Українським медіакомпаніям вигідніше вкладати гроші у власне виробництво – Олександр Ткаченко
Українські медіакомпанії повинні пускати гроші, призначені на закупівлю іноземних фільмів, на власне виробництво, вважає генеральний директор медіагрупи «1+1 медіа» Олександр Ткаченко. Про це він заявив в коментарі інформагенції 112.ua.
«У довгостроковій перспективі вигідніше розвивати власне виробництво, ніж купувати контент. Якщо є гроші на закупівлю, то вони є і на те, щоб почати знімати самим. Часткове державне фінансування також повинно бути, сподіваємося, в цьому напрямку будемо розвиватися», - сказав генеральний директор медіа групи «1+1 медіа».
За прогнозом Олександра Ткаченка, в Україні з'являться багато нових, більш дрібних продакшн-студій.
Нагадаємо, у червні генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко заявив, що кількості грошей, яку українські канали направляють на закупівлю російського контенту, більш ніж достатньо для виробництва власного продукту, перш за все серіалів. «Тільки одна з медіагруп російських заявляє про те, що від експорту в Україну вона отримує щорічно понад 30 млн доларів», - сказав він.
2 травня група «1+1 медіа» звернулась до Комітету з питань свободи слова та інформації, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення та Генпрокурора України з вимогою терміново дати оцінку фактам показу та популяризації фільмів та серіалів, що вихваляють міць збройних сил Російської Федерації на українських телеканалах. Згодом група заявила, що з 12 травня з показу в ефірі телеканалу «2+2» будуть зняті 15 серіалів на згадану тематику. Водночас в ефірі каналу залишаться інші серіали російського виробництва, в тому числі мелодрами, детективи, комедії, тощо. Також «1+1 медіа» розробила критерії для зняття російської продукції з ефіру.
Олександр Ткаченко згодом повідомив, що ініціативу медіагрупи «1+1 медіа» щодо відмови від російських серіалів, які вихваляють військових спецпризначенців та поліцію РФ, поки що публічно не підтримали провідні українські телеканали, але вилучення подібного продукту з українського ефіру почалося.
2 вересня голова Держкіно Пилип Іллєнко заявив, що російські фільми, які несуть в собі чіткі загрози національним інтересам України, мають бути заборонені до демонстрації в Україні. Через два дні у Державному агентстві України з питань кіно опублікували критерії щодо заборони для публічної демонстрації в Україні фільмів та серіалів виробництва РФ.
«Детектор медіа»