Гарант всюдисущий

Гарант всюдисущий

25 Жовтня 2015
5477

Гарант всюдисущий

5477
На центральних телеканалах з’являється все більше заяв президента Порошенка, що не мають значної суспільної ваги. Також впродовж тижня ще більше активізувались «Опоблок», «Укроп» і «Відродження». Порушення стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», 5-го протягом 12–17 жовтня 2015 року.
Гарант всюдисущий
Гарант всюдисущий

12 жовтня, понеділок

«1+1» розповів про те, як гарант відвідав командирів бойових підрозділів: «Бойові дії на Донбасі можуть відновитися, і військовослужбовці мають бути готові до найгіршого. Таке заявляє президент Петро Порошенко. Напередодні Дня захисника України він зустрівся з командирами бойових підрозділів. Голова держави подякував воїнам, привітав їх із професійним святом». Ідентичне повідомлення вийшло на ICTV, «Україні» та «UA:Перший».

Натомість «Інтер» розповів про те, як Порошенко відвідав прем’єру документального фільму «Рейд»: «Он посвящен подвигу украинских десантников в войне на Донбассе в августе прошлого года. Также премьеру посетил президент Украины Петр Порошенко со своей женой Мариной. Он сказал, что этот рейд войдет в историю, как самый большой. Ведь он длился 24 дня». Аналогічний сюжет побачили й глядачі «UA:Перший».

«Україна» ж звернула увагу на мистецькі заяви гаранта, розповівши про те, як музейний фонд України поповнили картини приватної колекції мистецтвознавця Ігоря Дяченка: «Ви передаєте унікальну, надзвичайно цінну колекцію вашої родини, вашого чоловіка державі, – сказав гарант пані Дяченко. – Відкрили її для доступу всім українцям, щоб і на вашому прикладі, й, дивлячись на творчість, на картини, виховувалися покоління, що таке є патріотизм, що таке є честь, що таке є служіння державі, що є благочинність».

ICTV на додачу до Порошенка вирішив пропіарити ще й Кличка в сюжеті про ціну на хліб: «200 точок продажі соціального хліба по місті Києві, де можна купити найдешевший хліб в Україні по ціні 4 гривні 10 копійок. Є звернення громадян, які кажуть, що було би непогано отримати пункти соціального хліба в їхньому мікрорайоні тощо. Ми розглядаємо кожну пропозицію», – переконував кандидат у мери столиці.

Натомість «1+1» чинного міського голову Києва злегка критикує. Журналісти зробили матеріал про те, як «Київ втрачає своє обличчя» і як «на садибі Сікорських піарилися чимало політиків», які не бережуть пам’ятку. Нізвідки з’являється коментар невідомого киянина: «Попов був, Кличко був. Я не знаю, цей раз ми його не бачили тут. А перед минулими виборами був».

Також в ефірі ТСН політичні сили критикують владу за нібито підготовку фальсифікації виборів: «Представники одразу семи політичних сил твердять про підготовку масових фальсифікацій задля реваншу старого режиму. Заявляють про наявність кошиків-дублікатів із бюлетенями й навіть так званого "чорного сервера". Через нього екс-регіонали, мовляв, можуть коригувати результати голосування. Останньою краплею стало рішення ЦВК про розпуск нібито легітимно обраної територіальної комісії міста (Маріуполя, - І.А.)»

Коментаторами в матеріалі виступають «укропівець» Роман Соколов: «Все демократические силы, все политические силы города Мариуполя объединились в одну единую команду для того, чтобы противостоять тому беспределу, который сейчас исходит со стороны "Оппозиционного блока"» та «бютівець»Олександр Ярошенко: «Они хотят полностью сфальсифицировать выборы. Будет сервер штаба этичный, будет сервер штаба двойной избирательный. Будут двойные печати, будут двойные протоколы, двойные бюллетени». Однак жодних доказів підготовки фальсифікації голосування політики та журналісти надати не змогли. Для балансу «1+1» використали коментар члена ЦВК Олександра Чупахіна: «Поширення інформації про начебто злочинну дію членів Центральної виборчої комісії з метою прийняття протиправних рішень комісії є незаконним впливом на членів комісії. Так, безпідставні звинувачення у вчиненні членами комісії кримінального правопорушення, а також поширення інформації про особисте життя членів комісії свідчить про незаконне втручання в діяльність членів Центральної виборчої комісії», однак перевага в матеріалі все ж надається саме політикам.

Тим часом «Інтер» використовує депутатський запит Тетяни Чорновіл і Вадима Кривенка для критики замгенпрокурора Каська: «Они подозревают, что замгенпрокурора Касько сообщил Высокому суду Англии об отсутствии уголовного дела в отношении бывшего министра экологии Злочевского. И таким образом тот смог разморозить свои счета за границей. Кроме того, депутаты не исключают, что Касько способствовал блокированию работы по возврату активов Курченко и предал огласке информацию о начале уголовного производства в отношении бывшего начальника управления МВД Елены Тищенко, на что не имел права». Нардепи щодня пишуть запити з різних приводів, але навряд чи вони є вагомою доказовою базою чи інформаційним приводом. До того ж, в сюжеті не надані жодні докази провини Каська та його коментар щодо таких обвинувачень. Те саме стосується й сюжету «UA:Перший» про фейсбук-пост Сергія Лещенка: «Чи підробляв документи колишній генпрокурор Святослав Піскун – тепер з'ясовуватиме прокуратура Києва. З відповідною заявою до правоохоронців звернувся нардеп Сергій Лещенко. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook. За словами нардепа, прокуратура розпочала, за його зверненням, кримінальне провадження щодо Піскуна». Відповіді на звинувачення від самого Піскуна в ефірі каналу почути не вдалося. Також Сергій Лещенко є доволі доступним для коментарів журналістам, тож розміщувати інформацію на загальнонаціональному каналі лише з посиланням на пост ФБ навряд чи відповідає критерію достовірності інформації.

Тим часом на ICTV – передвиборча агітація за Олександра Вілкула: «Кандидат у мери Дніпропетровська Олександр Вілкул презентував план розвитку міста на наступні п'ять років. Усе відбувалося в формі діалогу з городянами. Програма опозиціонера складається з дев'яти розділів, які охоплюють всі важливі галузі: безпеку міста, житлово-комунальне господарство, інфраструктуру, соціальну політику, екологію». Ідентичні матеріли вийшли на «Інтері» та СТБ.

«Україна» теж цього дня піарила опозиціонерів – Юрія Бойка та Наталію Королевську. Бойка запросили гостем у студію. Спершу ведуча запитала про ставлення опозиції до домовленостей про вибори на окупованих територіях, а далі розмова ні з того ні з сього перейшла до критики чинного парламенту:

Ведущая: «Хорошо. Давайте еще такую тему обсудим. Ваша партия добивается роспуска парламента давно и планомерно. Вы заявляете о недееспособности нынешней Рады, у вас есть план, как добиться роспуска, или это просто заявления?»

Юрий БОЙКО, народный депутат, председатель фракции партии «Оппозиционный блок»: «Да при чем здесь заявления? Парламент ни одного дня, поскольку ведется правящей коалицией, не работал на интересы избирателей. Люди хотят мира – ни одной мирной инициативы со стороны парламента. Люди хотят, чтоб занимались экономикой, – ни слова в парламенте от правящей коалиции не прозвучало о рабочих местах, пенсиях, зарплатах, одни какие-то лозунги, декларации, заявления. Поэтому этот парламент обречен, он просто не работает для людей».

А Королевська вчергове домагалась скасування перепусток на окуповані території: «Мы видим, что процесс тормозят, уже четвертый месяц слушается это дело, и мы очень надеемся, что скоро сами собой никому не нужны будут пропуска, потому что мы вернемся в мирную жизнь, и что нам не нужно будет ходить по судам и доказывать, что пропуск сегодня нарушает права гражданина Украины».

«Інтер» також виступив у ролі прес-служби опозиції, розповівши про те, що «ЦИК обязал Красноармейский теризбирком Донецкой области до 13 октября повторно рассмотреть вопрос о регистрации кандидатов в депутаты Горсовета от "Оппозиционного блока"».

«События» каналу «Україна» не обійшлися без традиційного матеріалу про благодійну роботу Гумштабу Ахметова.

13 жовтня, вівторок

Телеканали продовжують переповідати заяви Порошенка. Спершу 5 канал розповів про те, що «"Боїнг" малазійських авіаліній рейсу MH-17 був збитий російськими військовими з російського озброєння на окупованій території Донбасу. На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки на Схід країни». Далі «1+1» показав Порошенка у військовому ліцеї: «Дорогі ліцеїсти, я впевнений в цьому – це майбутнє нашої армії, майбутнє України. Я вірю, що ви будете гідними слави своїх предків. Хотів би звернутися до наших мужніх воїнів, які тут присутні – зараз ви є найкращим авторитетом для покоління, що підростає. На вашому досвіді треба вчити дітей любити батьківщину». Ідентичний матеріал про ліцей вийшов і на ICTV, який не забув розповісти і про думки Яценюка та Порошенка з приводу збитого боїнга. «UA: Перший» вирішив наголосити на патріотичному вихованні: «В Україні оновлюють стратегію патріотичного виховання. Відповідний указ підписав під час візиту на Луганщину Петро Порошенко. За словами Президента, документ сприятиме національному відродженню та захисту європейського вектору України».

«Інтер» та «Україна» натомість зробили збірні матеріали з усіх точок зустрічі Порошенка цього дня.

Далі в ефірі центральних телеканалів – передвиборчий піар.

ТСН маніпулює результатами досліджень Інституту досліджень регіонального розвитку електоральних настроїв на заході України. Кореспондент посилається в сюжеті лише на вигідні для партії «Укроп» цифри. До прикладу, вони замовчують, що у Львові лідирує «Самопоміч», а у Івано-Франківську – «Свобода», зате наголошують, що «у Луцьку перше місце, за словами соціологів, посідає "Укроп"». І знову кажуть, що соціологи «зазначають успіх партії "Укроп"», зате в матеріалі немає нічого про високий рейтинг тієї ж «Самопомочі» чи «Свободи».

Тим часом «Інтер» взявся піарити Юлію Тимошенко: «Юлия Тимошенко обратилась и к Петру Порошенко, чтобы его фракция "Блок Петра Порошенко" также инициировала созыв сессии еще до местных выборов. И сегодня же, сообщила глава "Батьківщини", ее политсила зарегистрировала на сайте президента петицию с просьбой вмешаться в вопрос необоснованного повышения тарифов». Канал запрошує її в студію, де Тимошенко продовжує критикувати уряд: «Ми півроку ведемо виснажливу боротьбу з урядом України за те, щоб вони знизили необґрунтовані, абсолютно безглузді з економічної точки зору тарифи. Можу вам сказати, що ми дали уряду дуже ретельні розрахунки – що треба робити. Ми дали їм програму дій покроково – що треба, щоби знизити ціни на газ і тарифи на тепло та на гарячу воду. Я вам покажу тільки декілька важливих речей, які треба знати людям. Я прошу, от слайд говорить про те, що якщо знизити ренту на газ, яка ніколи не була в Україні такою жахливою, 70% із вартості обігу газу, і можу сказати, що тоді, якщо ми поставимо середньоєвропейську ренту на газ, а ренту платять не олігархи, не видобувачі газу». На темі тарифів пропарилась і компанія Ахметова «ДТЕК»: в ефір «України» вийшов сюжет про те, що «тарифы для украинцев можно уменьшить как минимум вдвое, подсчитали эксперты. Это возможно, если внедрить энергосберегающие технологии – по примеру европейских – в жилищной, коммунальной сферах и сельском хозяйстве». «Експертом» із енергоефективності виступає начальник департаменту зі стабільного розвитку «ДТЕКу» – компанії Ріната Ахметова – Вікторія Гриб: «Компания ДТЭК, компания СКМ в этом году подписали меморандум с Государственным агентством по энергоэффективности. Мы будем проводить более глобальный рейтинг. Чем больше составляющих будет в этом рейтинге, тем более полезным этот рейтинг будет для различных сфер экономики: и для производства, и для жилищно-коммунального сектора, в котором у нас существует огромный потенциал».

Також в ефірі «Подробностей» – підозрілий матеріал про приїзд Саакашвілі в село Крижанівка. Журналіст стверджує, що губернатор області приїхав туди, щоби заявити: місцеві чиновники позабирали прибережні території собі. Але по приїзді в село Саакашвілі нібито не захотів навіть слухати місцевих, і відкрив кримінальні справи за невідповідне використання ресурсів. Слова Саакашвілі, аби він міг прояснити свою позицію, не дають, зате кореспондент стверджує, що «власти Крыжановки все это расценивают, во-первых: как, попытку убрать неугодных оппонентов перед выборами. Во-вторых: говорят, что здесь замешаны давние бизнес-интересы. Все та же земля у моря». Далі в ефірі – коментар заступника Крижанівського сільського голови Олексія Мельника, який заявляє: «Мы считаем, что за всем этим стоит один одиозный предприниматель. И оказывает сегодня через областного губернатора давление на сельский совет». Хто цей підприємець і як він тисне на Саакашвілі – не повідомляють, а також немає й коментаря самого губернатора на такі закиди. Зате є недоречний коментар опозиціонера Миколи Скорика: «Да, может быть, орган местного самоуправления, глава сельского совета могут сделать какие-то незаконные вещи. Но для этого прокуратура должна законным образом обратиться в суд, отменить эти решения. А прийти и сказать, что все – воры, все – бандиты, я вас всех посажу – это даже не тридцать седьмой год». (Аналогічний матеріал вийшов у середу на «Україні»).

Також «Інтер» продовжує відстоювати «Опоблок»:

 1. У Харкові: «Кандидатов в депутаты в облсовет от "Оппозиционного блока" в Харькове снова не зарегистрировали. Это – уже третий отказ. Такое же решение предыдущего состава комиссии ЦИК признала незаконным, а после и вовсе распустила теризбирком». Коментаря територіального виборчкому знову немає.
 2. В Дніпропетровську, де нібито проти Олександра Вілкула розгорнули «чорний піар»: «В Днепропетровске процветает черный пиар перед местными выборами, на него выбрасывается десятки миллионов гривен. Об этом рассказывает Александр Вилкул. Это насколько же надо любить власть и не любить людей, чтобы пригласить стариков, от моего имени, кстати, на несуществующие ярмарки со скидками более 80% и потом морозить людей с утра на очень холодной погоде по несколько часов. Вот просто для того, чтобы их обмануть. И все в городе прекрасно знают, что это делает команда Корбана и Филатова». Слова Вілкула супроводжує своїми емоціями журналіст, жорстко порушуючи стандарти новин:: «Ну да, приемчики еще те. А ведь до выборов осталось-то ничего. К каким еще провокациям нужно быть готовыми жителям города, сложно даже гадать, наверное». На цей же «чорний піар» Вілкул скаржився в ефірах СТБ та ICTV.

Також в «Подробностях» – відвертий піар Борислава Берези: «Лондонский тур Борислава Березы. Политика пригласили в британскую столицу, чтобы услышать, как идет процесс реформ в Украине. График депутата был плотным. Он встретился и с представителями ведущих аналитических центров, и с коллегами-депутатами, и с министрами правительства Ее Величества».

На ICTV – уже традиційна реклама Леоніда Кучми: «На Донбасі може розгорнутися сценарій, гірший за Придністров'я. В цьому переконаний представник президента в тристоронній контактній групі в Мінську, другий глава держави Леонід Кучма. Якщо Придністров'я не було зруйноване, то на Донбасі повна розруха...». Ідентичний матеріал вийшов і на СТБ. Також у «Фактах» вийшов ще один піар-сюжет про тестя Віктора Пінчука: «Президентський фонд Леоніда Кучми "Україна" нагородив найкращих студентів Чернігівського національного технологічного університету». Аналогічний сюжет вийшов і на «Україні», яка у своєму випуску встигла ще й Віталія Кличка похвалити в матеріалі про ремонт вагонів метро: «Свежепокрашенные, с виду они ничем не отличаются от старых вагонов метро. В депо дожидаются выхода на маршрут составы, модернизированные за счет Японии. Принимает работу ремонтников мэр Виталий Кличко в компании посла Суми Шигеки. Метрополитеновцы рапортуют, что на ремонт потратили всю компенсацию за загрязнение окружающей среды».

А ще в ефірі «Фактів» – передвиборчий піар за «Наш край»: «Партія "Наш край" вимагає від Центральної виборчої комісії напряму зареєструвати свого кандидата в мери Херсона Володимира Сальда. Як ідеться в заяві партії, на такий крок ЦВК має піти після того, як напередодні Херсонська міська виборча комісія вдруге не виконала рішення суду, відмовивши Сальду в реєстрації. У партії переконані: таким чином конкуренти прагнуть не допустити до виборів одного з найперспективніших кандидатів. Як свідчить опитування, за Сальдо готові були проголосувати майже чверть виборців Херсона. Тож у партії налаштовані рішуче і заявляють про готовність боротися всіма законними методами». Ідентичний матеріал вийшов і на СТБ. «Україна» не забула розповісти про Гумштаб Ахметова.

14 жовтня, середа

Президент продовжує з’являтися в медіа з заявами, що не несуть конкретного важливого змісту.

На «5 каналі» цього разу – аж три повідомлення:

 1. «Кожен шостий із мобілізованих до лав Збройних сил України – доброволець. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час виступу перед ліцеїстами в Запоріжжі на острові Хортиця. Під час робочої поїздки Президент взяв участь у церемонії проголошення клятви військових ліцеїстів на вірність українському народові з нагоди Дня захисника України».
 2. «142 військовослужбовці з нагоди Дня захисника України отримали державні нагороди за мужність, проявлену в боротьбі за територіальну цілісність України. Відповідний указ підписав Президент».
 3. «Із Днем захисника України привітала воїнів АТО Марина Порошенко. Перша леді України побувала в Маріуполі. Дружина Президента взяла участь у покладанні квітів до пам'ятника воїну-визволителю. Відвідала військовий шпиталь та Донецький прикордонний загін. Марина Порошенко поспілкувалася з військовослужбовцями, які перебувають на лікуванні, та привітала родини прикордонників. Разом із їхніми дітьми заповнила сторінки символічної Книги миру».

Ідентичні три сюжети вийшли й на «Україні». «1+1» теж не залишив Порошенка поза увагою – двома матеріалами:

1. «Зранку гарант відкрив виставку озброєння на Михайлівській площі в столиці. Там були танки, бронетранспортери, гранатомети. За словами Порошенка, з часу агресії зі сторони Росії оборонна промисловість України запрацювала в три зміни, і тепер Збройні Сили готові дати відсіч ворогу. У Запоріжжі президент передав льотчикам два модернізовані СУ-27 і особисто випробував одного з них на місці другого пілота. Літаки вдосконалили згідно зі стандартами НАТО. Це розширює їхні бойові можливості. Президент на Хортиці майбутнім офіцерам – курсантам ліцеїв – пообіцяв, що наступного року збільшать зарплати військовим, і висловив сподівання, що конфлікт на Донбасі вдасться залагодити далі дипломатичним шляхом». Ідентичні сюжети вийшли на «Інтері», СТБ, ICTV (два окремі сюжети замість одного збірного) та «UA:Перший» (теж два окремі матеріали про виставку та про Запоріжжя)

2. «Із Вінниці на Донбас вирушила допомога для бійців. 40 тон вантажу в зону АТО спорядили активісти Блоку Петра Порошенка "Солідарність". У 27 вантажівках все найнеобхідніше: харчі, ліки, одяг, а також сувеніри, обереги, виготовлені школярами. Збирали допомогу всією областю. Підтримувати хлопців обіцяють і надалі». Коментує цю новину син президента Олексій Порошенко: «В будь-який час люди, вінничани підтримають нашу армію, підтримають наших бійців. І особливо, що в такий день, коли ми вперше святкуємо як національне свято 14 жовтня – День захисника України, вони відчують підтримку від Вінниччини».

Згадав «1+1» і про прем’єра Яценюка, який теж виголосив неконкретну промову без суспільної ваги: «Путін не відступиться, то ж майбутнє України залежить від її армії. Про це Арсеній Яценюк заявив на спільній зустрічі з міністром внутрішніх справ і керівництвом Нацгвардії. Усі вшанували полеглих героїв хвилиною мовчання і обговорили майбутнє армії». Аналогічний матеріал вийшов у «Фактах» та «Событиях».

Далі у випусках центральних телеканалів – передвиборчий піар:

«1+1» активно розповідав про «Укроп» та «Відродження» на честь Дня захисника Вітчизни:

Ігор ПАЛИЦЯ, член політради партії «Укроп»: «Ми тільки зараз починаємо будувати Україну. Важко будувати. Ми її зшиваємо. Ми народжуємо таке поняття як гідність, як любов до України. Ми випрацюємо ідеологію. У нас все буде, тому що такі як ви показали всім, що в цій країні є люди, які її захистять».

«На свято захисників України харківська обласна організація партії "Відродження" подарувала нацгвардійцям батальйону імені героя України Сергія Кульчицького дві дизельні електростанції, бензопилки та рації».

«Кремль наш. Незвичайний подарунок до свята українським захисникам зробили в столиці. На виїзді з Києва, у східному напрямі, розмістили символічний біл-борд. На ньому Кремль із українським стягом на верхівці. Це, кажуть автори подарунку, члени партії "Укроп", подяка тим, хто захищає незалежність України».

Згадав канал і про нардепа Олександра Шевченка, який балотується в мери Івано-Франківська. Він допоміг видати книгу про «Небесну Сотню»: «Наразі книга видана 50-тисячним накладом. За словами ініціатора, нардепа Олександра Шевченка, книгу безкоштовно отримає кожна родина, котра живе в Івано-Франківську, аби пам'ять про тих, хто віддав життя за країну, не згасала».

Також ТСН вкотре піарила кандидата на посаду міського голови Одеси Світлану Фабрикант, яка балотується від «Відродження»: «В Одесі невідомі скоїли напад на громадську приймальню кандидата на посаду міського голови Світлани Фабрикант. Вночі з авто, що проїздило повз будівлю на вулиці Катерининській, вистрілили в скляну вітрину приймальні. Гумова куля влучила в нижню частину і лише завдяки тому, що зсередини наклеєна плівка, скляна стіна встояла, хоч і вкрилася численними тріщинами. Потерпілих немає. Кандидат, яка балотується від партії "Відродження", заявляє, що членам її виборчої команди постійно погрожують».

Тим часом «Інтер» теж відстоює інтереси політиків, але від «Опоблоку»:

«О новой волне политических репрессий заявляет "Оппозиционный блок". И снова в ключевом для этой политической силы регионе – в Одесской области».

«В Харькове закончилось заседание Апелляционного суда касательно участия "Оппозиционного блока" в местных выборах. Об этом сообщает наш специальный корреспондент в Харькове Лидия Калинина».

СТБ та «Україна» натомість розповідають про благодійника Ахметова та роботу його Гумштабу.

15 жовтня, четвер

Петро Порошенко продовжує «світитися» на центральних телеканалах.

«Принятие Украины в Совет безопасности ООН прокомментировал лично президент Петр Порошенко, – наголошує «Інтер». – Пообещал, что украинские дипломаты будут работать в Совбезе ради восстановления мира и территориальной целостности Украины. И поздравил страну со столь важным событием». Аналогічний сюжет вийшов на «1+1» та «UA:Перший», а «Україна» видала в ефір повну промову гаранта.

«1+1» піарить Валентина Наливайченка: «Сьогодні на засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради України колишній голова СБУ оприлюднив банківські документи, де фігурують донька голови фракції Блоку Петра Порошенко Ігоря Кононенка і компанії, які пов'язані з президентом. Результати свого розслідування Наливайченко порівнює зі справою Лазаренко. Якщо правоохоронці доведуть правдивість матеріалів Наливайченка, це може стати початком політичного скандалу навколо президента Порошенка». Можливості відповісти на закиди Порошенку, Ігорю Кононенку або його донці не дали.

І знову рекламує тих же політиків – Ігоря Палицю з «Укропу» та Світлану Фабрикант із «Відрядження», які нібито прийшли захистити одеський аеропорт:

Світлана ФАБРИКАНТ, кандидат на посаду міського голови Одеси: «Ни одной копейки инвестиций за эти уже почти четыре года славные инвесторы не потратили. Что они сделали? Вот те 25 страниц имущества, о котором говорила я вначале, были заложены в "Укрэксимбанке". Под этот залог был получен кредит. Именно эти кредитные деньги, то есть все наше имущество на самом деле в залоге. И на эти кредитные деньги инвестировали в строительство того терминала, который мы с вами сегодня видим».

Далі журналіст розповідає, що Одеса не отримала «обіцяних дивідендів, тому там вирішили попрощатися з таким інвестором, і міська влада почала через суди процес повернення майна аеропорту в міську громаду. Тодішній губернатор Ігор Палиця також наполягав на поверненні стратегічного об'єкту місту. Суд першої інстанції став на бік мерії, обладміністрації і громади». І тут вступає уже сам «укропівець»:

Ігор ПАЛИЦЯ, колишній голова Одеської облдержадміністрації: «Після цього до мене приїжджав бізнесмен Грановський, який сказав, що все рівно ми аеропорт місту не віддамо, ми віддамо краще в Києві комусь 50% безкоштовно, але аеропорт залишиться у нас. Я тоді посміявся з цього всього, і місто пішло в другу інстанцію. Вони знайшли кому віддати в Києві 50%, і я сподіваюся, що мер міста просто отримав команду підписати цю мирову угоду. Тому це просто політична корупція. "Сім'ї" хоча немає – "сім'я" до цього часу впливає на процеси в Україні».

Після такого шквалу критики ТСН таки надає коротке слово міськраді:

Інна ПОПОВСЬКА, директор юридичного департаменту міськради: «Мы, во-первых, впервые получили дивиденды. Их размер составил около 13 миллионов гривен. По согласованию с инвестором в собственность мы возвращаем те 10 недвижимых объектов. В новом терминальном комплексе у нас так же будет доля 25%, от использования которой Одесский городской совет ежегодно будет получать прибыль».

Але закінчує все одно наголосом на думці кандидатки Світлани Фабрикант.

На «Інтері» – традиційні піар-сюжети «Опоблоку»:

 1.   «"Оппозиционный блок" подарил пятому столичному роддому новую машину скорой помощи. Автомобиль оснащен дефибрилятором, аппаратом искусственной вентиляции легких, электрокардиографом и даже мини-лабораторей».
 2.   «Одесскую область сегодня посетил один из лидеров "Оппозиционного блока" Юрий Бойко. С целью, во-первых, поддержать соратников, против которых в аккурат перед выборами начались преследования. Во-вторых, узнать проблемы трудовых коллективов». Аналогічний сюжет вийшов і на «Україні».
 3. «В Днепропетровске сегодня говорили об экологии. Там прошла международная конференция о том, как сократить вредные выбросы в атмосферу и привлечь иностранные инвестиции для экопроектов. Кандидат на должность городского головы Александр Вилкул представил программу улучшения экологической ситуации в городе. Участвовали в конференции принц Лоран Бельгийский и президент Ассоциации Европейских регионов Хандэ Базатли».

А на ICTV – чергова передвиборча реклама від Думчева: «Все инфраструктурные проекты, вот эти мосты, которые не достраиваются, ветки метро, и так далее, и так далее. Коллекторы, Бортническая станция аэрации, дороги - все должно делаться только за счет инвесторов. Мы найдем их. Они сами стучатся в двери, но их просто не пускают». Ідентична заява політика вийшла і на СТБ.

«Україна» традиційно розповіла про колонни гуманітарної допомоги від Ахметова.

16 жовтня, п’ятниця

І знову в ефірі телеканалів – президент Порошенко.

«Інтер» розповідає про те, як він «в Одессе успел представить нового начальника – точнее начальницу одесской таможни, а в Николаеве – принял участие в закладке новой баржи». Ідентичні матеріали вийшли на «СТБ», ICTV та «Україні», яка також показала гаранта в Миколаєві: «В Николаеве сегодня президент Петр Порошенко разбил три бутылки шампанского. На местном предприятии спускали на воду зерновоз и начали строить новое судно. Побывал Петр Порошенко и на тестировании турбины, предназначенной для отправки в Индию – ее заказали для военного корабля. Глава государства пообещал приложить все усилия, чтобы вернуть прежние объемы экспорта».

«1+1» продовжує піарити Світлану Фабрикант, яка у цьому випуску захищає санаторій «Лермонтовський»: «Захистити трудовий колектив та не допустити закриття санаторію весь час намагаються і активісти. Світлана Фабрикант демонструє охочим відібрати санаторій, що цей заклад рентабельний і цікавий для інвесторів». Ще одним «захисником» санаторію виявився Геннадій Корбан від «Укропа»: «Нужно сделать зонинг, который будет отражать взгляд из будущего, и тогда мы получим другой город, который хотят видеть киевляне. Комфортный город, город, где будут идеи, вокруг которых объединяются и находят смысл своей жизни горожане».

«Інтер» «укропівців», навпаки, традиційно критикує. Журналісти спершу стверджують, що директора Краснолиманської шахти викрали працівники СБУ, хоча потім самі ж кажуть, що його просто затримали за підозрою в скоєнні злочину. І тут, без жодної на це причини, кореспондент каже, що раніше на цій шахті «один из нардепов-укроповцев и бывший комбат батальона Днепр -1 якобы пытался назначить тут смотрящих. Предлагал свои охранные услуги и даже озвучивал прайс. Именно эту аудиозапись распространила пресс-служба этого предприятия». Далі йде сам аудіозапис і коментар самого Юрія Берези, який каже, що не має до запису жодного стосунку. Однак у такому матеріалі згадка про нібито «смотрящих» взагалі недоречна.  

Окрім критики «Укропу», є в ефірі «Подробностей» і ряд піар-матеріалів:

 1. Юрія Бойка: «Врачам нужно оборудование, врачам нужно медикаменты. И врачам нужна достойная зарплата. надо сделать антикризисную программу в государстве…». Ідентичний сюжет вийшов і на «Україні».
 2. Дмитра Добродомова: «Тарифи мають бути майже у 2,5 рази меншими і щоб люди, які вже зараз отримали тепло, платили об'єктивний тариф, а не той завищений, який пропонують уряд. А також був скасований двоставковий тариф, який діє в більшості міст України».
 3. Валентина Наливайченка: «Ми готові разом об'єднувати всіх і допомагати власною дією, законопроектами, міжнародними серйозними партнерами і найголовніше - результатами переламу ситуації. У нас немає бюрократії у нас немає олігархів. Вони нам не потрібні. Але от дії, партнери, чесність і добре ім'я і результати - це те, що для нас дуже важливе».

«Україна» теж не відстає у кількості матеріалів із ознаками замовності:

 1. «Пока депутаты давали показания правоохранителям по факту драки неполный избирком принимал свои решения – со своим же собственным протоколом заседания Глава штаба оппозиционного блока в Мариуполе считает, чтобы выборы состоялись, нужно немедленно прекратить выяснение отношений и работать в правовом поле».
 2. «Украинский газ только для населения. На этом настаивает лидер Радикальной партии Олег Ляшко. Политик уверен - топливо собственной добычи должно идти прежде всего на нужды жилищно-коммунального хазяйства».
 3. Опозиціонерка Наталія Королевська уже місяцями говорить про те, що потрібно проіндексувати зарплати і пенсії: «Мы обязаны убрать все эти бюрократические преграды. Мы должны дать возможность каждому человеку, каждому гражданину Украины всем, у кого есть украинский паспорт быть уверенным, что какая бы сложная ситуация не была, как бы нам не было тяжело, но они получают свою пенсию, они получают социальную защиту со стороны государства».

17 жовтня, субота

«1+1» не припиняє піарити «Укроп»: у сюжеті про кандидатів в мери Маріуполя, які скаржаться на організацію виборчого процесу, говорить лише «укропівець» Роман Соколов. Журналісти вказують на можливості фальсифікації виборів від структур Ахметова: «Бюлетені друкуватимуть у маріупольській друкарні "Приазовський робітник", яка входить до холдингу "Метінвест"». Але без належних коментарів усіх сторін.

«Інтер» теж говорить про Маріуполь, але з іншим ракурсом: стверджує, що в місті побили кандидата від опозиції: «Пока решение (ТВК, - І.А.) принимали, в коридоре завязалась драка. Представители БЮТ и "Радикальной партии" напали на кандидата от "Оппозиионного блока"». І наприкінці матеріалу кореспондент каже, що опозиціонери впевнені, що такі «зриви виборів» у Маріуполі продовжуватимуться. Ідентичний сюжет вийшов і на «Україні», яка розповіла також і про Олександра Вілкула: «В Днепропетровске сожгли машину с агитацией кандидата в мэры Александра Вилкула. В его избирательном штабе подозревают в поджоге конкурентов. В автомобиле были агитационные палатки и листовки. Нападавших было четверо. Они избили охранника стоянки и электрика. Пострадавших увезла "скорая" помощь».

Не забув канал і про свого власника Ріната Ахметова. У цьому випуску – два корпоративні матеріали: один про Гумштаб, інший – про «15 тысяч офисных работников и сотрудников промышленных предприятий группы СКМ Рината Ахметова», які «попробовали себя в роли коммунальщиков, ремонтников и садовников».

ВИСНОВКИ:

Заяви президента Порошенка суттєво збільшили кількість матеріалів із порушенням стандартів в ефірі центральних телеканалів цього тижня. В ефір вийшло аж 99 підозрілих сюжетів. Найбільше таких матеріалів – на «Інтері» (26) й «Україні» (25), далі – «1+1» (15), ICTV (14), СТБ (8), «UA:Перший»(7) і 5канал(4).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: m--p.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5477
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду