17:50 / 26 Жовтня 2020
16:01
Четвер, 27 Серпня 2020

Новинарі визирають за межі України. Моніторинг теленовин 10—15 серпня 2020 року

424
…але бачать поки що переважно Білорусь. Моніторинг новин «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», «UA: Першого», «112» та 5 каналу. Інфографіка.
Новинарі визирають за межі України. Моніторинг теленовин 10—15 серпня 2020 року
Новинарі визирають за межі України. Моніторинг теленовин 10—15 серпня 2020 року

Цей тижневий підсумок моніторингу виходить у скороченому форматі. Докладно порушення стандартів та матеріали з ознаками замовності у новинах 10—15 серпня розібрані в серпневому випуску моніторингу «Про що мовчали теленовини». Матеріал за 17—23 серпня вийде вже у звичному форматі.

Загалом кількість матеріалів з ознаками замовності на цьому тижні в порівнянні з попереднім зросла несуттєво — з 45 до 47. Їхній відсоток також дещо зріс — із 6,3 до 6,9% від загальної кількості. Найбільша кількість таких матеріалів зафіксована у праймових новинах «України», але «Інтер» скоротив розрив і показав майже такий самий результат. Поменшало матеріалів з ознаками замовності на 5 каналі (лише один — на користь Петра Порошенка), а «UA: Перший» уже традиційно обійшовся без підозрілих сюжетів і повідомлень.

За кількістю матеріалів з ознаками замовності партія «Опозиційна платформа — За життя» різко випередила лідера рейтингу попереднього тижня — Ріната Ахметова. Кількість підозрілих матеріалів на користь ОПЗЖ зросла з шести до шістнадцяти. Змінився й розподіл піару ОПЗЖ між каналами: якщо минулого тижня майже всі матеріали були зосереджені на «Інтері», цього разу сім із шістнадцяти вийшли в новинах каналу «112». Натомість піару Ахметова поменшало майже вдвічі.

Юлія Тимошенко, яка була на третьому місці минулого тижня, цього разу в рейтингу гаданих замовників відсутня, а третє місце посів президент Володимир Зеленський. Його піар виходив  на «Україні», «Інтері», СТБ та ICTV. Кількісно-якісний моніторинг «Про що мовчали новини у серпні» також відзначає зростання кількості піару та «паркету» Зеленського.

«Україна» двічі випускала негативні матеріали про Андрія Геруса. Зокрема йдеться про скандал у Туреччині, де журналістка «України» знайшла нардепа на курорті. Компромат на Андрія Геруса «Україна» випускає вже не перший місяць. А лідер Радикальної партії Олег Ляшко, який бував ситуативним опонентом Геруса в матеріалах каналу, фігурував на цьому тижні в двох піар-матеріалах новин «України». «1+1» двічі піарив партію «За майбутнє», близьку до власника каналу Ігоря Коломойського. Піар партії «Голос» виходив на каналах Віктора Пінчука — СТБ та ICTV.

Тематична структура новин відчутно змінилась: наздвичайні події, які переважали у випусках на початку серпня, відійшли на другий план. Про українську політику говорять менше, і навіть найполітизованіший із досліджуваних 5 канал, який присвятив політичним подіям в Україні минулого тижні 43% своїх матеріалів праймових випусків, зменшив цей показник до 36%. Найбільше в новинах «соціалки», побільшало також міжнародної політики — за рахунок протестів у Білорусі, які стали топ-темою для теленовинарів. Частка матеріалів про події за межами України сягнула 31%. Стало дещо більше матеріалів про війну на Донбасі, натомість майже не говорять про події в Криму (лише два матеріали про події на півострові за тиждень). Дещо зросла кількість матеріалів про культуру на каналах Пінчука — СТБ та ICTV, але загалом відсоток матеріалів на культурну тематику залишається низьким.

 

Ситуація з епідемією коронавірусу залишається важливою причиною, з якою окремі регіони України привертають до себе більше уваги теленовинарів. Зокрема, новинарі висвітлювали зростання кількості хворих у Львівській, Харківській і Запорізькій областях. Проте, наприклад, із Чернівецької області, де рівень захворюваності досі один із найвищих в Україні, протягом тижня вийшов лише один матеріал. Про коронавірусну тематику в теленовинах читайте тут. А найбільше (після Києва, звісно) уваги на тижні приділили Одеській області — вона навіть випередила Донецьку, яка зазвичай має найбільшу кількість згадок у новинах через бойові дії. Найменше ж уваги приділили Сумській, Полтавській, Хмельницькій і Житомирській областям.

 

Моніторинг здійснюється за підтримки американського народу, наданої через проєкт USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією «Internews». Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Детектор медіа» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та «Internews».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
424
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду