00:00
Середа, 12 Березня 2014

Перший національний мовчав про силовий штурм майдану та дії снайперів

1 387
У кульмінаційний тиждень протестів канал продовжував подавати незбалансовану інформацію та замовчував факти про застосування сили з боку влади. Моніторинг замовчань важливих суспільно-політичних тем Першим національним за тиждень 17–23 лютого 2014 р.
Перший національний мовчав про силовий штурм майдану та дії снайперів
Перший національний мовчав про силовий штурм майдану та дії снайперів

ГО «Телекритика» продовжує окремий моніторинг Першого національного. Цей державний телеканал фінансується з державного бюджету України коштом податків громадян. Саме тому вважаємо за необхідне посилити контроль за дотриманням цим каналом професійних стандартів. Особлива увага приділятиметься замовчаним темам.

Моніторинг за 3–9 лютого читайте тут, за 10–16 лютого тут.

Детально про методологію проведення моніторингу дивіться тут.

Узагальнений моніторинг усіх загальнонаціональних каналів за січень можна прочитати тут.

Третій тиждень лютого виявився кульмінацією протестних і зрештою революційних подій останніх трьох місяців, тож загальна кількість подій, окремих фактів і думок, які описували інформаційну картину кожного дня, перевищила «середньостатистичну» для останніх місяців більш як удвічі.

1. Загальна кількість суспільно-політичних тем, окремих фактів чи заяв, важливих для повноцінної й невикривленої інформаційної картини кожного дня, замовчаних Першим національним у підсумкових випусках щоденних новин («Підсумки дня», ефіри щодня з понеділка до суботи о 21:00):

Тиждень

Загальна кількість важливих суспільно-політичних тем

З них замовчано Першим національним

Кількість замовчаних
у % від усіх тем

17–23 лютого

493

414

84%

10–16 лютого

211

191

91%

3–9 лютого

212

185

87%

З понеділка (17 лютого) по четвер (20 лютого) Перший національний висвітлював події цілком традиційно, добираючи теми, факти й думки в такий спосіб, щоб вони підтверджували або принаймні не суперечили «офіційній версії». Це означало, по-перше, повне або майже повне замовчування тих фактів, які свідчили про надлишковість застосування владою сили проти протестувальників у всіх сегментах – від фактів застосування вогнепальної зброї (попри заяви представників силового блоку про її відсутність у правоохоронців), невиправданого насильства проти тих, кого силовики затримували, до судових переслідувань поранених і часто взагалі випадкових людей. В описах хроніки протистоянь журналісти Першого національного більше уваги звертали на людські втрати серед силовиків, ніж серед протестувальників.

Усі ці дні Перший національний традиційно некритично (тобто як мінімум незбалансовано) подавав різноманітні заяви представників влади, переважно або повністю замовчуючи заяви у відповідь із боку опозиції чи ватажків євромайдану. Висвітлюючи реакції західних країн на українську ситуацію, журналісти Першого добирали лише ті, в яких були максимально м’які, дипломатичні оцінки дій української влади.

Цей підхід доволі різко змінився в п’ятницю (21 лютого), коли перебіг подій вже удень очевидно показав, що перелам стався, влада Януковича не встояла. У п’ятницю – суботу Перший національний уже подавав значно більше такої інформації, яка ще на початку тижня до його ефіру потрапити не могла. Переважними коментаторами, яким надавалося слово, стали вже представники учорашньої опозиції, можливо, тут зіграв роль і той фактор, що представники поваленої вчорашньої влади в ці два останніх дні звітного тижня або виявилися втікачами, або були глибоко деморалізовані поразкою. (Непрямим підтвердженням цього припущення може бути те, що в суботу Перший національний видав у ефір майже повну версію відеозвернення Януковича в звичайному для каналу форматі – без балансу думок і без бекґраундів, хоча саме відеозвернення екс-президента значною мірою складалося з різких і переважно безпідставних звинувачень у бік майдану й ватажків опозиції, що потребувало як мінімум слова у відповідь або ж фактичних бекґраундів).

Поліпшення показника відсотку замовчаних Першим національним тем, порівняно з двома попередніми тижнями моніторинга, сталося саме за рахунок оцих двох останніх днів звітного тижня.

По днях – про що розповідав і про що не розповідав Перший національний протягом третього тижня лютого:

17 лютого (понеділок) і події неділі 16 лютого:

У понеділок Перший національний не повідомляв про такі події й теми понеділка й неділі.

Близько 3 тисяч людей на віче в Луцьку вимагали закриття справ проти євромайданівців, звільнення облпрокурора й губернатора, в Одесі Всеукраїнський форум євромайданів вимагав відставки Пшонки, а на Тернопільщині люди заблокували виїзд правоохоронців на Київ.

Після відходу «Беркуту» на Грушевського активісти знаходили велику кількість гільз від бойових патронів, чернівецькому автомайдану дорогою в Київ даівці попробивали колеса на машинах спецзасобами, автомайданівці категорично заперечували основну версію міліції про суїцид загиблого активіста на Запоріжжі.

Глава Меджлісу заявив, що кримські татари готові дати відсіч спробам відторгнення автономії від України, а Кличко на зустрічі в Німеччині закликав Меркель до введення санкцій проти Януковича та його оточення.

В Австрії автомайдан пікетував будинок Клюєвих, мітинги автомайдану відбулися в США, Італії та Англії та Санкт-Петербурзі, а Канада виділила гроші на лікування поранених євромайданівців. ОБСЄ цього дня привітало розблокування КМДА мітингувальниками, а президент Європарламенту заявив, що готовий підписати Асоціацію відразу ж після завершення кризи в Україні.

У Києві деякі банки почали обмежувати кількість готівки, яку можна зняти з банкомату.

З подій дня Перший національний розповідав про таке.

Про виконання протестувальниками своїх зобов’язань по закону про амністію і про обіцянку Пшонки почати закривати кримінальні провадження проти євромайданівців. У цілому збалансовано. Не згадуються дві заяви за темою: Луценко каже, що найважливіше – звільнити людей, а приміщення, в разі невиконання владою обіцянок, можна буде захопити знову; мітингувальники обіцяють захопити КМДА, якщо цього ж дня Пшонка не звільнить усіх затриманих.

Про те, що мітингувальники зміцнюють барикади. Тут подано з оцінками: «Натомість з Грушевського барикади не зникають. Їх навпаки зміцнюють». І недостовірні посилання.

Сюжет про звільнення мітингувальниками КМДА і про збитки. Матеріал частково незбалансований за рахунок надмірного акцентування уваги на оцінках працівників КМДА. При цьому надають слово майданівському коменданту мерії, який каже, що безлад у кабінетах чиновників залишили не мітингувальники, а якісь інші люди. Про цих «інших людей» не згадано, що вони розгромили й пограбували чиновницькі кабінети вночі одразу ж після звільнення будівлі активістами майдану. Не згадується в матеріалі про те, що погром зафіксували камери відеоспостереження, і про те, що спинити мародерів намагалися свободівці з майдану.

Перший національний повідомляє про звільнення мітингувальниками Львівської, Тернопільської, Полтавської і Івано-Франківської ОДА. Не повідомляє про звільнення Чернівецької. Є недостовірні посилання на узагальнених «чиновників», є оцінки: «виселялися місцеві майданівці неохоче». Сказано, що «всі приміщення здали в задовільному стані. Принаймні особливих претензій до мітингарів у чиновників не було».

Незбалансовано подаються слова Рибака, що кандидатуру прем’єра президент може подати вже цього тижня і що жодного законопроекту про повернення до Конституції 2004 року не зареєстровано. Згадується, що апарат ВР не зареєстрував два таких проекти опозиції з поясненнями Рибака, але без думки у відповідь представників опозиції. Крім того, йдеться про юридичні тонкощі, які потребували в матеріалі експертної оцінки. Її Перший національний не шукав. У питанні про кандидатуру прем’єр-міністра Перший не згадує заяви Яценюка, що той «не купиться» на пропозицію Януковича очолити Кабмін.

Повідомляється про те, що «громадські організації Харкова ініціюють всеукраїнський референдум». Не кажуть, про які організації, крім «Союз-Чорнобиль», ідеться (інші організації мають менш гучні назви). Питання «референдуму» – це скасування депутатської недоторканності й повернення до мажоритарної системи виборів. Судячи з того, що цю малозначиму (тим більше на загальному тлі подій дня) прес-конференцію висвітлювали й інші телеканали, – можна зробити припущення про замовний характер цього повідомлення.

18 лютого (вівторок):

Протягом усього дня вівторка в центрі Києва відбувалися вуличні бої між мітингувальниками й силовиками, сутички відбувалися в різних місцях і складалися з різних епізодів. Перший національний у висвітленні цих подій обмежився двома сюжетами – про перебіг вуличних сутичок загалом і про поранених із обох сторін протистояння.

Описуючи вуличні протистояння, Перший національний дуже коротко згадує про окремі його фази та окремі факти, зокрема про сутичку колони мітингувальників із кордоном «Беркуту» на Грушевського, сутички євромайданівців із тітушками в Маріїнському парку, штурм офісу Партії регіонів на Липській, повторний штурм і захоплення КМДА, – про все це розповідається надзвичайно коротко, без подробиць, але й без критичного порушення балансу, оскільки дається мінімум коментарів. У другій половині сюжету події коментуються лише представниками силовиків – МВС, ГПУ: про відкриття кримінальних справ і про ультиматум до шостої вечора «припинити збройне протистояння». Було повідомлено про сімох загиблих мітингувальників, двох загиблих силовиків і про півтори сотні поранених. Замовчується характер поранень, зокрема велика кількість вогнепальних. Із загального перебігу подій на вулицях центру столиці у випуску новин Першого національного випадають важливі факти, такі, наприклад, як кидання беркутівцями гранат і шиферу на голови мітингувальників на Інститутській, або про те, що на Інститутській і Липській силовики в спини розстрілювали людей, які бігли звідти на Майдан.

Перший національний НЕ ПОВІДОМЛЯЄ про те, що в момент випуску новин триває силовий штурм майдану, хоча той почався більш як за дві години до цього випуску новин. Отже, глядачі каналу не довідалися з цього випуску про те, що силовики із застосуванням зброї штурмують майдан, де на той момент перебуває близько 20 тисяч людей і ця кількість продовжує збільшуватися. Що силовики підпалили намети на Майдані, підтягли бронетранспортери, якими намагаються штурмувати барикади, поливають мітингувальників із водометів (і це на морозі), підтягли до Майдану бійців, імовірно спецпідрозділу «Альфа», озброєних автоматами та про інше.

Перший національний цього дня жодного слова не повідомляє про численні злочини, вчинені силовиками й тітушками проти журналістів – загалом 21 журналіст постраждав цього дня! Зокрема, на Шовковичній фотографа агентства «Рейтерз» у груди поранила світлошумова граната; на Інститутській беркутівці напали на знімальну групу каналу «1+1» і побили камери, а в однієї зі знімальних груп каналу взагалі відібрали камеру; журналісту «Громадського ТБ» зламали щелепу; кореспонденту «Главкому» гумова куля влучила в обличчя; було побито журналістів двох знімальних груп 5-го каналу, крім того їм розбили знімальну техніку. Нічого не каже Перший національний про те, що 5-й канал спочатку відімкнули цього дня від мовлення київські провайдери, а згодом мовлення каналу було припинено по всій Україні.

Крім того, канал не згадує, що на вулиці Кіквідзе кияни зуміли заблокувати й розвернути БТРи силовиків і що цього дня мітингувальники намагалися штурмувати Печерський райвідділок міліції. Тож драматичні події дня й вечора 18 лютого в центрі Києва Першим національним висвітлено вкрай неповноцінно й незбалансовано. Єдине, що можна зазначити, в тих матеріалах, які були цього вечора у випуску новин, журналісти не робили тенденційних власних висновків і оцінок.

Перший національний повідомляє, що в західних регіонах «найбільш бурхливо відреагували на столичні події». Зокрема, згадує про оголошення мобілізації на Київ у Львові, Тернополі та Івано-Франківську. В цьому контексті не згадується Рівне, Дніпропетровськ, Ужгород, Чернівці, Вінниця, Харків. Не згадуються багатолюдні мітинги на підтримку київського майдану в більшості перерахованих міст. Не згадується повторне захоплення будівлі ОДА в Івано-Франківську й захоплення мітингувальниками будівлі облміліції у Львові. Не згадується, що Львівська облрада висловила недовіру губернатору Салу. Не згадується також, що одесити цього дня блокували виїзд свого «Беркуту» до Києва.

Перший національний коротко повідомляє, що по обіді цього дня столична влада повністю закрила метро «через загрозу терактів». Без подробиць і коментарів, зокрема, без показу того, чим це обернулося для десятків тисяч мирних киян, які з роботи годинами пішки йшли через все місто додому. Крім того, канал замовчує, що Кабмін своїм рішенням вирішив заблокувати з ночі центр Києва і в’їзди до столиці для автотранспорту, а ДАІ зі спецпризначенцями навіть без такого рішення вже вдень обмежили в’їзд автотранспорту в Київ з усіх напрямків і безпідставно обшукували машини.

Крім того, не повідомляв Перший національний про те, що Ахметов закликав владу і опозицію до негайних переговорів, а глава УГКЦ закликав владу припинити кровопролиття. Не згадував канал і про те, що цього дня в магазинах Києва зник хліб і продукти першої необхідності.

Натомість про перебіг подій у Верховній Раді цього дня Перший національний повідомляє коротко й лише з позицій спікера Рибака.

Подає незбалансовано заклик Леоніда Кравчука до опозиції припинити сутички і повернутися до діалогу.

Дає незбалансовано, лише з коментарем губернатора Шишацького, повідомлення про заклик Донецької облради до Януковича навести лад у столиці.

Натомість замовчує різні меседжі з боку опозиції. Зокрема, мовчить про те, що ввечері опозиція закликала Януковича припинити наступ на майдан і оголосити перемир’я до ранку. Кличко закликав лідерів демократичних держав втрутитися в ситуацію в Україні, а від Януковича вимагав негайних перевиборів. Не повідомили заяву Тягнибока, що влада провокує конфлікти в Києві й розсаджує снайперів на дахах будинків центральних вулиць тощо.

Про реакції Заходу на події в Києві Перший національний повідомляє вибірково. Ештон засудила насильство й закликала сторони конфлікту негайно відновити діалог, про повернення до діалогу каже президент Європарламенту, який, за словами Першого, «шокований подіями в Києві» (насправді він висловився, що шокований повідомленнями про смерті протестувальників) і що «на мирне розв’язання ситуації сподіваються у Вашингтоні. Але розглядають варіант запровадження санкцій», заявив посол США в Україні. Про які санкції йдеться, Перший національний не уточнює. Про реакції ООН, ПАРЄ, ОБСЄ, генсека НАТО, МЗС Швеції, Німеччини, Польщі і Франції Перший національний не згадує.

Попри винятковість цього дня в інформаційному плані і замовчання великої кількості надважливих тем, Перший дає замовний матеріал про малочисельне пікетування «Соціал-патріотичною асамблеєю слов’ян» посольства Польщі та представництва ЄС. Що не є новиною з огляду на цілковиту маргінальність організації. Крім того, Перший національний дає матеріал про неактуальну в такий день подію – «Шевченківський звіт» у Міносвіти заради піарного коментаря Табачника.

З реальних новин дня, які не мали відношення до політичної кризи, Перший повідомляє про вибух на шахті в Макіївці, де загинуло 7 шахтарів.

19 лютого (середа):

Перший національний повідомляє про підготовку «антитерористичної операції» СБУ. Без необхідного бекґраунду про те, якими обмеженнями громадянських прав подібна операція загрожує суспільству, якими можуть бути юридичні підстави такої операції, зокрема, без елементарної експертної оцінки, що антитерористична операція не може проводитися по всій країні. Натомість без будь-якого балансу думок чи фактичного бекґраунду подається оцінка ситуації головою СБУ, з посиланням на якого йдеться про «наростаючу ескалацію силових протистоянь та масове застосування зброї… свідоме, цілеспрямоване застосування насильства… підпали, вбивства, захоплення заручників, залякування населення – все це відбувається із використанням вогнепальної зброї, що уже не є проявом тероризму, а конкретними терористичними актами». Повідомляється також про можливість задіяння в операції Збройних сил України. Так само без бекґраунду, балансу думок, зокрема правової експертної оцінки.

Далі йде розповідь про те, що відбувалося на Майдані вночі і вдень. Надзвичайно неповно, велика кількість фактів із загального перебігу подій не повідомляється. Баланс думок імітується. Наприклад, про пожежу в Будинку профспілок кажуть так: «У штабі національного опору заявляють: будинок підпалив Беркут. Силовики кажуть: це робота Правого сектора. Мовляв, замітали сліди через склади зі зброєю». На останнє звинувачення контраргументи не наводяться. Жодного слова про те, як майданівці рятували людей, що вистрибували з вікон палаючого Будинку профспілок. Без чіткого достовірного посилання на джерела повідомляється про те, що «350 ушпиталених міліціонерів та військовиків. 74 з них із вогнепальними пораненнями, 10 загинули, – звітуються в МВС». Надається слово Захарченку: «Працівники міліції та військовослужбовці внутрішніх військ виконували свій обов’язок та віддали життя за встановлення миру і спокою в українському суспільстві. Наголошую, що правоохоронці не використовували вогнепальну зброю під час локалізації заворушень. Працівники міліції були озброєні лише спеціальними засобами для відстрілу еластичних куль». Далі – про 19 загиблих євромайданівців, при цьому «найбільше з опіками, пораненнями від осколків та гумових куль». Синхрон медика-волонтера: «Рани від осколків були на руках, на ногах, ожоги обличчя. Шили цілу ніч. Дуже складні рани такі були, рвані. Шили прямо тут. Знеболювали місцево і шили». За рахунок цього Перший національний створює у глядача оманливе враження, що бойовими патронами стріляли мітингувальники, а не міліція, замовчуючи, що насправді, навіть за даними КМДА, 19 із 25 загиблих на майдані померли саме від вогнепальних поранень. Не повідомляється про мінімум 263 поранених протестувальники, з них – 4 дітей (хоча інші канали називали й цифру до 800 поранених). Про денні події журналісти Першого кажуть: «Після нічного штурму в центрі столиці відносно спокійно». Попри те, що протягом усього дня 19 лютого силовики хоч і не йшли на штурм, але продовжувати методично закидати Майдан гранатами й поливати мітингувальників водометами. Сюжет закінчується словами: «Завтра в Україні – день жалоби. Такий указ видав президент. За жертвами масових заворушень».

Згадування про вогнепальні поранення є в наступному матеріалі про роботу медиків у лікарнях. Але лише побіжно в одному синхроні пораненого. Ще один сюжет – про роботу шпиталю в Михайлівському монастирі і про допомогу черниць в Олександрівській лікарні.

Разом із тим, Перший національний замовчує велику кількість подій цього дня в Києві. Зокрема таке: за даними медкоординатора майдану Ольги Богомолець у постраждалих було найбільше поранень голови, очей, а більшість смертей була від пострілів у серце; на Майдані всю ніч було вимкнуто освітлення; на Майдані силовики водометом переїхали мітингувальника, той загинув; «Беркут» стріляв ультрафіолетовою фарбою, щоб «помітити живі мішені»; водночас тітушки з кийками і світлошумовими гранатами блокували вихід людей із Майдану через Прорізну, а ДАІ заблокувала всі в’їзди до центру столиці. Міліція відкрила проти протестувальників майже 40 кримінальних справ за «навмисні вбивства» та «масові заворушення», побила й затримала 59 активістів. Не повідомлялося також, що на Трухановому острові було знайдено тіло вбитого євромайданівця; тітушки під прикриттям силовиків розгромили машини швидких, які напередодні вивозили поранених із Майдану, а за добу в столиці було спалено ще 18 автівок. Не повідомляється, що вдень кияни заблокували лікарню на Червоному хуторі, щоб не дати силовикам вивозити з лікарні поранених до відділків і СІЗО.

Про численні й серйозні масові протестні події в регіонах канал розповідає в короткому огляді – дуже лаконічно й неповно, без жодних коментарів. Згадується, що в Івано-Франківську протестувальники захопили будівлі СБУ, МВС та прокуратури; повідомляють про мітинг і пожежі облміліції і внутрішніх військ у Львові; про блокування рівнянами силовиків; про відставку Чернівецького губернатора; захоплення ОДА і МВС у Луцьку; про підпалення офісів Партії регіонів і «Свободи» в Харкові, і взагалі побіжно, одним реченням – про заворушення в Житомирі, Полтаві, Сумах та Хмельницькому. Крім того, повідомляється про звернення Луганської облради до Януковича з вимогою ввести у столиці надзвичайний стан та оголосити референдум про федералізм, а також про те, що донецька міська організація Партії регіонів у зв’язку зі столичними подіями вирішила забезпечити охорону місцевих партійних офісів своїх політичних опонентів.

Водночас не згадувалося про надзвичайно велику кількість важливих подій у регіонах, зокрема, в Тернополі беркутівці пройшли «коридор ганьби» і присягнули на вірність українському народу; у Франківську вояки стали на бік народу; у Львові, в Житомирі, Тернополі, Чернівцях та Ужгороді мітингувальники захопили будівлі ОДА; у Хмельницькому мітингувальники палили СБУ «коктейлями Молотова», а близько тисячі людей оточили облпрокуратуру; у Полтавській області селяни заблокували три автобуси з тітушками, які їхали на Київ; у Борисполі люди перекрили дорогу, щоб завадити тітушкам потрапити до Києва; протестувальники заблокували дорогу на кордоні з Польщею; у Вінниці протестувальники заблокували рух в центрі міста; у Кіровограді мітинг за майдан зібрав понад 3 тисячі людей; кількасот одеситів намагаються блокувати виїзд силовиків до Києва; в Житомирі міліція вчинила силовий розгін мітингувальників біля будівлі УМВС; у Харкові «Беркут» жорстоко розігнав людей, які блокували виїзд на Київ курсантів Академії внутрішніх військ; у Хмельницькому СБУшники розстріляли пікет під управлінням, тяжко поранивши двох людей, у тому числі літню жінку; в Сумах міліція кийками і гвинтівками жорстоко розігнала людей; потяг Львів – Київ силовики затримали на 4 години, «шукаючи бомбу»; в Черкасах міліція заблокувала дамбу через Дніпро; тітушки побили учасників євромайдану біля будівлі Одеської ОДА тощо.

З цього навіть не повного переліку подій, замовчаних Першим національним, видно, що події в країні каналом того дня було висвітлено суто формально.

Крім того, незбалансовано подається звернення Януковича, зокрема з погрозою лідерам опозиції «відмежуватися від радикальних сил», інакше «з ними буде інша розмова». Незбалансовано подається заява Лукаш. Незбалансовано подається заява Арбузова, який називає події в Києві останньої доби «спробою озброєного захоплення влади». Незбалансовано подається пояснення Макеєнка про закриття метро в Києві. Зокрема, замовчується рішення транспортної комісії Київради, яким закриття метро визнано незаконним, не повідомлялося, що Кличко погрожував Макеєнку кримінальною відповідальністю за закриття київського метро, не було заяви екс-мера Києва Омельченка, який закликав Макеєнка негайно відновити роботу київського метро, оскільки його зупинка є незаконною, тощо. Перший національний повідомляє про блокування Києва міліцією з усіх напрямів. Слово надається людям, які не можуть в’їхати до столиці. Втім, немає жодних коментарів від міліцейського керівництва, немає коментарів від правників, які могли б оцінити законність подібних дій. Про закриття шкіл і дитсадків у центрі Києва подається неповно і незбалансовано, без достовірних посилань.

Надаючи слово представникам чинної влади, Перший національний цього дня взагалі не повідомляв про заяви й дії представників опозиції або громадських ватажків майдану. Зокрема, про те, що опозиція в заявах до влади цієї доби наполягає на продовженні діалогу для припинення кровопролиття на вулицях; що опозиція ще проти ночі вимагала від Януковича ввести повне перемир’я; Кличко поклав усю відповідальність за жертви на Януковича; в спільній заяві трьох опозиційних партій було сказано, що вони ніколи не закликали й не закликатимуть людей до збройних форм протесту; Яценюк не побачив політичної волі Януковича до реального розв’язання «жахливої політичної кризи». Не повідомляв Перший національний про те, що Тимошенко закликала ЄС уже не до санкцій щодо Януковича, а до суду над ним у Гаазі. Не повідомляв, що нардеп Москаль оприлюднив плани СБУ і МВС двох спецоперацій із зачистки майдану, а нардеп Томенко заявив, що надзвичайний стан владою фактично вже введено тощо.

Окремий великий матеріал про те, що в КМДА на верхніх поверхах вночі розгромили більшість кабінетів. Наведено коментарі мітингувальників, які назвали це провокацією.

Повідомляється, що «до примирення влади і опозиції закликають ієрархи українських православних церков». Не згадується, що Всеукраїнська Рада церков засудила насильство, кровопролиття й убивства в Києві; глава УГКЦ закликав до припинення кровопролиття, поклавши відповідальність за це на владу; глава УПЦ Київського патріархату закликав Януковича припинити насильство й попередив його про найвищу міру його відповідальності. Слово (прямою мовою) у випуску Першого національного надається лише керуючому справами Московського патріархату, який закликав усіх до припинення кровопролиття.

Незбалансовано подається заклик Кожари до світової спільноти «засудити екстремізм». У якості імітації балансу думок подається незмістовний синхрон посла Швеції в Україні про право на мирний протест і засудження абстрактного насильства. Замовчуючи інші слова того-таки посла про те, що Янукович був напередодні єдиним, від кого залежало припинення насильства, і про те, що шведська сторона має достовірну інформацію про те, що мітингувальники гинули від вогнепальної зброї. Далі Перший національний у короткому огляді лаконічно й надзвичайно неповно подає реакцію Баррозу про те, що у ЄС шоковані й розчаровані останніми подіями в Україні і що на будь-яке погіршення ситуації будуть відповідати цілеспрямованими заходами щодо відповідальних за насилля. Коротко подається заклик Керрі до української влади не висувати ультиматумів, а негайно відновити діалог із опозиційними лідерами й утриматися від ескалації насильства. Подається реакція МЗС Росії, яке в кровопролитті звинувачує опозицію й Захід. При цьому не повідомляється про різкі реакції від дипломатів західного світу різних рівнів – президента США, прем’єра Великобританії, канцлера Німеччини, президента Франції, прем’єра Польщі, керівництва ЄС і Європарламенту, ООН, МЗС Швеції, Литви, Великобританії тощо. Не повідомляється також, що США застосувала санкції проти деяких українських чиновників, винних у насильстві проти громадян. Не повідомляється й про те, що Коморовський і Меркель не змогли додзвонитися до Януковича під час штурму майдану, щоб зупинити його.

Не повідомляє Перший національний також про саморозпуск фракції регіоналів у Житомирській міськраді, вихід із партії очільника львівських регіоналів, виході з парламентської фракції регіоналів нардепа Благодира, відставки і виходу з Партії регіонів заступника голови Одеської облради. Не повідомляв Перший національний, який зазвичай ретельно повідомляє будь-які кадрові рішення президента, про те, що Янукович звільнив начальника Генштабу ЗСУ, який відмовився використовувати армію в громадянському конфлікті. Замовчано те, що звинуваченого в першому силовому побитті майдану Сівковича поновили на посаді заступника секретаря РНБО. Не повідомляється про те, що олігархи Пінчук і Фірташ закликали сторони до мирного розв’язання конфлікту і що Меджліс кримськотатарського народу закликає до мирного виходу України з кризи.

Не повідомляє Перший національний, що цього дня ОБСЄ закликав українську владу не чинити нападів на журналістів, після сутичок у центрі Києва було госпіталізовано шестеро журналістів, які постраждали від дій силовиків, у Києві найняті владою тітушки жорстоко побили й пограбували журналіста «Українського тижня», при розгоні активістів, які блокували Академію ВВ у Харкові, розбили голову оператору СТБ, а в Одесі не менше трьох журналістів було побито тітушками під Одеською ОДА.

Не казав Перший національний про великі перебої з хлібом, які виникли в Києві цього дня. І замовчав, що Ірландська біржа відклала розміщення українських євробондів на 2 млрд доларів, які були реалізацією російської позики Україні.

20 лютого (четвер):

Цього дня випуск новин Першого національного починається з матеріалу про протистояння в центрі Києва. Повідомляється про контрнаступ євромайданівців, відвоювання території Майдану і Жовтневого палацу, про укріплення барикад, про снайперів. Згадується про «десятки загиблих», про те, що «у більшості загиблих кульові поранення у груди, голову та шию». Подано всю цю інформацію доволі лаконічно. Не згадується, що на Майдані, попри бойові дії, весь день перебувають десятки тисяч людей. Не розкрито теми роботи снайперів, зокрема того, що на Інститутській вони методично знищували людей, у тому числі тих, хто намагався витягувати поранених, на Майдані добивали поранених і стріляли в тому числі по медиках-волонтерах. Мовчить Перший національний, що снайпери прицільно вбивали людей пострілами в голову.

Надається слово Захарченку, який каже, що правоохоронцям видали бойову зброю і дає обґрунтування «законності» застосування цієї зброї. В якості балансу цитується заява омбудсмена Лутковської про те, що жоден міжнародний стандарт не дозволяє правоохоронцям вести вогонь на ураження для припинення масових заворушень. Із посиланням на неї ж – інформація про те, що київські лікарні переповнені, йдеться про «десятки людей із вогнепальними пораненнями».

Перший національний повідомляє про кількість загиблих: 35 – за даними МОЗ, 67 – за даними КМДА, і згадує, що «волонтери та медики майдану кажуть, що жертв набагато більше». Йдеться також про понад півтисячі поранених у лікарнях. У цьому ж матеріалі розповідають про роботу медпунктів у будівлях Консерваторії, Головпоштамту, Держтелерадіо та готелю «Україна».

З подій того дня в Києві Перший національний не повідомляв про те, що «Червоний хрест» заявляв про переслідування українськими силовиками лікарів, які рятують поранених у центрі Києва; що по кількасот протестувальників мітингують під трьома райуправліннями столичної міліції; що протестувальники захопили будівлю Дарницької райадміністрації Києва; що активісти блокують базу «Беркуту» і виїзд із казарм внутрішніх військ біля Академії МВС; що люди розгромили блокпост ДАІ, який блокував нову ірпінську трасу; що суди посадили під арешт на два місяці ще десятьох активістів майдану; що на масивах Теремки й Позняки люди організували загони самооборони від тітушок; що на Борщагівці тітушки розстріляли машину з хлібом і пограбували двох випадкових перехожих; що активісти перекрили проспект Бажана і перевіряють автівки, щоб не пропустити в столицю тітушок; що в Києві вночі спалили ще 15 автівок.

Перший національний усі ці дні майже не згадує про активну участь найнятих владою тітушок у репресіях проти протестувальників. Не повідомлялося про те, що офіційний український «Червоний хрест», підконтрольний владі, відмовився передати майдану гуманітарну допомогу з Канади.

Коротке повідомлення про те, що метро в Києві запрацювало. І сюжет про те, як зранку кияни намагалися доїхати наземним транспортом. Згадують про перекриття майже на добу західного напряму «Укрзалізницею». Але неповно, незбалансовано й недостовірно.

Про події в регіонах Перший національний повідомляє таке: перекриття людьми автошляхів Варшава – Київ і Чоп – Київ, щоб не пропустити проїзду силовиків на Київ; про перехід правоохоронців Львівщини на бік народної влади регіону; створення виконкомів Народної ради у Хмельницькому й Івано-Франківську; Кіровоградська облрада готується відбивати штурм людей із коментарем голови облради; 59 силовиків Закарпаття перейшли на бік мітингувальників; заява губернатора Харківщини, що Київ вичерпав себе як столиця, столицею має бути Харків. Усе це подано надвичайно неповно, дається пряма мова лише представників влади. Не повідомляється про такі регіональні події: той же Добкін закликав центральну владу подавити силою повстання і ввести надзвичайний стан; під час штурму Хмельницької СБУ силовики застрелили на смерть активіста; в Ужгороді збори представників місцевого самоврядування оголосили Закарпаття вільним від влади Януковича; у Львові було спалено базу «Беркуту»; жителі Дніпропетровщини блокували спецпотяг із десантниками, лягаючи на рейки; в Черкаській області люди перекрили дорогу автобусам із тітушками, які їхали на Київ; на Полтавщині люди зупинили три автобуси з тітушками, які їхали на Київ; на Черкащині люди влаштували тітушкам самосуд за вбитого в сутичці активіста. Не повідомляється також про те, що в Одесі невідомі підпалили офіс «Батьківщини», а в Сумах тітушки влаштовують провокації в магазинах від імені майдану.

Незбалансоване й неповне повідомлення про заяву НБУ про роботу «у штатному режимі». Таке саме повідомлення про заяву Ставицького, що столичні АЗС забезпечені пальним. При цьому замовчано, що частина АЗС Києва цього дня не працювала, а на інших були великі черги, і що на в’їздах до Києва міліція не пропускала бензовози. Принагідно не повідомляв Перший національний і про порожні полиці в супермаркетах того дня.

Повідомлення, що Янукович понад 6 годин говорив із міністрами закордонних справ Німеччини, Польщі та Франції. Так само без будь-яких подробиць і без згадки, що міністри запропонували Януковичу шляхи до виходу з кризи й продовжили свій візит до Києва до п’ятниці, а прем’єр Польщі за результатами переговорів сказав, що Янукович задекларував міністрам готовність до компромісу, «але йому важко довіряти». Повідомлення про те, що парламент працює, без подробиць, зокрема без згадки про те, що роботу парламенту ігнорують провладні депутати, і про заклики Яценюка й Порошенка до депутатів, що парламент має працювати для порятунку країни й зупинки кровопролиття на вулицях. При цьому Тігіпко разом зі своєю депутатською групою зникли з засідання Верховної Ради, яке мало ухвалювати необхідні для виходу з кризи рішення. Не згадується й заклик Турчинова, що Рада повинна призначити дату виборів президента і висловити недовіру керівникам МВС і Генпрокуратури.

Перший національний узагалі не повідомляє цього дня про будь-які заяви та дії опозиції та громадських ватажків майдану. Зокрема про таке: опозиція вимагала від Януковича дострокових виборів; опозиція наполягала на обранні нового спікера ВР уже в четвер; опозиція закликала Раду Європи спільними зусиллями відсторонити Януковича від влади; Тимошенко закликала опозицію не сідати за стіл переговорів із Януковичем. Не повідомлялося про заяву УДАРу, що тітушки почали погроми й мародерство в селах поблизу Бориспільської траси; про заяву Національного штабу спротиву, що влада готова найближчими годинами ввести надзвичайний стан; про заяву Гриценка, що снайпери, які розстрілювали протестувальників, – це співробітники Держслужби охорони, що Кличко закликав беркутівців і вевешників не виконувати злочинних наказів влади.

З міжнародних подій і реакцій Перший дуже коротко і без прямої мови повідомляє, що президент ЄС заявив про запровадження санкцій проти винних у неймовірному насильстві в Україні. Про заяву Медведєва, що Москва заморожує кредитування української економіки, Перший національний дає докладніше і з прямою мовою заяву російського прем’єра.

Повідомляється, що Обама бачить вихід із кризи у чесних виборах. Замовчується, що глава Білого дому розкритикував поведінку Росії й звинуватив Путіна в неповазі до українців і що він вимагає від Януковича негайно вивести силовиків із центру Києва. Є також коротке повідомлення, що США вводять візові санкції проти 20 українських чиновників.

Повідомляється, що Меркель поговорила телефоном із Путіним: «За словами канцлера, обоє погодились зробити все можливе, щоб не допустити ескалації насилля. Для цього Москва і Берлін підтримуватимуть тісні контакти». Не повідомляється, що цього ж дня Меркель запропонувала Януковичу посередництво Німеччини й ЄС у переговорах з опозицією.

Повідомляється, що комісар ООН із прав людини закликала сторони конфлікту до стриманості й до мирного способу подолання кризи, не повідомляється, що припинити насильство в Україні закликав Генеральний секретар ООН.

Взагалі не згадується, що ЄС закликав українську владу не вводити надзвичайного стану й не використовувати армії проти громадян; Рада ЄС ухвалила політичне рішення про санкції проти українських високопосадовців і заборонила експорт до України зброї для репресій; Баррозу заявляє про консенсус країн ЄС щодо санкцій проти української влади; президент ПАРЄ закликає негайно припинити кровопролиття в Україні; генсек НАТО закликав зупинити кровопролиття в Україні; МЗС Італії заявив про санкції проти українських урядовців; МЗС Великобританії заявив, що своїми діями українська влада протиставляє себе думці всього світу; Австрія підтримала адресні санкції ЄС проти українських чиновників за прояви насильства; президент Грузії шокований тим, що відбувається в Україні, й закликає Януковича дослухатися до світових лідерів, а «Міжнародна амністія» закликає притягти до суду винних в убивствах мирних українських громадян.

Крім того, Перший національний не повідомляє й про інші, часом знакові для інформаційної картини дня, події. Зокрема, про вихід із фракції ПР ще п’ятьох нардепів, тимчасом як іще десятеро заявили про підтримку народу, про вихід із Партії регіонів очільника КМДА Макеєнка, що Уповноважений президента з прав дитини подав у відставку й категорично засудив силові дії влади, що начальник Хмельницького СБУ подав у відставку, що мер Житомира склав із себе повноваження керівника міської організації Партії регіонів, що Кравчук закликав депутатів призначити дострокові президентські й парламентські вибори; що бійці внутрішніх військ у Луцьку передали самообороні свою захисну амуніцію; що в Черкасах співробітники СБУ спалюють документи; що десятки бійців внутрішніх військ здалися в полон самообороні майдану; що нардеп-регіонал Царьов утік до Москви, а колона десантників дорогою до Києва потрапила в ДТП, троє бійців загинуло.

Не повідомляє Перший національний також про те, що УПЦ Київського патріархату перестала молитися за українську владу, а Меджліс висловив обурення словами спікера Криму про можливість відділення автономії від України.

21 лютого (п’ятниця):

Цього дня, попри велику кількість подій, Перший національний вийшов в ефір скороченим випуском. У ньому розповідалося про таке.

Коротко («телеграфним рядком») про угоду між Януковичем і лідерами опозиції. Коротко коментують подію Кличко і міністр закордонних справ Польщі. Замовчується, зокрема, що коли напередодні пізно ввечері пункти угоди лідери опозиції запропонували майдану, вони були освистані, а активісти зі сцени категорично вимагали негайної відставки Януковича, в іншому разі погрожуючи наступного дня перейти в наступ на урядовий квартал. Замовчує Перший національний також заяву Яценюка, що майдан не розійдеться, поки не буде виконано всі його вимоги; заяву «Правого сектору», що вони не вірять заяві Януковича про дострокові вибори, й заяву автомайдану, який вимагав негайної відставки Януковича і дострокових виборів президента.

Про засідання парламенту, який цього дня ухвалив низку важливих антикризових рішень: відновлення ключових положень Конституції 2004 року, закон про припинення переслідування учасників акцій протесту, відставка Захарченка, декриміналізація статей Тимошенко. Коментують Яценюк (про сенс конституційних змін), Тягнибок (про звільнення Тимошенко як «торжество справедливості»). Не повідомляється про таке: Рибак оголосив про закриття сесії, не давши розглянути постанову про відставку Пшонки; в парламенті цього дня було зареєстровано законопроект про імпічмент президенту; об 11-й годині дня в кулуари парламенту зайшли десятки озброєних солдатів внутрішніх військ, але їх вивели на вимогу опозиції. Перший національний повідомляє, що з фракції Партії регіонів вийшло 17 нардепів, тимчасом як їх вийшло 28.

Про заяви й дії Заходу з приводу останніх подій в Україні цього дня Перший національний не повідомляє взагалі нічого. Зокрема, про те, що угоду між владою та опозицією привітали президент Європарламенту, генсек Ради Європи, генсек ООН, генсек НАТО. Нічого не кажуть про декілька важливих заяв американців, зокрема, Керрі висловився за притягнення до міжнародної відповідальності винних у смертях мирних українців, Байден попередив Януковича про нові, більш жорсткі санкції в разі продовження насильства, а Білий дім закликав українських військових утриматися від втручання в громадянський конфлікт у країні. Не кажуть на Першому каналі й про те, що Канада цього дня розширила санкції проти українських чиновників; Обама і Меркель домовилися про узгоджені дії в подоланні української кризи; співдоповідачі моніторингового комітету ПАРЄ закликали до кримінального переслідування винних у кровавих подіях в Україні, до цього ж закликав глава МЗС Швеції, а Моніторинговий комітет ПАРЄ підтвердив використання силовиками вогнепальної зброї в сутичках у Києві. Замовчав також Перший національний і те, що Папа Римський почав цього дня засідання кардиналів із молитви за Україну, а Вселенський патріарх Варфоломей закликав українську владу до миру.

Про те, що ВР напередодні пізно ввечері ухвалила постанову про заборону антитерористичної операції і виведення силовиків із Києва, згадано дуже побіжно і незрозуміло в повідомленні про те, що силовики цього дня залишили урядовий квартал: «В МВС зняття очеплення з будівель парламенту та Адміністрації президента пояснили виконанням постанови Верховної Ради про відкликання правоохоронців із центру Києва». Останнє твердження також не є точним, оскільки в коментарях цього дня представники МВС про «виконання постанови ВР» казали лише як про імовірну причину. Не згадав Перший національний слів Грищенка про те, що командири силовиків самі вирішили йти з урядового кварталу. Не повідомляє Перший національний і про припинення підготовки «антитерористичної операції» СБУ. І, нарешті, Перший національний не повідомив своїм глядачам про надзвичайний поспіх, із яким силовики полишали урядовий квартал у Києві.

Короткий репортаж про прощання з загиблими активістами на Майдані.

Перший національний наводить дані МОЗ про 77 загиблих, із яких 16 – правоохоронці. Замовчують дані медслужби майдану, за якими загинуло 73 активіста.

Дають оглядовий сюжет про те, що відбувається в лікарнях, де перебувають поранені.

Коротко повідомляють про те, що київське метро майже повністю відновило роботу.

Повідомляють про захоплення Міносвіти студентами, але обмежуються озвученням лише двох їхніх вимог: звільнення першого заступника міністра й оголошення в понеділок у вишах дня жалоби за загиблими студентами. Замовчують, що студенти вимагали зустрічі з Табачником, але той у міністерстві так і не з’явився.

Коротко повідомляється про указ президента оголосити суботу й неділю днями жалоби. При цьому замовчується аналогічне рішення Верховної Ради.

Далі йде огляд подій у регіонах. Коротко (в одне-два речення) повідомляється про такі події: триденну скорботу за загиблими оголошено у Львові; у Вінниці міськрада перейменувала Радянську площу на площу Героїв Майдану; у Полтаві міліціонери й народна самооборона разом патрулюють міські вулиці та автомагістраль Київ – Харків і взаємно розблоковують будівлі; тітушки розтрощили офіс УДАРу в Миколаєві, коли партійці брали участь у жалобній ході; в Чернігові розгромлено офіси Партії регіонів і КПУ; в Житомирі знесли пам’ятник Леніну. Не повідомляє канал про демонтажі пам’ятників Леніну в інших містах; про погроми офісів КПУ і ПР у Вінниці; в Сумах понад дві тисячі людей блокували ОДА. Не повідомляв Перший національний про те, що в Черкасах «Беркут» штурмував блокпост самооборони на дамбі, кілька поранених, один загиблий; що озброєні тітушки вчинили погром у селі в Бориспільському районі; що озброєні найманці з Одеси дорогою на Київ поранили з вогнепальної зброї двох добровольців Народної варти; в Одесі активісти майдану заявляють про переслідування їх та членів сімей міліцією.

Завершується випуск повідомленням про золоту медаль українських біатлоністок на Олімпіаді в Сочі.

Нічого не повідомлялося на Першому каналі про деякі інші важливі події, а саме: ще з вечора четверга активісти євромайдану перекрили виїзд на аеропорт «Бориспіль», щоби перешкодити втечі чиновників із Києва та країни; спікер Рибак відправив свою сім’ю до Будапешта; Парубій сказав про імовірну втечу Захарченка з України; цього дня було опубліковано відео, на якому людина в формі «Беркуту» стріляє і по майданівцях, і по силовиках. Замовчує Перший національний, що 16 журналістів «Інтера» заявили про провладну цензуру на каналі, а в Черкасах беркутівці побили місцевого журналіста. Мовчав цього дня Перший національний і про масовий вихід чиновників у різних містах із Партії регіонів, про відставку заступника начальника Генштабу ЗСУ, про відставку двох радників президента, зокрема Акімової. Повністю замовчано було тему анонсованого Добкіним сепаратистського з’їзду голів рад у Харкові й те, що цей з’їзд відмовилися підтримати мер і міськрада Маріуполя, а дніпропетровські делегати з’їзду сказали, що не підтримуватимуть питання про федералізацію країни.

Не повідомлялося про те, що донецькі прихильники влади, що приїхали на мітинг до Києва, поїхали назад, не виходячи з потяга; що натомість львівські міліціонери зі сцени майдану заявили, що захищатимуть майданівців; що самооборонці відпустили полонених бійців ВВ неушкодженими; що Оболонський суд Києва у четвер увечері випустив на поруки депутатів-опозиціонерів 12 затриманих активістів; що потяги «Укрзалізниці» цього дня запізнювалися в усіх напрямках через велику кількість навмисних пошкоджень навігаційних приладів та електромережі, які вчиняли невідомі.

22 лютого (субота):

Випуск суботи починається з сюжету про рішення Верховної Ради – усунення Януковича і призначення президентських виборів, введення в дію Конституції 2004 року актом замість не підписаного Януковичем закону і численні кадрові рішення. Не згадують, що за ключове питання з Конституцією голоси віддала конституційна більшість депутатів, при тому що кількість голосів згадується стосовно усунення Януковича, кадрових призначень і звільнення Тимошенко. Не згадується ухвала постанови про попередження проявам сепаратизму. Не згадується заява Яценюка про те, що за відсутності глави держави його обов’язки за Конституцією виконує спікер парламенту. Не згадується про продовження виходу депутатів із фракції ПР. І не згадується, що нардепам Балозі й Домбровському повернули мандати. І не згадується правова заява глави ЦВК про те, що рішення ВР про дострокові президентські вибори досить для початку кампанії.

Повідомлення про те, що Тимошенко вийшла на свободу, і коментар самої Тимошенко. Не згадується, що Тимошенко закликала майдан не розходитися, поки не буде виконано всіх його вимог.

Далі дається майже в повному обсязі відеозвернення Януковича. Без балансу думок, без фактичних бекґраундів, які спростовували велику кількість звинувачень, що прозвучали у зверненні. Дотично журналісти Першого не згадують, що, за даними Турчинова, Янукович цього дня намагався вилетіти до Росії, але прикордонники не випустили літака. Так само цього дня Перший національний не згадував про те, що цього дня прикордонники не дали втекти з України Пшонці й Клименку, що міністр оборони втік до Криму, а в Міноборони знищували документи.

Великий суто емоційний сюжет про Межигір’я, до якого цього дня потяглася велика кількість людей на екскурсію. Оцінки журналіста й оцінки відвідувачів. Натомість немає згадки про те, що в Межигір’ї журналісти знайшли частину «чорної бухгалтерії» Януковича, частину якої господар встиг спалити, а частину намагався втопити.

Сюжет про день майдану і мітинг майданівців під парламентом. Згадується, що самооборона охороняє від провокацій основні урядові будівлі. При цьому не згадується, що самооборона зупинила спробу вивезення золота чиновником із НБУ.

Коротко і без балансу подано заяву МВС про перехід на бік народу. Не згадується заява Міноборони про те, що армія з народом.

Сюжет про з’їзд представників місцевих рад у Харкові. Згадується, що резолюцією з’їзду не визнано останніх рішень парламенту. Згадується, що з’їзд у підсумку пікетували численні харків’яни-євромайданівці. Не згадується, що частина рад і місцевих керівників сходу, зокрема Маріуполя й Дніпропетровська, з’їзд проігнорували. Наводиться заява Меджлісу із засудженням сепаратизму і відповідний коментар Чубарова, а також заява прем’єра Криму про цілісність України.

В огляді подій у регіонах повідомляється таке. В Івано-Франківську й Тернополі саморозпустилися міські організації ПР; вийшов із Партії регіонів виконувач обов’язків мера Миколаєва; подали у відставку губернатори Миколаївщини й Чернігівщини. Розповідається про жалоби за загиблими в Івано-Франківську, Львові й Тернополі, на Волині й у Дніпропетровську. Не розповідає канал про те, що в Хмельницькому померла жінка, яку було поранено в голову при штурмі управління СБУ; в Керчі близько 300 тітушок напали на мирних мітингувальників за майдан; у Броварах активісти не пропустили автобус із «Беркутом», ті почали стріляти, зрештою люди заблокували беркутівців. Не розповідав канал про продовження знесення пам’ятників у численних обласних і районних центрах, зокрема й на півдні та сході країни. Не розповідає про спробу штурму активістами Луганської ОДА й про рішення депутатів Дніпропетровської міськради перейменувати площу Леніна на площу Героїв Майдану і засудити сепаратистів.

Із закордонних реакцій та дій розповідається про те, що українські представники в НАТО закликали утриматися від дій, які погрожують територіальній цілісності України, що міністр ЗС Польщі сказав, що не вбачає в подіях в Україні державного перевороту, про телефонну розмову Путіна з Обамою і про мітинг в Австралії з вимогою засудити винних у насильстві в Україні. Не повідомляється, що США підтримали зміну влади в Україні і звільнення Тимошенко, що міністр закордонних справ Польщі сказав про відсутність гарантій особистої безпеки Януковича в домовленостях із опозицією, що в ЄС назвали визволення Тимошенко «історичним моментом для України і Європи», що глави МЗС Великобританії та Німеччини домовилися допомогти Україні отримати кредит МВФ і що Австрія звинуватила Клюєва у відмиванні грошей.

З інших подій дня Перший національний не згадує, що кількість загиблих у Києві, за даними МОЗ, досягла 82 людей, що громадська комісія з розслідування порушень прав людини назвала 25 високопосадовців, причетних до злочинів проти людяності, і що самооборона майдану затримує депутатів у аеропорту «Жуляни», не дозволяючи їм тікати з Києва. Не згадує Перший національний і декількох заяв голови тимчасової слідчої комісії ВР Москаля про те, що тітушок координував екс-глава СБУ, до розстрілу снайперами мав відношення особисто командувач ВВ і що підпал і повне знищення Будинку профспілок здійснив спецпідрозділ СБУ «Альфа». Не повідомляє канал про заяву «Правого сектору» не полишати майдан, попри заклики Турчинова, що Кличко закликав майдан не чинити самосуду над захопленим у полон Шуфричем і вибачався перед майданом за те, що тиснув руку Януковичу під час переговорів. Не розповідав Перший національний і про те, що цього дня керівництво каналу «Інтер» без будь-яких підстав перервало мовлення й евакуювало співробітників із будівлі каналу, що Всеукраїнська рада церков категорично засудила у зверненні будь-які спроби розподілу України й заклики до сепаратизму, що українські дипломати вирішили винести вотум недовіри Кожарі й закликали ВР призначити вповноваженого по МЗС, що майже тисяча людей записалася в загони народної дружини для патрулювання столиці.

Замовчання за окремими тематичними напрямами:

2. Масові акції протесту проти попередньої влади в різних містах України:

Тиждень

Замовчано тем цієї тематики

17–23 лютого

62

10–16 лютого

16

3–9 лютого

15

Перший національний не повідомляв про такі події, факти чи заяви з цієї тематики:

Близько трьох тисяч людей на віче в Луцьку вимагали закриття справ проти євромайданівців, звільнення облпрокурора і губернатора (16 лютого)

В Одесі Всеукраїнський форум євромайданів вимагав відставки Пшонки (16 лютого)

На Тернопільщині люди заблокували виїзд правоохоронців на Київ (16 лютого)

Кримський євромайдан збирається виїжджати на Київ (18 лютого)

Одесити блокують виїзд свого «Беркуту» до Києва (18 лютого)

Протестувальники на Майдані хором співають гімн України, попри наступ силовиків (18 лютого)

Протестувальники з боку Хрещатика підпалили БТР силовиків (18 лютого)

Протестувальники забарикадували вихід із метро «Хрещатик» (18 лютого)

На вулиці Кіквідзе кияни заблокували і розвернули БТР силовиків (18 лютого)

На Майдані на момент початку штурму перебувало близько 20 тисяч людей, їхня кількість продовжувала зростати (18 лютого)

В Івано-Франківську мітингувальники повторно захопили будівлю ОДА (18 лютого)

Мітингувальники намагалися штурмувати Печерський райвідділок міліції (18 лютого)

У Львові й Тернополі євромайдани оголосили загальну мобілізацію на Київ (18 лютого)

У Львові мітингувальники захопили будівлю облміліції (18 лютого)

На євромайдані в Харкові оголошено максимальну мобілізацію на Київ (18 лютого)

У Тернополі беркутівці пройшли «коридор ганьби» і присягнули на вірність українському народу (19 лютого)

В Житомирі мітингувальники захопили будівлю ОДА (19 лютого)

Мітингувальники спробували штурмувати Полтавську ОДА (19 лютого)

У Хмельницькому мітингувальники палять СБУ коктейлями Молотова (19 лютого)

У Полтавській області селяни заблокували три автобуси з тітушками, які їхали на Київ (19 лютого)

Близько тисячі мітингувальників оточили Хмельницьку облпрокуратуру (19 лютого)

У Чернівцях мітингувальники захопили ОДА (19 лютого)

У Борисполі люди перекрили дорогу, щоб завадити тітушкам потрапити до Києва (19 лютого)

Мітингувальники взяли штурмом Закарпатську ОДА (19 лютого)

У Чернігові збирають гроші та ліки для майдану, в Кременчуку – здають кров для поранених (19 лютого)

Протестувальники заблокували дорогу на кордоні з Польщею (19 лютого)

У Вінниці протестувальники заблокували рух у центрі міста (19 лютого)

Тернопіль охопили масові протести, підпалено райвідділ міліції (19 лютого)

У Львові кількасот мітингувальників захопили ОДА (19 лютого)

У Тернополі люди захопили ОДА, оточили й підпалили міське управління міліції (19 лютого)

У Кіровограді мітинг за майдан зібрав понад три тисячі людей (19 лютого)

Кількасот одеситів намагаються блокувати виїзд силовиків до Києва (19 лютого)

Зі Львова на майдан прорвалося підкріплення (19 лютого)

По кількасот протестувальників мітингують під трьома райуправліннями столичної міліції (20 лютого)

Протестувальники захопили будівлю Дарницької райадміністрації Києва (20 лютого)

У Києві активісти перекрили проспект Бажана і перевіряють автівки, щоб не пропустити в столицю тітушок (20 лютого)

Активісти в Києві блокують базу «Беркуту» і ВВ (20 лютого)

Київські активісти блокують виїзд із казарм внутрішніх військ біля Академії МВС (20 лютого)

У Києві люди розгромили блокпост ДАІ, який блокував нову ірпінську трасу (20 лютого)

У Києві на масивах Теремки й Позняки люди організували загони самооборони від тітушок (20 лютого)

В Ужгороді збори представників місцевого самоврядування оголосили Закарпаття вільним від влади Януковича (20 лютого)

У Львові горить база «Беркуту» (20 лютого)

Жителі Дніпропетровщини блокують спецпотяг із десантниками, лягаючи на рейки (20 лютого)

У Черкаській області люди перекрили дорогу автобусам із тітушками, які їхали на Київ (20 лютого)

У Житомирі активіст майдану намагався вчинити самоспалення на порозі ОДА (20 лютого)

На Полтавщині люди зупинили три автобуси з тітушками, які їхали на Київ (20 лютого)

На Черкащині люди влаштували тітушкам самосуд за вбитого в сутичці активіста (20 лютого)

Два члени української спортивної збірної відмовилися від подальшої участі в олімпійських змаганнях у Сочі через події в Києві (20 лютого)

Люди на Майдані в четвер пізно ввечері освистали повідомлення опозиції про домовленості з Януковичем і виступили за негайну відставку останнього, інакше – вранці підуть у наступ (21 лютого)

У Хмельницькому демонтували пам’ятник Леніну (21 лютого)

На Вінниччині зруйнували два пам’ятника Леніну (21 лютого)

У Вінниці мітингувальники захопили офіс КПУ й ПР і спалили партійну символіку (21 лютого)

У Сумах понад дві тисячі людей блокують ОДА (21 лютого)

У Дрогобичі Львівської області заборонили діяльність Партії регіонів і КПУ (21 лютого)

Активісти євромайдану з вечора четверга перекрили виїзд на аеропорт «Бориспіль» (21 лютого)

На Закарпатті керівника митниці мітингувальники поставили біля ганебного стовпа, він розповів про всі схеми хабарництва на митниці (22 лютого)

У Харкові євромайдан ухвалив рішення про демонтаж пам’ятника Леніну на площі Свободи (22 лютого)

У Луганську євромайданівці намагалися штурмувати ОДА (22 лютого)

У Херсоні, Кіровограді, Миколаєві, Дніпропетровську, Полтаві й Чернігові демонтували пам’ятники Леніну (22 лютого)

У Каневі скинули пам’ятник Леніну (22 лютого)

У Вінниці місцевих беркутівців, які повернулися з Києва, місцеві жителі пропустили через «коридор ганьби» (22 лютого)

Депутати Дніпропетровської міськради перейменували площу Леніна на площу Героїв Майдану і засудили сепаратистів (22 лютого)

3. Факти і розслідування злочинів попередньої влади проти особистої свободи, здоров’я та життя громадян, цілісності їхнього майна:

Тиждень

Замовчано тем цієї тематики

17–23 лютого

62

10–16 лютого

48

3–9 лютого

39

Перший національний не повідомляв про такі події, факти чи заяви з цієї тематики:

Луценко каже, що найважливіше – звільнити людей, а приміщення, в разі невиконання владою обіцянок, можна буде захопити знову (16 лютого)

Мітингувальники обіцяють захопити КМДА, якщо сьогодні Пшонка не звільнить усіх затриманих (16 лютого)

Після відходу «Беркуту» на Грушевського активісти знаходять велику кількість гільз від бойових патронів (16 лютого)

Чернівецькому автомайдану дорогою в Київ даівці попробивали колеса на машинах спецзасобами (16 лютого)

За вихідні в Києві спалили ще чотири автівки, водії також скаржаться, що їм почали різати шини (17 лютого)

Відповідальність за спалення активіста в Запоріжжі взяли на себе «Привиди Севастополя», автомайданівці заперечують основну версію міліції про суїцид (17 лютого)

«Беркут» силою відтіснив мітингувальників із Жовтневого палацу (18 лютого)

«Беркут» захопив Європейську площу і жене людей у бік Майдану (18 лютого)

З Липської, Інститутської люди біжать на Майдан, «Беркут» розстрілює їх у спини (18 лютого)

На Інститутській беркутівці кидають на голови мітингувальникам гранати і шматки шиферу (18 лютого)

Прокуратура замість амністії взяла на «доопрацювання» кримінальну справу активістки луцького євромайдану (18 лютого)

Кабмін заблокував центр Києва для автотранспорту і в’їзди до Києва (18 лютого)

ДАІ обмежила в’їзд автотранспорту в Київ (18 лютого)

«Беркут» підпалив намети протестувальників на Майдані (18 лютого)

Протестувальників на Майдані розганяють водометами (18 лютого)

На Європейську площу силовики привезли кілька десятків людей у формі без опізнавальних знаків із автоматами Калашникова (18 лютого)

19 із 25 загиблих на Майдані померли від вогнепальних поранень – КМДА (19 лютого)

Після сутичок у центрі Києва госпіталізовано 263 поранених активісти, з них – 4 дітей (19 лютого)

На Майдані міліція постійно кидає в мітингувальників гранати і поливає з водометів (19 лютого)

Найбільше поранень голови, очей, смерті від пострілів у серце – медкоординатор Майдану Ольга Богомолець (19 лютого)

На Майдані з вечора вимкнули освітлення (19 лютого)

На Майдані силовики водометом переїхали мітингувальника, той загинув (19 лютого)

«Беркут» стріляє ультрафіолетовою фарбою, щоб «помітити живі мішені» (19 лютого)

Тітушки з кийками і світлошумовими гранатами блокують вихід людей із Майдану через Прорізну (19 лютого)

ДАІ заблокувала всі в’їзди до центру столиці (19 лютого)

У Житомирі міліція почала силовий розгін мітингувальників біля будівлі УМВС (19 лютого)

У Харкові «Беркут» жорстоко розігнав людей, які блокували виїзд на Київ курсантів Академії внутрішніх військ (19 лютого)

У Хмельницькому СБУшники розстріляли пікет під управлінням: двоє тяжко поранених (19 лютого)

У Сумах міліція застосовує проти мітингувальників кийки і гвинтівки (19 лютого)

Потяг Львів – Київ затримали на 4 години – силовики «шукали бомбу» (19 лютого)

У Черкасах міліція заблокувала дамбу через Дніпро (19 лютого)

Десантники з Дніпропетровська їдуть на Київ із бойовою зброєю (19 лютого)

Тітушки побили учасників євромайдану біля будівлі Одеської ОДА (19 лютого)

Міліція відкрила майже 40 кримінальних справ за «навмисні вбивства» та «масові заворушення» (19 лютого)

МВС затримало 59 чоловік за участь у масових заворушеннях (19 лютого)

У Києві за добу спалено 18 автівок (19 лютого)

Тітушки під прикриттям силовиків розгромили швидкі, які напередодні вивозили поранених із Майдану (19 лютого)

На Трухановому острові знайдено тіло вбитого євромайданівця (19 лютого)

На Майдані снайпери добивають поранених, кулі снайперів пробивають бронежилети (20 лютого)

На Інститутській снайпери методично розстрілюють людей (20 лютого)

Снайпери стріляють у медиків, які виносять поранених із Майдану (20 лютого)

«Червоний хрест» заявляє про переслідування українськими силовиками лікарів, які рятують поранених у центрі Києва (20 лютого)

На Печерську розвантажують ящики з вогнепальною зброєю для силовиків (20 лютого)

На Борщагівці тітушки розстріляли машину з хлібом і пограбували двох випадкових перехожих (20 лютого)

Тітушки з Харкова готувалися їхати до центру Києва з Харківського масиву на закритому метро (20 лютого)

У Києві вночі спалили ще 15 автівок (20 лютого)

Суди посадили під арешт на два місяці десятьох активістів майдану (20 лютого)

В Одесі підпалили офіс «Батьківщини» (20 лютого)

Під час штурму Хмельницької СБУ силовики застрелили на смерть активіста (20 лютого)

У Сумах тітушки чинять провокації в магазинах від імені майдану (20 лютого)

Міноборони заявляє про право на застосування вогнепальної зброї вояками (20 лютого)

Майдан заявляє про 73 загиблих протестувальники (21 лютого)

У Черкасах «Беркут» штурмував блокпост самооборони на дамбі, кілька поранених, один загиблий (21 лютого)

Озброєні тітушки вчинили погром у селі в Бориспільському районі (21 лютого)

Озброєні найманці з Одеси дорогою на Київ поранили з вогнепальної зброї двох добровольців Народної варти (21 лютого)

В Одесі активісти майдану заявляють про переслідування їх та членів сімей міліцією (21 лютого)

Опубліковано відео, на якому людина в формі «Беркуту» стріляє і по майданівцях, і по силовиках (21 лютого)

У Хмельницькому померла жінка, яку було поранено в голову при штурмі управління СБУ (22 лютого)

У Керчі близько 300 тітушок напали на мирних мітингувальників (22 лютого)

У Броварах активісти не пропустили автобус із «Беркутом», ті почали стріляти, зрештою люди заблокували беркутівців (22 лютого)

4. Факти і розслідування економічних злочинів і прорахунків попередньої влади та пов’язаних із ними подій чи наслідків:

Тиждень

Замовчано тем цієї тематики

17–23 лютого

14

10–16 лютого

18

3–9 лютого

11

Перший національний не повідомляв про такі події, факти чи заяви з цієї тематики:

Керівник Пенсійного фонду визнав: щоб виплачувати людям пенсії в повному обсязі, в фонді немає грошей (17 лютого)

Україна продовжує скорочувати видобуток нафти (18 лютого)

Спад промислового виробництва в січні прискорився в 10 разів (18 лютого)

В січні зріс рівень безробіття (18 лютого)

Компанія «Майкрософт» звинуватила владу України в користуванні піратськими копіями програмового забезпечення на 200 млн доларів (18 лютого)

У Києві великі перебої з хлібом (19 лютого)

Україна очолила антирейтинг найгірших ринків світу (19 лютого)

Ірландська біржа відклала розміщення українських євробондів на 2 млрд доларів, які є реалізацією російської позики Україні (19 лютого)

Європейський інвестиційний банк заморожує свою діяльність в Україні (19 лютого)

Україна в січні скоротила виробництво сталі на 13,5% (20 лютого)

Кременчуцький сталеливарний завод у 2013 році скоротив обсяги виробництва наполовину, з лютого 2014-го – взагалі зупиняє виробництво (21 лютого)

Дві маловідомі компанії отримали ліцензії на постачання 29 млн кубів газу на рік (21 лютого)

Кілька великих банків обмежили видачу готівки в банкоматах (21 лютого)

Самооборона зупинила спробу вивезення золота чиновником із НБУ (22 лютого)

5. Заяви й дії представників опозиції та громадських ватажків євромайдану:

Тиждень

Замовчано тем цієї тематики

17–23 лютого

56

10–16 лютого

40

3–9 лютого

20

Перший національний не повідомляв про такі події, факти чи заяви з цієї тематики:

Яценюк каже, що «не купиться» на пропозицію Януковича очолити Кабмін (16 лютого)

Кримські татари готові дати відсіч спробам відторгнення автономії від України – Чубаров (16 лютого)

Кличко заявляє, що не має виду на проживання в Німеччині (16 лютого)

Кличко закликав Меркель ввести санкції проти Януковича і його оточення (17 лютого)

Опозиція закликала Януковича припинити наступ на майдан і оголосити перемир’я до ранку (18 лютого)

Кличко заявляє, що майдан нікуди не розійдеться (18 лютого)

Кличко закликав лідерів демократичних держав втрутитися в ситуації в Україні (18 лютого)

УДАР у Раді вимагає термінового голосування за повернення Конституції 2004 року, щоб попередити вуличне протистояння (18 лютого)

«Свобода» оголосила загальну мобілізацію (18 лютого)

Кличко вимагає від Януковича негайного оголошення дострокових виборів (18 лютого)

Нардеп Соболєв: Якщо міліція не пустить майданівців до ВР, вони пройдуть самі, бо мають право висловити своє ставлення (18 лютого)

Луценко: Мітингувальники не мають наміру штурмувати будівлю ВР (18 лютого)

Нардеп Геращенко: опозиція вимагає не амністії, а повної реабілітації звинувачених майданівців (18 лютого)

Тягнибок: Влада провокує конфлікти в Києві й розсаджує снайперів на дахах будинків центральних вулиць (18 лютого)

УДАР закликає представників міжнародних організацій прибути до Будинку офіцерів, де багато поранених і троє вбитих євромайданівців (18 лютого)

Лікарка Богомолець закликає медиків на допомогу до медпунктів майдану, куди починають доправляти поранених (18 лютого)

Яценюк каже, що будь-які спроби винести на розгляд ВР повернення до Конституції 2004 року блокуються, тому що більшість не має команди від Януковича (18 лютого)

Луценко: Майдан захищатиметься (19 лютого)

Тимошенко вважає, що від ЄС треба вимагати вже не санкцій до Януковича, а суду над ним у Гаазі (19 лютого)

Опозиція наполягає на продовженні діалогу з владою, щоб припинити кровопролиття (19 лютого)

Кличко погрожує Макеєнку кримінальною відповідальністю за закриття київського метро (19 лютого)

Опозиційні нардепи перешкодили силовикам вивезти з лікарні до СІЗО трьох поранених активістів (19 лютого)

Опозиція вимагає від Януковича ввести повне перемир’я (19 лютого)

Кличко: Влада навмисне спровокувала насилля, відповідальність за всі жертви несе Янукович (19 лютого)

Нардеп Москаль оприлюднив плани СБУ і МВС двох спецоперацій із зачистки майдану (19 лютого)

Надзвичайний стан фактично вже введено – Томенко (19 лютого)

Яценюк: Янукович погрожує кримінальними справами лідерам опозиції (19 лютого)

Кличко: Чим раніше влада Януковича піде, тим менше крові проллється на вулицях (19 лютого)

«Батьківщина», УДАР і «Свобода» ніколи не закликали і не закликатимуть людей до збройних форм протесту – спільна заява партій (19 лютого)

Влада категорично відмовляється від посередництва Заходу – Яценюк (19 лютого)

Яценюк не бачить політичної волі президента для реального розв’язання «жахливої політичної кризи» (19 лютого)

Яценюк закликав усіх депутатів взяти участь в екстреному засіданні ВР для порятунку країни (20 лютого)

Депутати не повинні йти з парламенту, поки не буде ухвалено рішення, що зупинять кровопролиття – Порошенко (20 лютого)

Рада повинна призначити дату виборів президента і висловити недовіру керівникам МВС і Генпрокуратури – Турчинов (20 лютого)

Опозиція вимагає від Януковича дострокових виборів (20 лютого)

Опозиція наполягає на обранні нового спікера ВР у четвер (20 лютого)

Опозиція закликає РЄ спільними зусиллями відсторонити Януковича від влади (20 лютого)

Тимошенко закликає опозицію не сідати за стіл переговорів із Януковичем (20 лютого)

УДАР: Тітушки почали погроми й мародерство в селах поблизу Бориспільської траси (20 лютого)

Національний штаб спротиву заявляє, що влада готова найближчими годинами ввести надзвичайний стан (20 лютого)

Кличко закликав беркутівців і вевешників не виконувати злочинних наказів влади і пообіцяв, що тоді люди їх залишать живими (20 лютого)

Снайпери, які розстрілювали протестувальників, – це співробітники Держслужби охорони – Гриценко (20 лютого)

Турчинов: Суддів, які виносили неправосудні рішення, скоро буде позбавлено посад (21 лютого)

Яценюк закликає Януковича негайно підписати ухвалені сьогодні закони (21 лютого)

Парубій: Київський гарнізон ВВ перейшов на бік народу (21 лютого)

Командири силовиків самі вирішили йти з урядового кварталу – Гриценко (21 лютого)

«Правий сектор» не вірить заяві Януковича про дострокові вибори (21 лютого)

Майдан не розійдеться, поки не буде виконано всіх його вимог – Яценюк (21 лютого)

Автомайдан вимагає негайної відставки Януковича і дострокових виборів президента (21 лютого)

Оскільки Янукович самоусунувся від виконання обов’язків президента, їх за Конституцією виконує спікер парламенту – Яценюк (22 лютого)

Кличко: Сьогоднішні рішення Ради – це політичний нокаут Януковича (22 лютого)

Тимошенко закликала майдан не розходитися, поки не буде виконано всіх його вимог (22 лютого)

«Правий сектор» заявляє, що не збирається залишати Майдан (22 лютого)

Кличко закликав майдан не чинити самосуду над захопленим у полон Шуфричем (22 лютого)

Парубій: Майдан повністю контролює Київ (22 лютого)

Кличко зі сцени майдану вибачився за те, що тиснув руку Януковичу (22 лютого)

6. Факти порушення свободи слова, перешкоджання журналістській діяльності й фізичного насильства проти журналістів:

Тиждень

Замовчано тем цієї тематики

17–23 лютого

20

10–16 лютого

6

3–9 лютого

4

Перший національний не повідомляв про такі події, факти чи заяви з цієї тематики:

Щонайменше 21 журналіст постраждав 18 лютого від рук силовиків та тітушок у сутичках (18 лютого)

Київські провайдери відімкнули 5-й канал (18 лютого)

Мовлення 5-го каналу припинено по всій Україні – заява керівництва (18 лютого)

Опозиційні депутати привели двох важко поранених, у тому числі журналіста, до медпункту ВР (18 лютого)

Охорона офісу Партії регіонів зламала ніс фотокореспонденту (18 лютого)

На Шовковичній фотографа агентства «Рейтерз» у груди поранила світлошумова граната (18 лютого)

На Інститутській беркутівці напали на знімальну групу каналу «1+1» і розбили камери (18 лютого)

Силовики забрали камеру в знімальної групи «1+1» (18 лютого)

Журналісту «Громадського ТБ» зламали щелепу (18 лютого)

Кореспонденту «Главкому» гумова куля влучила в обличчя (18 лютого)

Силовики разом із тітушками побили журналістів двох знімальних груп 5-го каналу й розбили їм техніку (18 лютого)

ОБСЄ закликає українську владу не чинити нападів на журналістів (19 лютого)

Тітушки жорстоко побили й пограбували журналіста «Українського тижня» (19 лютого)

Після сутичок у центрі Києва госпіталізовано шестеро журналістів (19 лютого)

При розгоні активістів, які блокували Академію ВВ у Харкові, розбили голову оператору СТБ (19 лютого)

Не менше трьох журналістів було побито тітушками під Одеською ОДА (19 лютого)

На Майдані снайпери вбили журналіста Костенка (20 лютого)

16 журналістів «Інтера» заявили про провладну цензуру на каналі (21 лютого)

У Черкасах беркутівці побили місцевого журналіста (21 лютого)

Керівництво каналу «Інтер» без будь-яких підстав перервало мовлення та евакуювало співробітників із будівлі каналу (22 лютого)

7. Реакції і дії міжнародної спільноти стосовно українських подій:

Тиждень

Замовчано тем цієї тематики

17–23 лютого

86

10–16 лютого

36

3–9 лютого

31

Перший національний не повідомляв про такі події, факти чи заяви з цієї тематики:

В Австрії автомайдан пікетував будинок Клюєвих (16 лютого)

Ештон вітає звільнення майданівцями КМДА як крок до виходу з кризи (16 лютого)

ОБСЄ привітало розблокування КМДА мітингувальниками (16 лютого)

Мітинги автомайдану відбулися в США, Італії та Англії (16 лютого)

ЄС готовий підписати Асоціацію відразу ж після завершення кризи в Україні – Шульц (17 лютого)

Канада виділяє гроші на лікування поранених євромайданівців (17 лютого)

У Санкт-Петербурзі пройшов мітинг на підтримку євромайдану (17 лютого)

Генсек ООН закликав українську владу та опозицію до відновлення «щирого діалогу» (18 лютого)

Співдоповідачі ПАРЄ закликають українську владу утриматися від застосування сили (18 лютого)

Глава ОБСЄ висловив занепокоєння подіями в Україні (18 лютого)

ЄС не зволікатиме з санкціями стосовно винних у насильстві в Україні – глава МЗС Швеції (18 лютого)

Генсек НАТО закликав сторони конфлікту в Україні утриматися від насильства (18 лютого)

Німеччина закликала українську владу та опозицію продовжити переговори (18 лютого)

Ештон про Асоціацію України з ЄС: Росії нема чого боятися (18 лютого)

Польща закликає сторони протистояння в Києві сісти за стіл переговорів – заява МЗС країни (18 лютого)

Париж занепокоєний насильством у Києві, яке призвело до загибелі людей – заява МЗС Франції (18 лютого)

Учора Янукович був єдиним, хто міг припинити насилля – посол Швеції на зустрічі з Кожарою (19 лютого)

Ми маємо достовірну інформацію про те, що мітингувальники загинули від вогнепальної зброї – посол Швеції (19 лютого)

За врегулювання ситуації відповідальним є Янукович – прем’єр Великобританії (19 лютого)

Обама закликав українську армію не втручатися в конфлікт і погрозив наслідками (19 лютого)

Меркель вимагає переговорів із Януковичем і погрожує санкціями (19 лютого)

ЄС відреагує на погіршення ситуації в Україні санкціями – Ван Ромпей (19 лютого)

Влада України втратила майже всю свою легітимність – президент Європарламенту (19 лютого)

США застосувала санкції проти деяких українських чиновників, винних у насильстві проти громадян (19 лютого)

Швеція назвала події в Україні «чорним днем» Європи (19 лютого)

Верховний комісар ООН із прав людини закликала розслідувати події в Україні (19 лютого)

Президент Франції підтримав персональні санкції проти українських чиновників (19 лютого)

Представництво ЄС у Києві закликає владу надати пораненим доступ до медичної допомоги (19 лютого)

Прем’єр Польщі вважає, що довіру до Януковича втрачено (19 лютого)

Польща готова прийняти біженців із України – Туск (19 лютого)

МЗС Литви закликає ЄС до негайних санкцій проти української влади (19 лютого)

Коморовський і Меркель не змогли додзвонитися до Януковича під час штурму майдану (19 лютого)

Freedom House: Янукович втратив легітимність і повинен піти (19 лютого)

Німеччина погрожує українській владі санкціями (19 лютого)

З цього моменту США вважають Януковича головним відповідальним за те, що відбувається в Україні – посол (19 лютого)

Фюле сказав, що оплакує загиблих у Києві, й закликав до діалогу (19 лютого)

ЄС не зволікатиме з санкціями проти причетних до насильства в Україні – Більдт (19 лютого)

Українці в Нью-Йорку пікетували ООН через убивства в Києві (19 лютого)

Українському керівництву слід зробити вибір між хаосом і діалогом – держсекретар США (19 лютого)

Нормалізація ситуації в Україні насамперед є завданням влади, а не опозиції – Білий дім (19 лютого)

Глава МЗС Великобританії: влада України повинна відповісти за насильство проти мирних протестувальників (19 лютого)

У Януковича кров на руках – МЗС Швеції (19 лютого)

Міністри іноземних справ Польщі, Німеччини й Франції запропонували Януковичу шляхи до виходу з кризи й продовжили свій візит до Києва до п’ятниці (20 лютого)

Янукович задекларував міністрам готовність до компромісу, але йому важко довіряти – Туск (20 лютого)

Обама розкритикував поведінку Росії і звинуватив Путіна в неповазі до українців (20 лютого)

Білий дім США вимагає від Януковича негайно вивести силовиків із центру Києва (20 лютого)

Генсек ООН закликає припинити насильство в Україні (20 лютого)

ЄС закликав українську владу не вводити надзвичайного стану і не використовувати армії проти громадян (20 лютого)

Ештон: Рада ЄС ухвалила політичне рішення про санкції проти українських високопосадовців і заборонила експорт до України зброї для репресій (20 лютого)

Баррозу заявляє про консенсус країн ЄС щодо санкцій проти української влади (20 лютого)

Президент ПАРЄ закликає негайно припинити кровопролиття в Україні (20 лютого)

МЗС Італії заявив про санкції проти українських урядовців (20 лютого)

Своїми діями українська влада протиставляє себе думці всього світу – МЗС Великобританії (20 лютого)

Австрія підтримала адресні санкції ЄС проти українських чиновників за прояви насильства (20 лютого)

Генсек НАТО закликав зупинити кровопролиття в Україні (20 лютого)

Президент Грузії шокований тим, що відбувається на Україні, й закликає Януковича дослухатися до світових лідерів (20 лютого)

«Міжнародна амністія» закликає притягти до суду винних в убивствах мирних українських громадян (20 лютого)

Баррозу закликає «не тягти» з угодою між владою та опозицією (21 лютого)

Угода між владою та опозицією дає надію на припинення подальшого насильства – президент Європарламенту (21 лютого)

Генсек Ради Європи вітає угоду про врегулювання кризи в Україні (21 лютого)

Польща допоможе Україні з планом реформ – Коморовський (21 лютого)

Папа Римський почав засідання кардиналів із молитви за Україну (21 лютого)

Вселенський патріарх Варфоломей закликав українську владу до миру (21 лютого)

Туск вважає перебільшеними надії на швидке завершення кризи в Україні, закликає продовжувати робити все до її подолання (21 лютого)

Туск заявив, що в Україні люди вперше в історії віддавали свої життя заради європейської інтеграції (21 лютого)

Домовленості з Януковичем неможливі без згоди майдану – Туск (21 лютого)

Винних у смертях мирних українців притягнуть до міжнародної відповідальності – Керрі (21 лютого)

Байден попередив Януковича про нові, більш жорсткі санкції в разі продовження насильства (21 лютого)

Канада розширила санкції проти українських чиновників (21 лютого)

ООН готова допомогти Україні у врегулюванні кризи – генсек (21 лютого)

Співробітники Посольства США в Україні заявили, що підтримують український народ (21 лютого)

Обама і Меркель домовилися про узгоджені дії в подоланні української кризи (21 лютого)

Співдоповідачі моніторингового комітету ПАРЄ закликають до кримінального переслідування винних у кровавих подіях в Україні (21 лютого)

Генсек НАТО: Київська угода відкриває шлях до реформ в Україні (21 лютого)

Важливо притягти до відповідальності винних в убивствах в Україні – глава МЗС Швеції (21 лютого)

Моніторинговий комітет ПАРЄ підтвердив використання силовиками вогнепальної зброї в сутичках у Києві (21 лютого)

Білий дім США закликає українських військових залишатися осторонь політичного конфлікту (21 лютого)

США підтримали зміну влади в Україні і звільнення Тимошенко (22 лютого)

В ЄС назвали визволення Тимошенко «історичним моментом для України і Європи» (22 лютого)

Глави МЗС Великобританії та Німеччини домовилися допомогти Україні отримати кредит МВФ (22 лютого)

Австрія звинуватила Клюєва у відмиванні грошей (22 лютого)

Transparency International контролюватиме застосування санкцій ЄС до українських чиновників (22 лютого)

Домовленості з Януковичем не включали гарантій його безпеки – Сікорський (22 лютого)

Голова ОБСЄ привітав досягнуті в Україні домовленості (22 лютого)

Посол США привітав обрання Радою спікера (22 лютого)

Інші теми, про які Перший національний не повідомляв протягом звітного тижня:

Невідомі в масках розгромили шостий поверх КМДА зразу ж після передачі будівлі владі (16 лютого)

У Києві банки почали обмежувати кількість готівки, яку можна зняти з банкомату (17 лютого)

Українців за рік стало менше на 128 тисяч (17 лютого)

За 5 років кількість студентів із України в ЄС зросла на третину (17 лютого)

Ахметов закликав владу та опозицію до негайних переговорів (18 лютого)

У магазинах Києва зник хліб і продукти першої необхідності (18 лютого)

Глава УГКЦ закликає владу припинити кровопролиття, церкви дзвонять у дзвони (18 лютого)

Депутати від КПУ і ПР тікають із Ради, так і не проголосувавши необхідні для подолання протистояння законопроекти (18 лютого)

Путін вручив орден «За заслуги» пропагандисту Кисельову за брехню про Україну (18 лютого)

Львівська облрада висловила недовіру губернатору (18 лютого)

Всеукраїнська Рада церков засудила насильство, кровопролиття й убивства в Києві (19 лютого)

Глава УГКЦ закликав до припинення кровопролиття, поклавши відповідальність за це на владу (19 лютого)

Московський патріархат УПЦ закликав до припинення кровопролиття (19 лютого)

Глава УПЦ Київського патріархату закликав Януковича припинити насильство й попередив його про найвищу міру його відповідальності (19 лютого)

Екс-мер Києва Омельченко закликав Макеєнка негайно відновити роботу київського метро, оскільки його зупинка є незаконною (19 лютого)

Силовики почали будувати бетонну огорожу навколо парламенту (19 лютого)

Янукович звільнив начальника Генштабу ЗСУ, який відмовився використовувати армію в громадянському конфлікті (19 лютого)

У Житомирській міськраді саморозпустилася фракція Партії регіонів (19 лютого)

Звинуваченого у першому силовому побитті майдану Сівковича поновили на посаді заступника секретаря РНБО (19 лютого)

Очільник львівських регіоналів вийшов із партії (19 лютого)

Нардеп Благодир вийшов із фракції Партії регіонів (19 лютого)

Пінчук закликав до мирного розв’язання конфлікту (19 лютого)

Заступник голови Одеської облради подав у відставку і вийшов із Партії регіонів (19 лютого)

Меджліс закликає до мирного виходу України з кризи (19 лютого)

Кравчук закликав депутатів призначити дострокові президентські й парламентські вибори (20 лютого)

Ще 5 народних депутатів заявили про вихід із фракції ПР (20 лютого)

Уповноважений президента з прав дитини подав у відставку й категорично засудив силові дії влади (20 лютого)

Глава КМДА Макеєнко вийшов із Партії регіонів (20 лютого)

Мер Житомира склав із себе повноваження керівника міської організації Партії регіонів (20 лютого)

10 депутатів-регіоналів і два міжфракційних оголосили про підтримку українського народу (20 лютого)

Начальник Хмельницького СБУ подав у відставку (20 лютого)

Бійці внутрішніх військ у Луцьку передали самообороні свою захисну амуніцію (20 лютого)

УПЦ Київського патріархату перестала молитися за українську владу (20 лютого)

Меджліс висловив обурення словами спікера Криму про можливість відділення автономії від України (20 лютого)

У супермаркетах Києва порожні полиці (20 лютого)

Колона десантників дорогою до Києва потрапила в ДТП, троє бійців загинуло (20 лютого)

У Черкасах співробітники СБУ спалюють документи (20 лютого)

Нардеп-регіонал Царьов утік до Москви (20 лютого)

Десятки бійців внутрішніх військ здалися в полон самообороні майдану (20 лютого)

Український «Червоний хрест», підконтрольний владі, відмовився передати майдану гуманітарну допомогу з Канади (20 лютого)

Чернівецька облрада заборонила місцевим силовикам залишати межі області (20 лютого)

Рибак оголосив про закриття сесії, не давши розглянути постанову про відставку Пшонки (21 лютого)

В парламенті зареєстровано законопроект про імпічмент президенту (21 лютого)

В кулуари парламенту об 11-й зайшли десятки озброєних солдатів внутрішніх військ, але їх вивели на вимогу опозиції (21 лютого)

Ще 28 нардепів вийшли з фракції ПР (21 лютого)

СБУ припинила підготовку антитерористичної операції (21 лютого)

Голова Чернівецької облради вийшов із Партії регіонів (21 лютого)

Мер Чернігова вийшов із Партії регіонів (21 лютого)

Мер і міськрада Маріуполя відмовилися підтримати сепаратистський з’їзд Добкіна (21 лютого)

Дніпропетровські делегати на з’їзді в Харкові не будуть підтримувати питання про федералізацію країни (21 лютого)

Заступник начальника Генштабу ЗСУ подав у відставку (21 лютого)

Члени Полтавської облорганізації Партії регіонів покладуть партквитки, якщо влада не поверне країну до Конституції 2004 року (21 лютого)

Спікер Рибак відправив свою сім’ю до Будапешта (21 лютого)

Парубій: Є інформація, що Захарченко тікає з України (21 лютого)

Два радника президента, в тому числі Акімова, подали у відставку (21 лютого)

Донецькі прихильники влади, що приїхали на мітинг до Києва, поїхали назад, не виходячи з потяга (21 лютого)

Львівські міліціонери зі сцени майдану заявили, що захищатимуть майданівців (21 лютого)

Майданівці відпустили полонених бійців ВВ неушкодженими (21 лютого)

Оболонський суд Києва у четвер увечері випустив на поруки депутатів-опозиціонерів 12 затриманих активістів (21 лютого)

У київських аптеках дефіцит бинтів і медичних пов’язок (21 лютого)

СБУ обіцяє притягати до кримінальної відповідальності сепаратистів (21 лютого)

У Тернополі активісти автомайдану патрулюють дороги, забезпечуючи виконання ПДР (21 лютого)

У інтернеті з’явився запис радіопереговорів імовірних снайперів (21 лютого)

«Сбєрбанк Росії» припинив кредитування в Україні (21 лютого)

З фракції ПР вийшло ще 9 депутатів (22 лютого)

У Межигір’ї знайшли частину «чорної бухгалтерії» Януковича (22 лютого)

Нардепам Балозі і Домбровському повернули мандати (22 лютого)

Постанови ВР досить для проведення позачергових президентських виборів – голова ЦВК (22 лютого)

Збройні Сили залишаються вірними українському народу – заява Міноборони (22 лютого)

Пшонка й Клименко намагалися втекти з України – Прикордонна служба (22 лютого)

Прикордонники підтвердили втечу Добкіна й Кернеса з України (22 лютого)

Міністр оборони втік до Криму, в Міноборони знищують документи (22 лютого)

Кіровоградський мер подав у відставку, фракція ПР у міськраді саморозпустилася (22 лютого)

Янукович намагався вилетіти до Росії – Турчинов (22 лютого)

Коломойський заявляє, що сепаратизм на сході України не пройде (22 лютого)

З початку зіткнень у столиці загинуло 82 людини – МОЗ (22 лютого)

Громадська комісія з розслідування порушень прав людини назвала 25 високопосадовців, причетних до злочинів проти людяності (22 лютого)

Голова ТСК ВР Москаль: Тітушок координував екс-глава СБУ (22 лютого)

До розстрілу снайперами має відношення особисто командувач ВВ – Москаль (22 лютого)

Москаль: Підпал і повне знищення Будинку профспілок здійснив спецпідрозділ СБУ «Альфа» (22 лютого)

Самооборона майдану затримує депутатів у аеропорту «Жуляни», не дозволяючи їм тікати з Києва (22 лютого)

Всеукраїнська рада церков категорично засудила у зверненні будь-які спроби розподілу України й заклики до сепаратизму (22 лютого)

Українські дипломати збираються винести вотум недовіри Кожарі й закликають ВР призначити вповноваженого по МЗС (22 лютого)

Майже тисяча людей записалася в загони народної дружини для патрулювання столиці – КМДА (22 лютого)

Моніторинг здійснено в рамках програми Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі».

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: tvlux.net/
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1387
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду