Про що говорить, а про що мовчить Перший національний
ГО «Телекритика» продовжує окремий моніторинг Першого національного. Цей державний телеканал фінансується з державного бюджету України коштом податків громадян. Саме тому вважаємо за необхідне посилити контроль за дотриманням цим каналом професійних стандартів. Особлива увага приділятиметься замовчаним темам.
Моніторинги за тиждень 17 - 23 березня 2014 ̶ тут, 10 - 16 березня ̶ тут, 3-9 березня - тут, за 24 лютого – 2 березня 2014 р. читайте тут, за 3–9 лютого ̶ тут, за 10–16 лютого – тут, за 17–23 лютого – тут.
Детально про методологію проведення моніторингу дивіться тут.
Узагальнений моніторинг усіх загальнонаціональних каналів за січень можна прочитати тут.
1. Загальна кількість суспільно-політичних тем, окремих фактів чи думок, важливих для повноцінної і невикривленої інформаційної картини кожного дня, замовчаних Першим каналом у підсумкових випусках щоденних новин («Підсумки дня», ефіри щодня з понеділка до суботи о 21:00):
На звітному тижні березня кількість неозвучених в новинах Першого каналу важливих суспільно-політичних тем залишалася на рівні попереднього тижня. Як і раніше, про події, пов’язані з окупацією Росією Криму та провокаціями в південно-східних регіонах, канал висвітлював несистемно, помічаючи одні важливі події і не помічаючи інших. Як і раніше, канал не повідомляє значну частину важливих тем, пов’язаних з реакціями і діями міжнародної спільноти щодо подій в Україні. Загалом в матеріалах каналу зменшилася, порівняно з зимовими місяцями, кількість грубих порушень стандартів балансу думок і відокремлення фактів від коментарів, хоча такі порушення трапляються. Прикметно, що, наприклад, стандарт балансу протягом тижня двічі порушувався на користь «регіонала» Єфремова. Причому ці порушення виглядали так: заяви Єфремова, що потребували слова у відповідь і якісних бекграундів, вставлялися в матеріали з відмінних від змісту заяв «регіонала» тем. У випусках новин Першого каналу надзвичайно високою є кількість матеріалів, де порушується стандарт достовірності подачі інформації (повна чи часткова відсутність якісних посилань на джерела інформації, або ж узагальнені і «розмиті» посилання).
По днях – про що розповідав і про що не розповідав Перший канал протягом третього тижня березня:
24 березня (понеділок) і події неділі 23 березня:
У понеділок 24 березня Перший канал повідомляв про такі події в Криму і пов’язані з ними. Російські окупанти з боєм захопили український десантний корабель «Костянтин Ольшанський». Екіпаж тральщика «Черкаси» повідомляє про нові погрози окупантів захопити судно. У Феодосії окупанти захопили військову частину з українськими десантниками, двох командирів побито, заарештовано і вивезено у невідомому напрямку. Міністерство оборони не має даних про місце і про стан українських військових командирів, захоплених росіянами у різних частинах Криму. Російські окупанти затопили ще один корабель і остаточно перекрили вихід до моря з Донузлаву. Російські окупанти призначили новим заступником командувача Чорноморського флоту колишнього командувача Військово-морських сил України Березовського. Джемільов повідомляє, що 5 тисяч кримських татар виїхало з окупованого Криму. Кримська окупаційна влада оголосила російський рубль основними грошима для розрахунків.
При цьому канал не повідомляв про таке. Українські військові в Криму кажуть, що окупанти використовують жінок і дітей як «живий щит» при штурмі військових об’єктів. Увесь склад Севастопольського військово-морського ліцею відмовився присягати Росії. Більшість військових тактичної групи «Крим» залишаються вірними присязі українському народу. Українські десантники повертаються з Криму до постійного місця дислокації після навчань. Українські прикордонники спростовують заяви незаконного кримського уряду про потоки біженців з материкової України до Криму. У неділю ввечері дві третини Криму залишилися без світла, офіційна версія – поломка на високовольтній лінії, в понеділок подачу електроенергії було відновлено. Громадян України Росія зобов’яже отримувати «вид на проживання» в Криму.
З подій в інших регіонах Перший канал згадав, що в Кіровограді Автомайдан вимагав звільнення керівника обласної ДАІ.
Не повідомляв канал про те, що в Харкові люди провели ходу на підтримку цілісності України; в Запоріжжі за Україну мітингувало в десять разів більше людей, ніж за Росію: в Дніпропетровській області під егідою ОДА 7 різних партій уклали перемир’я; в Одеській області було вчинено напад на склад зі зброєю; прикордонники не пропустили в Україну 7 російських військових, які їхали потягом як цивільні.
З дій і реакцій української влади на всі ці події Перший канал повідомляв наступне. Відбулось засідання РНБО про виведення українських військ з Криму (при цьому в сюжеті коментар «регіонала» Єфремова про конституційну реформу та надання російській мові статусу державної - не мав відношення до теми, а відтак – і балансу думок). Турчинов проігнорував звернення Кличка провести повторне розширене засідання РНБО по Криму. Секретар РНБО Парубій заявив, що Росія готова до вторгнення в Україну на Сході та Півдні, що на Півдні країни затримують російських диверсантів. Повідомлялося, що Міноборони готує вихід українських військових та їхніх родин з Криму на материк і повідомляє, що близько половини українських військових у Криму перейшли на бік Росії. Повідомлялася заява міністра юстиції, що Україна почала інвентаризацію російського майна на своїй території. Повідомлялася заява в.о.генпрокурора, що колишня влада під час протистояння виділила мільярд гривень на фінансування «Беркуту» і «тітушок». Повідомлялося спростування МЗСом заяви РФ про те, що націоналістичні групи кривдять росіян в Україні.
Не повідомлялося, зокрема, про те, що Кабмін пообіцяв максимальну допомогу українцям в Криму, які збережуть громадянство; Мінюст заявив, що Росія не може мати претензій по «харківських угодах», оскільки сама їх порушила; Мінсоцполітики не може перерахувати гроші на пенсії та соцвиплати в Крим, крім того заявило, що «Артек» відмовився приймати на одоровлення українських дітей. Не повідомляв канал і про заяву українського МЗС, що мандат місії ОБСЄ поширюється і на Крим, стверджує офіційний Київ. І про те, що МЗС того дня вимагав пояснень від білоруського посла стосовно заяв Лукашенко. Не повідомлялося про заяви Дещиці, що Україна не має наміру відмикати Криму світло чи воду, і що небезпека військового вторгнення Росії в Україну зростає. Не повідомлялася заява першого віце-прем’єра Яреми, що Україна чекає від Конгресу США прийняття більш дієвих заходів проти російського агресора. Заява віце-прем’єра Сича, що експонати кримських музеїв російська влада намагається вивезти в Ермітаж та Третьяковку і звернення Мінкульту до ЮНЕСКО з проханням захистити Херсонес. Обіцянка Міноборони звільнити всіх полонених українських офіцерів.
З закордонних реакцій та дій Перший канал повідомляв цього дня таке. Росія за заклики до повернення Криму Україні запроваджує кримінальну відповідальність. У Гаазі під час самміту з ядерної безпеки зустрілись очільники МЗС Дещиця та Лавров, без подробиць. Прем’єр-міністр Великобританії остаточно підтвердив, що запланований раніше саміт «Великої вісімки» у Сочі не відбудеться. Одразу кілька законопроектів про підтримку України розгляне Конгрес США, теж без подробиць.
Не повідомляв канал про те, що Керрі закликав Лаврова до діалогу з урядом України. НАТО заявило, що у Росії вистачає сил, щоб дійти через Україну до Придністров’я. МЗС Великобританії заявив, що Росії загрожує довгострокова ізоляція і стагнація. Керівник Amnesty International прогнозував значні репресії в Криму з боку російської окупаційної влади. Заява Лукашенка про готовність Мінська вибудовувати відносини з чинним урядом України. Жириновський надіслав до сейму Польщі офіційний лист з пропозицією поділити Україну.
З інших тем дня Перший канал повідомляв таке. 5 тисяч десантників, які вже відслужили, повернуться до лав Збройних сил України. Курченка та Ставицького, причетних до газових махінацій, оголосили у міжнародний розшук. У прокуратурі заявили, що затримали директора компанії «Газ України-2020» Кашкіна та голову наглядової ради ПАТ «Брокбізнесбанк» Бугая. Лутковська вважає арешт Бугая незаконним. Турчинов розпорядився продати резиденції, дачі, санаторії, транспорт з Держуправління справами. За підозрою у причетності до розстрілу посту ДАІ під Броварами, затримано озброєну групу в Тернополі.
Не повідомляв канал про таке. Суд призначив екс-главі Нафтогазу заставу у 1,5 млрд. грн. Лутковська приїхала в СБУ і не пускає свідка в справі Курченка до суду, де тому обиратимуть запобіжний захід. На Закарпатті дачу Медведчука відкрили для екскурсій. Професора Московського інституту міжнародних відносин звільнили за критику нападу Росії на Україну. Громадські організації протестують проти спроби КМДА кулуарно ухвалити рішення про дозвіл торгівлі в Маріїнському парку та на Володимирській гірці. «Дорожній контроль» заявляє, що не патрулює дороги спільно з ДАІ, а контролює роботу даівців. Турчинов закликав політиків під час виборчої кампанії не спекулювати на темі армії. Автомайдан пікетував маєток Яценюка, вимагаючи люстрації і покарання винних в масових убивствах людей.
25 березня (вівторок):
Цього дня з кримських і навколокримських подій Перший канал повідомляв такі новини. Російські окупанти в озері Донузлав намагалия захопити морський тральщик «Черкаси». Джемільов заявив, що кримські татари просять допомоги в організації ісламської співпраці. Крім того, Джемілєв повідомив про намір кримських татар на правах корінного населення Криму провести власний референдум на півострові (повідомлено неоперативно, з запізненням на добу). Управління верховного комісара ООН у справах біженців заявляє про погрози на адресу кримчан, які залишили автономну республіку. З початку конфлікту в Криму до координаційного центру столиці звернулись більш ніж 150 кримчан-біженців. Мінсоцполітики: тим, хто хоче виїхати з Криму на материкову Україну, треба звертатись на телефони гарячої лінії.
Не повідомляв канал про такі події. Провокатори в Криму використовують викрадені бланки українських паспортів – Держприкордонслужба. Частину морських піхотинців з Феодосії розташували в Генічеську. Українські військові залишать Крим зі зброєю і під піднятими прапорами – Коваль. Тенюх: Україна домовилася з РФ про виведення всіх українських військових зі зброєю. Понад 6,5 тисяч військовослужбовців з сім’ями побажали евакуюватися з Криму.
З подій в інших регіонах повідомлялося, що харківський Євромайдан зібрався біля пам’ятника Шевченку. Повідомлялося, що 4 роки в'язниці загрожує тим, хто підняв прапор Росії над Донецькою мерією (цю інформацію подано вкрай недостовірно, незрозуміло хто, де і з якого приводу це говорив, бекґраундова інформація подана з розмитим посиланням «за інформацією місцевої міліції»).
Не повідомлялося, що в Полтаві силовики звільнили затриманих представників «Правого сектору» без пред’явлення звинувачень; що в Одесі за приєднання до Росії мітингував російський неонацист з Петербурга; що службу в Одесі почали прикордонники з Криму, які на початку окупації встигли вивести всі 12 прикордонних суден від півострова; що Тарута назвав частину людей на проросійських мітингах в Донецьку провокаторами, які заїхали з Криму.
З реакцій на ці події української влади повідомляється заява Держприкордонслужби, що Москва продовжує провокації на східних кордонах України. І що Київський суд заборонив трансляцію чотирьох російських телеканалів.
Не повідомляється з цієї тематики таке. Український МЗС сподівається, що Росія дотримає слова і не нападатиме на континентальну Україну. Міненерго: окупація Криму може призвести до відключення півострова від електроенергії через неврегульованість тарифів і платежів. Міністр Продан: Україна не буде платити Росії за газ більше 387 доларів за 1 тис. кубометрів, відповідно до «харківської угоди».
З закордонних реакцій і дій канал повідомляв цього дня таке. НАТО висловило занепокоєння збільшенням кількості російських вояків на кордоні з Україною. Обама в Гаазі погрожує Росії посиленням санкцій в разі продовження ескалації конфлікту з Україною, назвав Росію «регіональною країною, яка погрожує своїм сусідам» і пообіцяв Росії нові санкції.
Не повідомляв канал, зокрема, про такі закордонні реакції. Країни «Великої сімки» припинили своє членство в G8. Баррозу назвав відміну самміту «Вісімки» в Сочі чітким сигналом Заходу для Росії. ОБСЄ повідомило про численні звернення щодо порушення прав нацменшин з боку окупаційної влади Криму. Європейський союз заборонив видавати візи кримчанам на території Російської Федерації. Сенат США ухвалив надання фінансової допомоги Україні. «Велика Сімка» і ЄС погрожують Росії новими санкціями за відторгнення Криму від України. Міжнародний валютний фонд може виділити Україні від 15 до 20 мільярдів доларів екстреної фінансової допомоги. Японія збільшила фінансову допомогу Україні до 1,5 млрд. доларів. Прем’єр Словаччини заявив про готовність країни допомогти Україні реверсом газу, а Польща заявила про готовність повернутися до будівництва нафтогону Одеса-Броди-Гданськ.
З інших подій дня Перший канал повідомляє таке. ВР прийняла добровільну відставку Тенюха з посади в.о.міністра оборони і призначила на посаду Коваля. ВР не проголосувала відставку Турчинова з посади спікера, ініційовану Кличком. Парламент не зміг проголосувати за відкриття реєстру нерухомості. МЗС України висловив занепокоєння активізацією фашизму і ксенофобії в Росії. МВС заявило, що Сашко Білий застрелився сам під час затримання (в матеріалі є різкі оцінкові судження: «Несподіваний поворот у справі» і недостовірні посилання: «у міліції заявили», «всі зрозуміли це так, що його вбили міліціонери пострілом в серце»). У «Правому секторі» заперечили самогубство Білого і вимагають відставки Авакова і арешту командира спецпідрозділу «Сокіл». Аваков назвав «Правий сектор» бандитами і «готовий прийняти виклик». Загибель Сашка Білого може стати приводом до дестабілізації в Україні – РНБО.
Повідомляє канал про подачу документів до ЦВК Добкіним, Тігіпком і Симоненком. Концепцію реформи місцевого самоврядування презентував мерам Яценюк. Він же заявив, що Україна може відмовитись від акцизних марок і вимагає притягнути до відповідальності причетних до виробництва контрафактного алкоголю. СБУ провела обшук у банку «Ринкові технології», який пов’язують з екс-міністром внутрішніх справ Захарченком. Гімн України у роковій обробці став хітом соціальних мереж. Силовики-ветерани створюють спецпідрозділ «Хорт». Протягом 10 днів українці зібрали на потреби армії понад 40 млн. грн. пожертв.
Не повідомляв канал про такі події. МВС попередив «Правий сектор», що час на добровільну здачу зброї закінчився. Турчинов призначив Кузьмука радником в.о.президента з питань оборони. Парламент не зміг звільнити членів Ради НБУ (в тому числі Сергія Клюєва і Бориса Колеснікова), термін роботи яких закінчився. Мінфін прогнозує в 2014 році інфляцію в 12% і падіння ВВП України на 3%. Міносвіти не планує скорочувати держзамовлення в вишах. Кубів заявив, що 12 банків «відмили» за минулий рік 142 млрд. грн. Асоціація перевізників заявила, що митники в портах «вибивають» до 100 млн. доларів щороку. Генпрокуратура заявила, що МОЗ в 2012 році закупив на 6,5 млн.грн заборонену до вживання вакцину. «Укравтодор» винен кредиторам близько 11 млрд. грн – новий керівник відомства.
26 березня (середа):
Про кримські події цього дня Перший канал повідомляє таке. Турчинов стверджує, що захоплених в Криму в полон українських офіцерів звільнено. Українські війська почали виводити з Криму. Курсантів академії Військово-морських сил України в Севастополі, які залишились вірними присязі народу України, піддають знущанням. У Криму люди похилого віку штурмують поштові відділення, щоб забрати свої пенсії.
Не повідомляє канал про такі події. Окупаційна влада Криму заявляє, що запасів палива в Криму залишилося на 5 днів. Україна втратила свій військовий флот: майже 90% кораблів перейшло під контроль Росії. Окупаційна влада Криму «націоналізувала» виноробні підприємства «Масандра», «Магарач» і «Новий світ», санаторії та курортно-лікувальні комплекси Криму, всі заповідники і ліси Криму, поромну переправу і порти. «Укренерго» повністю відновило електропостачання до Криму. Жителі Криму не можуть ні продати нерухомість, ані подати позов до суду, - немає жодного роз’яснення від самопроголошеної влади.
З подій в регіонах канал повідомляв лише, що в Миколаєві місце поховання воїнів-визволителів проросійські активісти та антимайданівці перетворили на смітник.
Не повідомляв, що Хмельницька область прийняла вихованців дитбудинку сімейного типу з окупованого Криму, а у Львові прикордонники не пустили в країну двох росіян, які мали військову форму і не могли вказати мету поїздки.
З реакцій та дій української влади повідомляється лише заява Держприкордонслужби про понад 40 випадків польотів безпілотників Росії за добу.
Не повідомляється, що Турчинов звільнив Куніцина з посади представника президента в Криму за неналежне виконання обов’язків, МЗС заявив, що жителі Криму можуть оформити шенгенські візи лише в Україні і про те, що Україна занепокоєна обмеженнями свободи слова в Криму. Призначену сепаратистами головну прокурорку Криму МВС оголосило в розшук. Міноборони: Україна буде вимагати від Росії компенсацій за втрачене в Криму майно. Міносвіти спростило переведення кримських студентів до вишів інших регіонів України. Центр ЗНО: провести тестування в Криму неможливо, через «націоналізацію» кримськими окупантами регіональних відділень Центру.
З закордонних реакцій канал повідомляє, що на саміті у Брюсселі ЄС та США говорили про енергетичну безпеку України, посилення економічних санкцій до Росії та не визнання анексії Криму. Фюле і Левандовський провели переговори з представниками українського Кабміну щодо відміни віз до Європи, альтернативу російському газу, фінансової допомоги від Європи та співробітництву в авіаційній галузі. Місія МВФ перебуває у Києві.
Не повідомляє про те, що США ініціювало того дня заборону на експорт російської зброї. Обама заявив, що останні події – не нова «холодна війна», а Росія – не Радянський Союз, у неї нема глобальної ідеології, крім того сказав, що приєднання Криму до РФ не є «вирішеною справою». Він же сказав того дня, що США готові постачати газ до Європи, щоб знизити залежність країн ЄС від російського палива. Фюле заявив, що ЄС готовий допомогти Україні з експортом сільгосппродукції, Баррозу, що ЄС готовий застосувати проти Росії третій пакет санкцій. Того ж дня Швейцарія засудила анексію Криму і визнала санкції проти Росії, чеський парламент ухвалив постанову про невизнання анексії Криму Росією, Норвегія зупинила військове співробітництво з РФ.
З інших подій канал повідомляє таке. Від 1 травня в Україні подорожчає газ, заявив голова правління Нафтогазу. Змагання за президентське крісло має бути вільне від брудних політтехнологій та застосування адмінресурсу, сказав Турчинов. 50 мільйонів гривень уже зібрали українці на допомогу армії, повідомляють у Міноборони. Українські військовики затримали матроса флоту Росії, який намагався потрапити на територію Криму (посилання в матеріалі відсутні, лише зазначається відео, що з’явилось в інтернеті). У президентських перегонах з 25% лідирує Порошенко, у Кличка і Тимошенко – по 8% – соцопитування на замовлення КВУ (ці соціологічні дані канал подає недостовірно, без необхідних вихідних даних). Екс-віце-прем’єр Бойко подав до ЦВК документи на реєстрацію кандидатом у президенти. Пікетувальники під парламентом вимагали підвищити акцизи та алкоголь і тютюн, щоб збільшити надходження до держбюджету і, відповідно, надати з цих коштів допомогу тяжкохворим. Закон про відкритий доступ до інформації про діяльність влади не підтримали комуністи й регіонали. ВР з другої спроби звільнила Цушка з посади голови Антимонопольного комітету. Верховна Рада розглянула пропозиції щодо арешту рахунків чиновників, проти яких уже застосовані міжнародні санкції, а також про перевірки банків НБУ. З Угорщини екстрадували Шепелєва, колишнього народного депутата від БЮТ, державного наглядача за націоналізацією банку «Родовід» (тут грубо порушено баланс думок – подаються коментарі лише колишнього віце-президента банку Дядечка і його адвоката Фоміна, коментарі правоохоронців відсутні). Генпрокуратура відкрила справу в зв’язку з несправними потягами «Хюндай».
Не повідомляв канал про такі події. ВР з другої спроби звільнила шість членів Ради НБУ в зв’язку з закінченням терміну їх повноважень. У Рівному поховали Музичка, а Аваков цього дня пообіцяв залучити громадськість до розслідування загибелі Музичка. У Києві було госпіталізовано ще 11 учасників масових акцій протесту. Європейська бізнес-асоціація виробників нагадала уряду, що змінювати ставки податку до кінця бюджетного року не дозволяє Бюджетний кодекс. Компанію екс-міністра енергетики Ставицького позбавили ліцензій на видобуття нафти і газу. Корпорація «Рошен» заявила про небезпеку рейдерського захоплення її підприємств у Росії. Борги по зарплаті в лютому збільшилися на 23% і досягли майже 1 млрд. грн – Держстат. Російський пропагандист Кісєльов в ефірі телеканалу «Росія 1» не зміг відповісти на питання про свої відвідини Амстердаму. Літак Air France з півтисячею пасажирів на борту був змушений екстрено міняти маршрут через військові маневри Росії. В лікарні помер голова Народної ради Миргорода, на якого раніше був здійснений збройний замах. Російська агенція РІА Новини повідомила неправдиву інформацію, що нібито чеський парламент не підтримав економічні санкції проти Росії. В Азовському морі помітили декілька російських військових кораблів, один з яких – розвідувальний. У центрі Києва люди пікетували російські банки з гаслами «Жодної копійки окупантам!» (26 березня).
27 березня (четвер):
Про кримські події Перший канал цього дня повідомляв таке. Жителів Криму без кримської реєстрації міграційна служба РФ примушує виїхати «за межі Росії» і знову в’їхати, щоб отримати вид на проживання в Криму. У Севастополі сепаратисти почали збирати гроші на комунальні потреби міста. 130 українських військовослужбовців першого окремого батальйону морської піхоти прибули з Криму до Києва. 300 кримських студентів вже висловили бажання навчатись на материку.
Не повідомляє канал про те, що звільнений з полону полковник Мамчур розповів, що його 3,5 доби тримали в одиночній камері і схиляли до зради Україні. Кримські депутати-сепаратисти оприлюднили чорний список українських політиків перебування яких на півострові не бажане. Cамопроголошений прем’єр Криму Аксьонов запропонував Україні обмін засудженими.
З регіональних подій канал повідомляє лише те, що Україна посилила війська на східних та північних кордонах з Росією.
Не повідомляє, що донецький губернатор на засіданні ОДА категорично спростував міф про те, що «Донбас годує Україну», і що українські військові цього дня захопили навігаційну станцію Чорноморського флоту РФ у Генічеську.
З реакцій української влади на ці події повідомляється заява міграційної служби, що позбавити громадянства України ніхто не має права і воно може бути припинене лише у випадку особистого написання заяви на ім’я президента. Міністр енергетики заявив, що транзит російського природного газу до Євросоюзу через територію України може бути припинено.
Не повідомляється, що МЗС вручило ноту Казахстану через заяви Назарбаєва в Гаазі стосовно внутрішніх справ України. Міносвіти дозволило українським вишам приймати студентів з Криму без документів. РНБО заявило про наявність серйозної загрози військового втручання РФ в Україну з території Придністров’я. Держприкордонслужба про посилення військову присутності Росії у Чорному і Азовському морях. В.о.міністра оборони – про те, що Україна домовилася з росіянами про виведення військової техніки з Криму.
З закордонних реакцій повідомлялося, що Генасамблея ООН не визнала референдум у Криму і анексію півострова; що Конгрес США ухвалив допомогу Україні на 1 млрд. доларів і санкції проти Росії, а Путін вирішив спрямувати на Крим усі пенсійні заощадження росіян з антикризового резерву бюджету.
Не повідомлялося, що в ООН не схвалили норми законопроекту ВР про окуповані території, які обмежують пересування людей. Що ЄС привітав домовленості України з МВФ і пообіцяв свою фінансову допомогу. ЄБРР вирішив збільшити обсяг інвестицій в Україну до 1 млрд. євро на рік. Американська розвідка доповідала Обамі про можливість військового вторгнення Росії в Україну. Сам Обама заявив, що США і Європа не зацікавлені в контролі над Україною. Сенат Польщі відмінив Форум регіонів з Росією, а Швейцарія заморозила військове співробітництво з Росією.
З інших подій повідомлялося, що «Правий сектор» штурмував будівлю Верховної Ради (про це повідомлялося недостовірно, без посилань на джерела). Віце-спікер Кошулинський вийшов до протестувальників під парламентом і пообіцяв передати їхні вимоги депутатам. Повідомлялося, що Верховна Рада з другої спроби схвалила антикризову програму Кабміну (в матеріалі було грубо порушено баланс думок – на заяву Єфремова про те, що він в очі не бачив документи, за які голосував парламент, - не було думки у відповідь). Повідомлялося, що Україна та МВФ домовились про кредит на суму 14-18 мільярдів доларів. Повідомлялася заява Тимошенко про намір балотуватися на посаду президента (баланс думок відсутній – подаються лише заяви Тимошенко). Повідомляється, що екологи закликають перетворити мисливські угіддя «Сухолуччя», де полював Янукович, на державний заповідник. З посиланням на Міноборони повідомляється, що українці продовжують збирати гроші для армії і вже назбирали 51 млн. грн.
Не повідомлялося, зокрема, про таке. Парламент спростив доступ до публічної інформації і ухвалив у першому читанні закон про відновлення довіри до суддів. Крім того, ВР ухвалила урядовий законопроект про секвестр держбюджету. ЦВК цього дня зареєструвала спостерігачів від ОБСЄ на президентських виборах. «Майдан закордонних справ» звернувся до уряду з вимогою активних дій стосовно Росії. 85% українців виступають за збереження Криму в складі України – соцопитування Центру Разумкова. Яценюк сказав, що 20 млрд. грн боргу по ПДВ повернуть підприємствам облігаціями, оскільки грошей в казні нема. Крім того, він повідомив, що загальна сума державного боргу України перевищує 800 млрд. грн або 53% ВВП. Руслана заявила що на Майдані загинуло втричі більше людей, ніж про це відомо. МВС заявило, що куля в тілі Музичка була випущена з пістолета, який був у нього в руці. Протестувальники проти утилізаційного збору цього дня на автівках перекрили вулицю Грушевського. Майже дві третини росіян вважають, що Росія має право анексувати колишні республіки СССР – соцопитування Левада-центру.
28 березня (п’ятниця):
Цього дня з кримських і пов’язаних з ними подій Перший канал розповідав таке. Російські окупанти жорстоко побили українського солдата в Севастополі. Турчинов подякував звільненим з кримського полону українським військовим за вірність присязі та мужність. У російському полоні в Криму залишається ще двоє українських офіцерів та двоє євромайданівців.
Не повідомляв канал про таке. У Севастополі почали виплачувати пенсії в рублях. Кримські татари запропонували священникам Київського патріархату в Криму проводити служби в мечетях. За відмову від російського громадянства кримчанам доведеться платити мито в розмірі 500 гривень. Окупанти Криму ввели мораторій на видачу земель і приватизацію.
З подій в регіонах канал розповідав, що Росія продовжує стягувати до українських кордонів військову техніку.
Не розповідав канал про те, що в Луганську 800 міліціонерів провели акцію на підтримку Авакова. Що дніпропетровська громада попросила Захід про застосування персональних санкцій проти Царьова, Вілкула та інших політиків з регіону. В Сумській області прикордонники не пустили в Україну росіянина, який воював у Чечні. У санаторіях Одеси розмістили понад 70 біженців з Криму.
З реакцій і дій української влади повідомлялося, що СБУ вирішило депортувати з України проросійського політтехнолога Шувалова. МЗС назвало незаконним перебування ЧФ у Криму в разі денонсації Росією угоди по його базуванню. І МЗС заявило, що конфіскація Росією української техніки та озброєння є незаконним і суперечить міжнародному праву.
Не повідомляв канал про те, що МЗС заявило про тиск і залякування Росією країн – членів ООН. Що Україну не буде цікавити оцінка виборів президента Росією, оскільки вона ще до їх проведення каже про їх невизнання. Що резолюція ООН по Україні засвідчила ізоляцію Росії на світовому рівні. А віце-прем’єр Гройсман заявив, що Україна не відключатиме воду Криму, оскільки окупація півострова є тимчасовим явищем.
З закордонних реакцій канал повідомляв лише те, що Обама закликав Росію відвести війська від українських кордонів.
Не повідомляв канал таке. Світ не сприймає аннексію Криму – представниця США в ООН. В ПАРЄ розглядатимуть позбавлення Росії членства в організації за кримську агресію. Чеський університет запрошує на роботу російського професора-історика, звільненого в Москві за критику дій Путіна. Журналісти в Росії оприлюднили кремлівський «темник», як «правильно» розповідати про події в Криму і Україні.
З інших подій канал повідомляв таке. Парламент створив тимчасову слідчу комісію з розслідування загибелі Музичка (в матеріалі коментарі «Правого сектору» з приводу подій відсутні, є лише коментар безіменного активіста, який стверджує, що вони не громили парламент і що нардепам необхідно бути більш відкритими для людей). Родинам загиблих на Майдані активістів виплатять з держбюджету по 120 тис. грн, заявив Яценюк. Російська агенція «ИТАР-ТАСС» розповсюдила звернення Януковича до українців. Путін наказав передати Україні озброєння і техніку з кримських частин, які не перейшли на бік Росії. Міноборони: українці пожертвували для армії 60 млн грн. «Правий сектор» привіз до Національного художнього музею частину майна колишнього генпрокурора Пшонки, що було поцуплене кілька тижнів тому.
Не повідомляв канал, зокрема, про такі події. Турчинов відмовився відправляти Авакова у відставку в зв’язку з убивством Музичка і заявив, що спроба штурму ВР «Правим сектором» була організована Росією. «Правий сектор» заявив, що навпаки стримував людей від штурму ВР. Генпрокуратура відкрила кримінальну справу щодо закриття метро в Києві 18-20 лютого. Екс-главу Нафтогазу Бакуліна суд залишив під арештом. Апеляційний суд визнав незаконним скандальне будівництво житлового будинку біля Софійського собору. Україна попередила Європу про можливі проблеми з постачанням газу. Цього ж дня Порошенко заявив про намір балотуватися в президенти, Партія регіонів підтримала кандидатуру Добкіна, Царьов подав документи, а ЦВК зареєструвала Добкіна, Тігіпка і Рабіновича кандидатами. Укртрансінспекція підтвердила, що потяги «Хьюндай» експлуатувалися з несправностями. А офіційний курс долара того дня досяг історичного максимуму.
29 березня (субота):
З подій в Криму Перший канал цього дня повідомляв про таке. Понад тисяча бійців внутрішніх військ, а також 400 офіцерів і солдат ЗСУ покинули Крим. У російському полоні тиждень утримують командира севастопольської частини В’ячеслава Дем’яненка. Кримські татари зібралися на позачерговий національний з’їзд Курултай, щоб визначитися, як жити в умовах окупації і вирішили почати процедуру створення національної автономії в Криму. І про перехід Криму на московський час.
З подій в регіонах повідомлялося, що партія «Русский блок» зібрала у Донецьку мітинг, де закликали до приєднання Східної України до Російської Федерації. СБУ видворила з України російського неонациста, який намагався створити в Одесі диверсійно-підривну групу.
Не повідомлялося, що в Луганську проросійські активісти вимагали визнати результати їхнього опитування про федералізацію і призначити референдум, а у Харкові заарештували активіста «антимайдану», відомого на прізвисько Топаз.
З реакцій і дій української влади повідомлялоася заява Дещиці, що Росія робить все, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні.
Не повідомлялося, що «Укроборонпром» припинив постачання зброї до Росії.
З закордонних реакцій і дій повідомляв канал про таке. Путін і Обама обговорили врегулювання кризи в Криму. Генсек ООН після закритого засідання Радбезу повідомив, що Путін пообіцяв йому не вводити війська в Україну. Міністр закордонних справ Росії у телеінтерв’ю заявив, що його країна не планує подальшого вторгнення в Україну. Запланована зустріч Керрі з Лавровим, заради чого Керрі проовжив своє перебування в Європі.
Не повідомлялося, що МЗС Угорщини засудив цього дня угорських націоналістів за посягання на територіальну цілісність України в їхніх заявах, а глава німецького Бундестагу висловив думку, що Тимошенко не слід балотуватися в президенти України і порівняв її з Януковичем.
З інших подій Перший канал повідомляв, що за два дні до завершення терміну подачі документів на реєстрацію у ЦВК чотири найбільші партії провели з’їзди, щоб висунути своїх кандидатів на вибори. Від Партії Регіонів – Добкін, від «Батьківщини» – Тимошенко, Кличко підтримав Порошенка, а «Свобода» висунула Тягнибока (в матеріалі були грубі журналістські оцінки: «Найбільшою несподіванкою стала відмова Віталія Кличка від президентських амбіцій… Інтрига з планами лідера УДАРу щодо президентських виборів вирішилася»). Повідомлялося, що документи до ЦВК подали понад 20 претендентів. Турчинов того дня зустрівся з Лукашенком за ініціативи білоруської сторони. Росія продовжувала стягувати війська до українських кордонів. НБУ відмінив норму про надання паспорту під час обміну валюти. У центральному палаці шлюбів Києва одружились три морських піхотинця Феодосійського батальйону, яких вивели з Криму лише чотири дні тому.
Не повідомлялося про те, що Порошенко не вважає Тимошенко своїм політичним конкурентом. Заява Тенюха, що звільнені з Міноборони корупціонери повертаються на посади. Кабмін вирішив не обмежувати пенсії працюючим пенсіонерам. Апеляційний суд визнав законним утримання екс-глави Нафтогазу під вартою. Два місяці в СІЗО або застава в 140 млн. грн. стали запобіжним заходом голові наглядової ради «Брокбізнесбанку». В українській православній церкві московського та київського патріархатів почали діалог та пошук точок дотику і шляхів до об’єднання.
Замовчання за окремими тематичними напрямами
2. Масові акції протесту (включно – проти залишків попередньої влади і персоналій, проти дій нової влади, проти окупації України Росією):
Перший канал не повідомляв про такі події, факти чи заяви з цієї тематики:
Автомайдан пікетував маєток Яценюка, вимагаючи люстрації і покарання винних в масових убивствах людей (24 березня)
У центрі Києва люди пікетували російські банки з гаслами «Жодної копійки окупантам!» (26 березня)
Протестувальники проти утилізаційного збору на автівках перекрили вулицю Грушевського (27 березня)
3. Факти і розслідування злочинів попередньої влади або місцевих її послідовників, найнятих ними кримінальних елементів, сепаратистів і російських військових проти особистої свободи, здоров’я та життя громадян України, цілісності їхнього майна:
Перший канал не повідомляв про такі події, факти чи заяви з цієї тематики:
З 18 лютого до лікарів «швидкої» зверталися 1517 учасників акцій протесту (25 березня)
У Києві госпіталізовано ще 11 учасників масових акцій протесту (26 березня)
Силовики розстрілювали євромайданівців зі зброї, за яку міністерство і досі не розплатилося з виробниками (26 березня)
В лікарні помер голова Народної ради Миргорода, на якого раніше було здійснено збройний замах «тітушками» (26 березня)
Руслана вважає, що на Майдані загинуло втричі більше людей, ніж про це відомо сьогодні (27 березня)
Більшість людей на Майдані вбито зі зброї, яка була в руках у силовиків – Турчинов (27 березня)
У Києві за меддопомогою звернулися ще 19 учасників масових акцій протесту (28 березня)
4. Факти і розслідування економічних злочинів і прорахунків попередньої влади та пов’язаних з ними подій чи наслідків:
Перший канал не повідомляв про такі події, факти чи заяви з цієї тематики:
Суд призначив екс-главі Нафтогазу заставу у 1,5 млрд. грн (23 березня)
«Укртелеком» за минулий рік скоротив прибуток у 4 рази (24 березня)
Мінфін прогнозує в 2014 році інфляцію в 12% (25 березня)
Мінфін прогнозує в 2014 році падіння ВВП України на 3% (25 березня)
Кубів: 12 банків «відмили» за минулий рік 142 млрд. грн (25 березня)
Митники в портах «вибивають» до 100 млн. доларів щороку – Асоціація перевізників (25 березня)
МОЗ в 2012 році закупив на 6,5 млн.грн заборонену до вживання вакцину – Генпрокуратура (25 березня)
«Укравтодор» винен кредиторам близько 11 млрд. грн – новий керівник відомства (25 березня)
Компанію екс-міністра енергетики Ставицького позбавили ліцензій на видобуття нафти і газу (26 березня)
Борги по зарплаті в лютому збільшилися на 23% і досягли майже 1 млрд. грн – Держстат (26 березня)
Яценюк: Загальна сума державного боргу України перевищує 800 млрд. грн або 53% ВВП (27 березня)
Щонайменше 56 млн. грн. використав не за призначенням ректор Національного медичного університету, - висновки комісії Міністерства охорони здоров’я (27 березня)
Екс-главу Нафтогазу Бакуліна суд залишив під арештом (28 березня)
Апеляційний суд визнав незаконним скандальне будівництво житлового будинку біля Софійського собору (28 березня)
Укртрансінспекція підтвердила, що потяги «Хьюндай» експлуатувалися з несправностями (28 березня)
Апеляційний суд визнав законним утримання екс-глави Нафтогазу під вартою (29 березня)
Яценюк: Україна рухалася до банкрутства останніх 10 років (29 березня)
Два місяці в СІЗО або заставу в 140 млн. грн оголосив Голосіївський райсуд Києва голові наглядової ради «Брокбізнесбанку» Денису Бугаю (29 березня)
5. Факти порушення свободи слова, перешкоджання журналістській діяльності і фізичного насильства проти журналістів:
Перший канал не повідомляв про такі події, факти чи заяви з цієї тематики:
Журналісти в Росії оприлюднили кремлівський «темник», як «правильно» розповідати про події в Криму і Україні (28 березня)
6. Реакції і дії міжнародної спільноти стосовно українських подій:
Перший канал не повідомляв про такі події, факти чи заяви з цієї тематики:
МЗС Великобританії: Росії загрожує довгострокова ізоляція і стагнація (23 березня)
Керівник Amnesty International прогнозує значні репресії в Криму з боку російської окупаційної влади (23 березня)
Білорусь: Лукашенко заявив, що Мінськ вибудовуватиме відносини з чинним урядом України (23 березня)
США: Керрі закликав Лаврова до діалогу з урядом України (24 березня)
НАТО: У Росії вистачає сил, щоб дійти через Україну до Придністров’я (24 березня)
РФ: Жириновський надіслав до сейму Польщі офіційний лист з пропозицією поділити Україну (24 березня)
Президент Ради Європи ван Ромпей: «Велика Сімка» і ЄС погодилися, що санкції проти Росії можуть бути більш жорсткими (25 березня)
Відміна самміту «Вісімки» в Сочі є чітким сигналом Заходу для Росії – Баррозу (25 березня)
ОБСЄ повідомляє про численні звернення щодо порушення прав нацменшин з боку окупаційної влади Криму (25 березня)
Європейський союз заборонив видавати візи кримчанам на території Російської Федерації. (25 березня)
Сенат США ухвалив надання фінансової допомоги Україні (25 березня)
Країни «Великої сімки» припинили своє членство в G8 (25 березня)
«Велика Сімка» і ЄС погрожують Росії новими санкціями за відторгнення Криму від України (25 березня)
Пентагон направить українським військовим 25 тисяч сухпайків (25 березня)
Міжнародний валютний фонд може виділити Україні від 15 до 20 мільярдів доларів екстреної фінансової допомоги (25 березня)
Японія збільшила фінансову допомогу Україні до 1,5 млрд. доларів (25 березня)
Прем’єр Словаччини заявляє про готовність країни допомогти Україні реверсом газу (25 березня)
Румунія наполягає на посиленні боєготовності НАТО в сусідніх з Україною країнах (25 березня)
Польща готова повернутися до будівництва нафтогону Одеса-Броди-Гданськ (25 березня)
Польща виділить 100 млн. доларів на розвиток малого бізнесу в Україні (25 березня)
США ініціює заборону на експорт російської зброї (26 березня)
Обама: це не нова «холодна війна», Росія – не Радянський Союз, у неї нема глобальної ідеології (26 березня)
Обама вважає, що приєднання Криму до РФ не є «вирішеною справою» (26 березня)
Обама: США готові поставляти газ до Європи, щоб знизити залежність країн ЄС від російського палива (26 березня)
Фюле: ЄС готовий допомогти Україні з експортом сільгосппродукції (26 березня)
Баррозу: ЄС готовий застосувати проти Росії третій пакет санкцій (26 березня)
Всесвітній банк прогнозує падіння ВВП Росії на 1,8% (26 березня)
Швейцарія засудила анексію Криму і визнала санкції проти Росії (26 березня)
Чеський парламент ухвалив постанову про невизнання анексії Криму Росією (26 березня)
Норвегія зупиняє військове співробітництво з РФ (26 березня)
Болгарія пропонує безплатно оздоровити дітей, батьки яких загинули на Майдані (26 березня)
В ООН не схвалюють норми законопроекту ВР про окуповані території, які обмежують пересування людей (27 березня)
ЄС вітає домовленості України з МВФ і обіцяє свою фінансову допомогу (27 березня)
ЄБРР збільшить обсяг інвестицій в Україну до 1 млрд. євро на рік (27 березня)
Американська розвідка докладає Обамі про можливість військового вторгнення Росії в Україну (27 березня)
Обама: США і Європа не зацікавлені в контролі над Україною (27 березня)
Сенат Польщі відмінив Форум регіонів з Росією (27 березня)
Швейцарія заморожує військове співробітництво з Росією (27 березня)
Світ не сприймає аннексію Криму – представниця США в ООН (28 березня)
В ПАРЄ розглядатимуть позбавлення Росії членства в організації за кримську агресію (28 березня)
Чеський університет запрошує на роботу російського професора-історика, звільненого в Москві за критику дій Путіна (28 березня)
Німеччина та Китай обговорили кримське питання. (28 березня)
МЗС Угорщини засудив угорських націоналістів за посягання на територіальну цілісність України в їхніх заявах (29 березня)
Глава Бундестагу вважає, що Тимошенко не слід балотуватися в президенти України і порівняв її з Януковичем (29 березня)
7. Події та заяви, пов’язані з аннексією Криму та спробами дестабілізації в південно-східних областях України:
Перший канал не повідомляв про такі події, факти чи заяви з цієї тематики:
Увесь склад Севастопольського військово-морського ліцею відмовився присягати Росії (23 березня)
Більшість військових тактичної групи «Крим» залишаються вірними присязі українському народу (23 березня)
Українські десантники повертаються з Криму до постійного місця дислокації після навчань (23 березня)
У неділю ввечері дві третини Криму залишилися без світла, офіційна версія – поломка на високовольтній лінії (23 березня)
У Харкові люди провели ходу на підтримку цілісності України (23 березня)
У Запоріжжі за Україну мітингувало в десять разів більше людей, ніж за Росію (23 березня)
У Дніпропетровській області під егідою ОДА 7 різних партій уклали перемир’я (23 березня)
Мінсоцполітики не може перерахувати гроші на пенсії та соцвиплати в Крим (23 березня)
Прикордонники не пропустили в Україну 7 російських військових, які їхали потягом як цивільні (23 березня)
Турчинов вимагає від росіян звільнити Мамчура і припинити провокації (23 березня)
МЗС: Мандат місії ОБСЄ поширюється і на Крим, стверджує офіційний Київ (23 березня)
Ярема: Україна чекає від Конгресу США прийняття більш дієвих заходів проти російського агресора (23 березня)
Міноборони обіцяє звільнити всіх полонених українських офіцерів (23 березня)
Українські військові в Криму кажуть, що окупанти використовують жінок і дітей як «живий щит» при штурмі військових об’єктів (24 березня)
Українські прикордонники спростовують заяви незаконного кримського уряду про потоки біженців з материкової України до Криму (24 березня)
У понеділок у Криму відновлено подачу електроенергії (24 березня)
Одеса: Співробітники ФСБ готують в Одесі «кримський сценарій» - депутат облради Гончаренко (24 березня)
В Одеській області вчинено напад на склад зі зброєю (24 березня)
До ЗСУ вже мобілізовано понад 10 тисяч українців (24 березня)
Кабмін обіцяє максимальну допомогу українцям в Криму, які збережуть громадянство (24 березня)
Мінюст: Росія не може мати претензій по «харківських угодах», оскільки сама їх порушила (24 березня)
Мінсоцполітики: «Артек» відмовився приймати на одоровлення українських дітей (24 березня)
МЗС вимагає пояснень від білоруського посла стосовно заяв Лукашенко (24 березня)
Дещиця: Україна не має наміру відмикати Криму світло чи воду (24 березня)
Дещиця: небезпека військового вторгнення Росії в Україну зростає (24 березня)
Віце-прем’єр Сич: Україна постачатиме Криму газ, електрику і воду на ринкових умовах (24 березня)
Віце-прем’єр Сич: експонати кримських музеїв російська влада намагається вивезти в Ермітаж та Третьяковку (24 березня)
Мінкульт: Україна просить ЮНЕСКО захистити Херсонес (24 березня)
КМДА: Київ готовий прийняти до 10 тисяч біженців з Криму (24 березня)
До Львівської області хочуть переїхати понад 2 тисячі біженців з Криму – ОДА (24 березня)
Черкаська область готова прийняти до 3 тисяч біженців з Криму - ОДА (24 березня)
13 невідомих вдерлися на територію підрозділу Державної служби з надзвичайних ситуацій, де раніше зберігалися ракети стратегічного призначення. Напад було відбито. (24 березня)
Громадян України Росія зобов’яже отримувати «вид на проживання» в Криму (24 березня)
Провокатори в Криму використовують викрадені бланки українських паспортів – Держприкордонслужба (25 березня)
Частину морських піхотинців з Феодосії розташували в Генічеську (25 березня)
Українські військові залишать Крим зі зброєю і під піднятими прапорами – Коваль (25 березня)
Тенюх: Україна домовилася з РФ про виведення всіх українських військових зі зброєю (25 березня)
Понад 6,5 тисяч військовослужбовців з сім’ями побажали евакуюватися з Криму (25 березня)
У Полтаві силовики звільнили затриманих представників «Правого сектору» без пред’явлення звинувачень (25 березня)
В Одесі за приєднання до Росії мітингував російський неонацист з Петербурга (25 березня)
Службу в Одесі почали прикордонники з Криму, які на початку окупації встигли вивести всі 12 прикордонних суден від півострова.
У Донецьку частина людей на проросійських мітингах є провокаторами, які заїхали з Криму, - Тарута.
Український МЗС сподівається, що Росія дотримає слова і не нападатиме на континентальну Україну (25 березня)
Міненерго: окупація Криму може призвести до відключення півострова від електроенергії через неврегульованість тарифів і платежів (25 березня)
Продан: Україна не буде платити Росії за газ більше 387 доларів за 1 тис. кубометрів, відповідно до «харківської угоди» (25 березня)
Запасів палива в Криму залишилося на 5 днів – окупаційна влада (26 березня)
Україна втратила свій військовий флот: майже 90% кораблів перейшло під контроль Росії (26 березня)
Окупаційна влада Криму націоналізувала «Масандру», «Магарач» і «Новий світ» (26 березня)
Окупанти «націоналізували» санаторії та курортно-лікувальні комплекси Криму (26 березня)
Окупанти націоналізували всі заповідники і ліса Криму (26 березня)
Окупанти Криму «націоналізували» поромну переправу і порти (26 березня)
«Укренерго» повністю відновило електропостачання до Криму (26 березня)
Хмельницька область прийняла вихованців дитбудинку сімейного типу з окупованого Криму (26 березня)
У Львові прикордонники не пустили в країну двох росіян, які мали військову форму і не могли вказати мету поїздки (26 березня)
Турчинов звільнив Куніцина з посади представника президента в Криму за неналежне виконання обов’язків (26 березня)
Яценюк: Україна може купувати газ в Європі на 100 доларів дешевше, ніж у Росії (26 березня)
МЗС: жителі Криму можуть оформити шенгенські візи лише в Україні (26 березня)
МЗС: Україна занепокоєна обмеженнями свободи слова в Криму (26 березня)
Призначену сепаратистами головну прокурорку Криму МВС оголосило в розшук (26 березня)
Міноборони: Україна буде вимагати від Росії компенсацій за втрачене в Криму майно (26 березня)
Міносвіти спростило переведення кримських студентів до вишів інших регіонів України (26 березня)
Центр ЗНО: провести тестування в Криму неможливо, через «націоналізацію» кримськими окупантами регіональних відділень Центру (26 березня)
Жителі Криму не можуть ні продати нерухомість, ані подати позов до суду, - нема жодного роз’яснення від самопроголошеної влади. (26 березня)
Звільнений з полону полковник Мамчур каже, що його 3,5 доби тримали в одиночній камері і схиляли до зради Україні (27 березня)
Кримські депутати-сепаратисти оприлюднили чорний список українських політиків перебування яких на півострові не бажане. (27 березня)
Cамопроголошений прем’єр Криму Аксьонов запропонував Україні обмін засудженими (27 березня)
Донецький губернатор на засіданні ОДА категорично спростував міф про те, що «Донбас годує Україну» (27 березня)
Українські військові захопили навігаційну станцію Чорноморського флоту РФ у Генічеську (27 березня)
МЗС вручило ноту Казахстану через заяви Назарбаєва в Гаазі стосовно внутрішніх справ України (27 березня)
Міносвіти дозволило українським вишам приймати студентів з Криму без документів (27 березня)
РНБО: є серйозна загроза військового втручання РФ в Україну з території Придністров’я (27 березня)
РНБО: 90% українських кабельних операторів припинили трансляцію російських телеканалів (27 березня)
Держприкордонслужба: Росія посилила військову присутність у Чорному і Азовському морях (27 березня)
Україна домовилася з росіянами про виведення військової техніки з Криму – в.о. міністра оборони Коваль (27 березня)
У Севастополі почали виплачувати пенсії в рублях (28 березня)
Кримські татари запропонували священникам Київського патріархату в Криму проводити служби в мечетях (28 березня)
За відмову від російського громадянства кримчанам доведеться платити мито в розмірі 500 гривень (28 березня)
Окупанти Криму ввели мораторій на видачу земель і приватизацію (28 березня)
У Луганську 800 міліціонерів провели акцію на підтримку Авакова (28 березня)
Дніпропетровська громада просить Захід про застосування персональних санкцій проти Царьова, Вілкула та інших політиків з регіону (28 березня)
У Сумській області прикордонники не пустили в Україну росіянина, який воював у Чечні (28 березня)
У санаторіях Одеси розмістили понад 70 біженців з Криму (28 березня)
Віце-прем’єр Гройсман: Україна не відключатиме воду Криму, оскільки окупація півострова є тимчасовим явищем (28 березня)
МЗС: Росія чинить тиск і залякує країни – члени ООН (28 березня)
МЗС: Україну не буде цікавити оцінка виборів президента Росією, оскільки вона ще до їх проведення каже про їх невизнання (28 березня)
МЗС: резолюція ООН по Україні засвідчила ізоляцію Росії на світовому рівні (28 березня)
МЗС: ООН дала Росії сигнал про неприпустимість порушення територіальної цілісності України (28 березня)
У Луганську проросійські активісти вимагали визнати результати їхнього опитування про федералізацію і призначити референдум (29 березня)
У Харкові заарештували активіста «антимайдану», відомого на прізвисько Топаз (29 березня)
«Укроборонпром» припинив постачання зброї до Росії (29 березня)
Інші теми, про які Перший канал не повідомляв протягом звітного тижня:
Лутковська приїхала в СБУ і не пускає свідка в справі Курченка до суду, де тому обиратимуть запобіжний захід (24 березня)
На Закарпатті дачу Медведчука відкрили для екскурсій (24 березня)
Професора Московського інституту міжнародних відносин звільнили за критику нападу Росії на Україну (24 березня)
Громадські організації протестують проти спроби КМДА кулуарно ухвалити рішення про дозвіл торгівлі в Маріїнському парку та на Володимирській гірці (24 березня)
«Дорожній контроль» заявляє, що не патрулює дороги спільно з ДАІ, а контролює роботу даівців (24 березня)
Турчинов закликав політиків під час виборчої кампанії не спекулювати на темі армії (24 березня)
МВС попередив «Правий сектор», що час на добровільну здачу зброї закінчився (25 березня)
«Правий сектор» на Львівщині заявив, що в області розформували всі громадські групи, які мали зброю і діяли в межах партії.
Турчинов призначив Кузьмука радником в.о.президента з питань оборони (25 березня)
Парламент не зміг звільнити членів Ради НБУ (в тому числі Сергія Клюєва і Бориса Колеснікова), термін роботи яких закінчився (25 березня)
Яценюк пропонує створити Службу фінансових розслідувань на базі податкової міліції та підрозділів МВС і СБУ (25 березня)
Міносвіти не планує скорочувати держзамовлення в вишах (25 березня)
ВР з другої спроби звільнила шість членів Ради НБУ в зв’язку з закінченням терміну їх повноважень (26 березня)
У Рівному поховали Музичка (26 березня)
Аваков пообіцяв залучити громадськість до розслідування загибелі Музичка (26 березня)
Європейська бізнес-асоціація виробників нагадала уряду, що змінювати ставки податку до кінця бюджетного року не дозволяє Бюджетний кодекс (26 березня)
Корпорація «Рошен» заявляє про небезпеку рейдерського захоплення її підприємств у Росії (26 березня)
Гривня упала до 11,35 за долар (26 березня)
Російський пропагандист Кісєльов в ефірі телеканалу «Росія 1» не зміг відповісти на питання про свої відвідини Амстердаму (26 березня)
Літак Air France з півтисячею пасажирів на борту був змушений екстрено міняти маршрут через військові маневри Росії (26 березня)
Агенція РІА Новини повідомила неправдиву інформацію, що нібито чеський парламент не підтримав економічні санкції проти Росії. (26 березня)
В Азовському морі помітили декілька російських військових кораблів, один з яких – розвідувальний. (26 березня)
Парламент спростив доступ до публічної інформації (27 березня)
ВР ухвалила в першому читанні закон про відновлення довіри до судів (27 березня)
ВР ухвалила урядовий законопроект про секвестр держбюджету (27 березня)
ЦВК зареєструвала спостерігачів від ОБСЄ на президентських виборах (27 березня)
Столичні бомбосховища зможуть вмістити лише 50% киян – КМДА (27 березня)
«Майдан закордонних справ» звернувся до уряду з вимогою активних дій стосовно Росії (27 березня)
Мінкульт планує повернути українське дублювання іноземних фільмів (27 березня)
85% українців виступають за збереження Криму в складі України – соцопитування Центру Разумкова (27 березня)
Яценюк: 20 млрд. грн борга по ПДВ повернуть підприємствам облігаціями, оскільки грошей в казні нема (27 березня)
МВС: куля в тілі Музичка була випущена з пістолета, який був у нього в руці (27 березня)
Майже дві третини росіян вважають, що Росія має право анексувати колишні республіки СССР – соцопитування Левада-центру (27 березня)
Турчинов відмовився відправляти Авакова у відставку в зв’язку з убивством Музичка (28 березня)
Турчинов заявив, що спроба штурму ВР «Правим сектором» організована Росією (28 березня)
«Правий сектор» заявляє, що стримував людей від штурму ВР (28 березня)
Генпрокуратура відкрила кримінальну справу щодо закриття метро в Києві 18-20 лютого (28 березня)
У Києві СБУ викрила групу осіб, які намагалися дестабілізувати ситуацію в столиці (28 березня)
Україна попереджає Європу про можливі проблеми з постачанням газу (28 березня)
Порошенко заявив про намір балотуватися в президенти (28 березня)
ЦВК зареєструвала Добкіна, Тігіпка і Рабіновича кандидатами в президенти (28 березня)
Партія регіонів підтримала кандидатуру Добкіна на виборах президента (28 березня)
Царьов подав документи для участі в виборах президента (28 березня)
Офіційний курс долара досяг історичного максимуму (28 березня)
Порошенко не вважає Тимошенко своїм політичним конкурентом (29 березня)
Звільнені з Міноборони корупціонери зараз повертаються на посади – Тенюх (29 березня)
Кабмін не обмежуватиме пенсії працюючим пенсіонерам (29 березня)
В українській православній церкві московського та київського патріархатів почали діалог та пошук точок дотику і шляхів до об’єднання (29 березня)
Моніторинг здійснено в рамках програми Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі».