Обійшлося без політики
Голова Національної ради відповідає на закиди депутата-регіонала 5-го скликання Володимира Ландіка щодо «політичної розправи».
Прочитання статті Світлани Остапи «Ну, помилилися. З ким не буває?» про ухвалення Національною радою Звіту про участь телерадіоорганізацій у виборчій кампанії спонукає до бажання, як кажуть депутати, «скористатися правом на репліку».
Мене цікавило, чи коментуватимуть (і як коментуватимуть) дії Національної ради політики. З приводу нашого Звіту висловився народний депутат України, член парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації у Верховній Раді України 5-го скликання Володимир Ландік (за висловом «Детектор медіа», людина, яку вважають реальним власником телекомпанії «ІРТА»). Він оцінив оголошення цій телекомпанії попередження як «політичну розправу з боку Нацради». Чому ж тоді інші на ТРК «ІРТА» думають інакше, а сам Володимир Іванович заявив, що «винні, звичайно, будуть покарані»?
Неважко було припустити, що в таких випадках політики завжди говоритимуть про «політичні тиски» та «політичні розправи», незважаючи на абсолютно очевидну бездоказовість своїх тверджень. У цьому випадку, приміром, Володимир Ландік навіть не зауважив, що задокументованих претензій до ТРК «ІРТА» у Національної ради було навіть більше, ніж до інших покараних попередженнями телекомпаній. І що покарали не лише ТРК «ІРТА», якою опікується член Партії регіонів, а й телекомпанії, які недвозначно підтримували БЮТ, «Нашу Україну – Народну Самооборону», Партію зелених та ін.
Я шаную Володимира Івановича і справді часто спілкуюся з ним щодо телевізійних справ, але, нагадую, ні йому, ні будь-кому іншому ніколи не давав і не даю обіцянок від імені Національної ради, завжди наголошуючи на тому, що це колегіальний орган. Тому прошу не видавати бажане за дійсне і не робити закидів, буцімто я запевняв народного депутата, що у них «все буде гаразд, а виявилося зовсім інакше». Не спонукайте мене, Володимире Івановичу, взагалі відмовлятися від розмов на професійні теми, якщо сенс у цих розмовах для Вас – «випросити» відповідні рішення.
Пишу про все це під враженням підсумкової думки Володимира Ландіка в інтерв’ю «Детектор медіа»: «Я думаю, якщо ми опинимося в опозиції, то всі контролюючі та регуляторні органи мають перейти до нас (як запевняє Юлія Тимошенко). То й Нацраду ми повинні очолити. Тільки тоді там зміниться ситуація». Я не проти, Володимире Івановичу, щоби представники Партії регіонів очолювали будь-які державні органи, якщо вони справжні фахівці своєї справи і якщо не підходитимуть до своєї роботи з політичних позицій, як вийшло у випадку з ТРК «ІРТА».
Віталій Шевченко, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
для «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ