Нємцова».
 • «На сході тривають обстріли».
 • «В маріупольському секторі перший етап відведення важкої техніки завершився лише за один день».
 • «Рік після анексії Криму».
 • «Рекордна девальвація».
 • «Уряд і керівництво Нацбанку дуже покладаються на гроші МВФ».
 • «Петро Порошенко домовився про закупку зброї».
 • «Михайло Чечетов покінчив життя самогубством, вистрибнувши з вікна квартири».
 • «Огляд головних подій тижня».
 • «Теракт у Харкові розкрито».
 • «СБУ полює на військових комісарів, які беруть хабарі і відмазують від мобілізації».

ТРК «Україна», «События недели» (випуск о 19:00)

 • «Испытание на прочность».
 • «Премьер-министр Арсений Яценюк — год в должности».
 • «Не по карману».
 • «Оперция “Отторжение”».
 • «Убийство оппозиционера».
 • «О здоровье Надежды сегодня молились представители всех конфессий на Софийской площади в Киеве».
 • «Накануне беды».
 • «Выжить в Донецке».
 • «“Золотой” бензин».
 • «Бывший депутат Партии регионов Михаил Чечетов погиб».
 • «Шпионы в Абу-Даби».
 • «Украина продолжает отводить тяжелое вооружение согласно плану Минских соглашений».
 • «Вчера погиб наш коллега — фотокорреспондент газеты “Сегодня” Сергей Николаев».

«1+1», «ТСН. Тиждень» (випуск о 19:30)

 • «Борис Нємцов — не забудемо і не пробачимо».
 • «У нас на прямому зв'язку Ілля Яшин, близький друг і соратник Бориса Нємцова».
 • «Одним із перших на смерть найвідомішого російського опозиціонера відреагував той, хто сидить за Кремлівськими стінами».
 • «Реакція світу на вбивство Бориса Нємцова миттєва і однозначна — жах, підступність, скочування до терору проти власного народу».
 • «На Донбасі після важких боїв за Дебальцеве, що фактично порушили Мінські угоди, цього тижня таки почали відведення важкої зброї від лінії фронту».
 • «Спостерігачам ОБСЄ і далі мало що вдається побачити з того боку лінії фронту».
 • «Польща, слідом за Сполученими Штатами, Канадою та Великою Британією зголосилася відправити своїх військових інструкторів для підготовки українських солдатів та офіцерів».
 • «Всі українці цього тижня різко збідніли».
 • «Гість в студії — Олексій Павленко, міністр аграрної політики та продовольства України».
 • «Під самим Нацбанком в ніч проти п'ятниці сталася бійка».
 • «Повернути долар на позначку 20–22 гривні і не допустити наступних стрибків обіцяє президент України».
 • «Хто ж розгойдував валютний ринок ми намагалися дізнатися не тільки в НБУ, а й у незалежних експертів».
 • «Ще один гучний скандал цього тижня».
 • «Відлуння трагедії в Харкові».
 • «Ніч проти суботи цього тижня вразила ще однією знаковою смертю — самогубством Михайла Чечетова».
 • «За здоров'я і волю Надії Савченко сьогодні молилися в Україні разом з усім світом».
 • «Будь-який батальйон сьогодні складно уявити без всиновленого кошеняти».
 • «Мужність, впертість, наполегливість і терпіння нам потрібні ще довго».

«Інтер», «Подробности недели» (випуск о 20:00)

 • «Убит Борис Немцов».
 • «Гость в студии — Юлия Тимошенко».
 • «Дебальцево: Эксклюзив Подробности недели».
 • «Ситуация на фронте».
 • «Гость в студии — Владимир Гройсман, председатель Верховной Рады Украины».
 • «Украинцы возмущены новыми налогами и ростом цен».
 • «Украина получить кредит МВФ 11 марта при соблюдении перемирия».
 • «Гость в студии — Джеффри Пайетт, посол США в Украине».
 • «Под Дебальцево не спешат отводить тяжелые вооружения».
 • «Попасную будут восстанавливать бизнесмены Лисичанска».
 • «Гость в студии — Вадим Рабинович, народный депутат, “Оппозиционный блок”».
 • «Интервью с Дмитрием Фирташем, глава федерации работодателей Украины».
 • «Гость в студии — Вадим Рабинович, народный депутат, “Оппозиционный блок” (часть 2)».
 • «Гость в студии — Ярослав Малый, фронтмен группы “Токио” и “Мачете”».

5 канал, «Час. Підсумки тижня» (випуск о 21:00)

 • «Розстріляні в спину сподівання на свободу — убивство Бориса Нємцова».
 • «Міліція знесла намет протестувальників під НБУ».
 • «Курс долара щодо гривні побив історичний рекорд».
 • «Україна почала відводити важку техніку від лінії зіткнення».
 • «Маріуполь — надто принципове місто у війні».
 • «В Абу-Дабі відбулась масштабна виставка озброєння».
 • «Михайло Чечетов викинувся з 17-го поверху».

 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Скрін-шот Подробности
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5947
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду