Про що говорили в етері спільного телемарафону 2 травня

Про що говорили в етері спільного телемарафону 2 травня

3 Травня 2022
954

Про що говорили в етері спільного телемарафону 2 травня

Софія Скиба
головна редакторка інформаційної агенції «Перший Криворізький»
954
Евакуація маріупольців, роковини пожежі в одеському Будинку профспілок 2 травня 2014 року та зброя від партнерів.
Про що говорили в етері спільного телемарафону 2 травня
Про що говорили в етері спільного телемарафону 2 травня

З початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну центральні канали почали мовити у форматі спільного марафону «Єдині новини #UAРазом». «Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафону, а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: ICTV/СТБ, Суспільне, «Україна 24», «Інтер», «1+1».

Канали регулярно показують: звернення Володимира Зеленського, брифінги Ірини Верещук, Дениса Шмигаля, Олексія Арестовича і Сергія Лещенка; патріотичні ролики та антиросійські спец репортажі; відео з розповідями про героїв України та різні роди військ.

ICTV/СТБ. Ведучі — Петро Дем’янчук, Яна Брензей та Орест Дрималовський. У новинах говорили про евакуацію мирних жителів з «Азовсталі», затримання диверсантів, розмінування звільнених міст й участь приватних саперів у цьому процесі, ситуацію в українських містах та російських зірок, які підтримали агресію Путіна.

З представником Київської школи економіки Олегом Нів’євським говорили про експорт сільськогосподарської продукції, порушення логістики через блокування портів і організацію обхідних маршрутів. Військовий експерт Михайло Самусь пояснив у етері, якими були плани росіян і чому вони не були реалізовані, а також розказав про подальше перегрупування військ. Михайло Самусь сказав, що росіяни планували з півдня і півночі оточити українських захисників на сході, а також вдарити по Миколаєву, проте жодних планів втілити не вдалось.

Декілька разів протягом етеру показували вечірнє звернення Володимира Зеленського.

Суспільне‎. У студії працювали Інна Москвіна, Андрій Діхтяренко та Анна Чередниченко. Розпочали з новин про евакуацію маріупольців та мешканців Донеччини, поховання загиблих від рук російських окупантів, життя на обстріляних територіях, працевлаштування переселенців і допомогу держави.

З президентом «Фонду українсько-європейських ініціатив» Андрієм Шкілем говорили про союзників України серед європейців. Експерт розповів, що перебільшувати проросійські настрої у Франції не треба.

Позаштатний радник міністра фінансів Сергій Алексашенко говорив із ведучими студії про цивілізаційний вибір Росії і ставку на військову ескалацію. Він сказав, що якби Путін пішов із влади у 2008 році, він би залишився в історії як видатний президент, проте він став керуватись ідеями месіанства.

З громадським діячем Сергієм Стерненком спілкувалися про 2 травня 2014 року в Одесі, зрив російського сценарію у місті, сутички з проросійськими силами, а також про звільнення Київщини від російських окупантів.

До студії також запросили офіцера армії США у відставці Бена Ходжеса, який розповів про посилення військової потужності України та послаблення Росії. У цьому він бачить можливість тиснути на Росію, поки вона не повернеться до меж до 24 лютого, а вже потім витискати їх з території країни повністю.

«Україна 24»‎. Ведучі — Марина Кухар, Олена Цинтила, Микита Міхальов, Андрій Булгаров та Марія Скиба. У новинах показали зведення Генштабу, евакуацію людей із Маріуполя, наслідки обстрілів українських міст, звернення Володимира Зеленського, життя на звільнених територіях, відновлення комунікацій. До етеру також долучались регіональні кореспонденти з повідомленнями про свої міста.

З радником міського голови Маріуполя Петром Андрющенком говорили про евакуацію людей із Маріуполя, ситуацію у місті та свавілля російських окупантів і місцевих колаборантів. Про ситуацію у своєму регіоні повідомив керівник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Гість розповів, що зараз рятувальники не мають можливості працювати, оскільки росіяни не припиняють обстрілів. Також поки немає змоги визначити реальну кількість загиблих.

З військовим експертом Олегом Ждановим говорили про можливу мобілізацію у Росії та реальний стан тамтешньої армії. Експерт сказав, що наразі не розглядають рапорти на звільнення чи медичні довідки, російська армія зараз тримається на силі зброї, а російські офіцери розстрілюють своїх бійців, щоб змусити інших іти в атаку.

З головою Херсонської ОВА Геннадієм Лагутою обговорили ситуацію у регіоні, гуманітарну кризу, відсутність продуктів і ліків у необхідній кількості, а також відсутність зв’язку. Він наголосив, що необхідно відновити зв’язок, бо від нього залежить робота всієї інфраструктури.

«Інтер». Етер вели Олександр Просяник, Олександр Васильченко та Ірина Баглай. У новинах розповіли про втрати ворогів, знищення російських спецпризначенців, пошук альтернативних джерел енергії, бомбардування Донеччини та майбутню зустріч дружини американського президента Джилл Байден з українськими біженцями. Показали  сюжети про підтримку України з боку західних партнерів, життя дітей у харківському метро та інше. А також дали сюжет про суд щодо ДТП у Рівному, який тривав чотири роки.

Нардеп від «Слуги народу» Данило Гетманцев розповів, що через санкції Росія втратить ресурси на фінансування війни, проте це послаблення очікується у довгостроковій перспективі.

З мером Маріуполя Вадимом Бойченком мали розмову про евакуацію мирного населення з міста: ще сто людей вже їдуть на українську територію. Він розповів, що всіх домовленостей про евакуацію було досягнуто на надзвичайно високому рівні, й досягати обопільної згоди дуже складно.

З політичним експертом Ігорем Ейдманом говорили про запровадження Німеччиною санкцій проти Росії. Він вважає, що нафтове ембарго — вже вирішене питання, залишається тільки визначитись, скільки ще необхідно часу, щоб його остаточно запровадити.

«1+1». Ведучі — Алла Мазур, Наталія Мосейчук, Максим Сухенко, Руслан Шаріпов і Марічка Падалко. У новинах розповідали про втрати окупантів,  а також зокрема про те, що Євросоюз планує відключити від SWIFT частину російських банків. Журналісти підрахували кількість санкцій, запроваджених у світі проти Росії. З початку вторгнення в Україну кількість санкцій зросла втричі, повідомляють журналісти «1+1». Зараз більше санкцій тільки у Ірану.

Воєнний історик Ростислав Пилявець розповів, що військова допомога США свого часу стала вирішальним фактором у перемозі Радянського Союзу у роки Другої світової війни.

Секретар РНБО Олексій Данілов під час етеру сказав, що невдовзі Путін оголосить загальну мобілізацію, пославшись на дані української розвідки.

Журналісти підготували матеріал про роковини подій в Одесі 2 травня 2014 року і розповіли про долю тих, хто тоді сприяв спробі Путіна протягнути «русский мир» в Одесу. Дехто з них зараз у Криму, хтось утік у Росію.

Сергій Братчук, спікер штабу Одеської обласної військової адміністрації, доповів, що внаслідок ракетного удару загинула тринадцятирічна дитина.

Блогер Стас Домбровський спілкувався із ведучими онлайн і сказав, що вважає, що в Одесі не знайшлось би людей, які б прийшли згадати події 2 травня у Будинку профспілок.

З міським головою Мелітополя Іваном Федоровим у студії говорили про викрадення українців на окупованих територіях, а також про життя людей у Мелітополі. А голова Миколаївської ОДА  Віталій Кім розповів про наслідки ракетного удару по місту та постійні обстріли території області. Долучились до етеру також керівники Донецької та Запорізької ОВА. Крім цього, включалися журналіст Роман Цимбалюк і блогер Марк Фейгін. З ними обговорили вплив ленд-лізу на спротив агресору, участь російського легіону у протистоянні російській агресії, а також ставлення російських еліт до України.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
954
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду