У сфері онлайн-медіа зареєстрований орган співрегулювання
12 червня зареєструвався орган співрегулювання у сфері онлайн-медіа. Інформація про це з’явилась у реєстрі, зокрема на сервісі «Опендатабот».
Очолив його керівник контент-фонду НАМу Віталій Федорчук.
Під час засідання Національної ради з питань телебачення та радіомовлення членкиня регулятора Олена Ніцко зазначила, наступним етапом у створенні органів співрегулювання стане формування робочих груп, які розроблятимуть кодекси мовлення, і обрання експертних колегій.
Як уже повідомляв «Детектор медіа», 7 та 10 червня зареєструвались два перші органи співрегулювання в аудіовізуальній та аудіальній сферах.
До участі у громадських спілках (органах співрегулювання) можуть долучитися представники інших зареєстрованих у цій сфері медіа. Для цього суб’єкти мають звернутися з відповідною заявою про вступ до правління органів співрегулювання. Саме правління ухвалює рішення про вступ або ж відмову у вступі.
Нацрада запросила представників зареєстрованих медіа долучатися до роботи органів спільного регулювання. За словами Олени Ніцко, найближчим часом Національна рада планує провести зустріч з членами правлінь обраних громадських спілок задля обговорення подальших планів роботи, зокрема щодо початку напрацювання кодексів (правил) створення та поширення інформації.
Як пише сайт регулятора, мета діяльності громадських спілок, як визначено у їхніх статутах, – забезпечити участь суб’єктів у сфері аудіовізуальних, аудіальних та онлайн-медіа в розробці та визначенні вимог до змісту інформації, яка поширюється медіа, недопущення цензури і зловживання свободою слова, шляхом прийняття кодексів (правил) створення та поширення інформації, а також забезпечити функціонування механізму надання висновків щодо відповідності інформації, поширеної суб’єктом у сфері медіа, кодексам (правилам) спільного регулювання.
Як уже повідомляв «Детектор медіа», ТОВ Видавничий дім «Медіа-ДК» і Видавнича компанія «Нова інформація» звернулись до Національної ради з ініціативними заявами щодо створення органу співрегулювання у сфері друкованих медіа.
Нагадаємо, минулого року набула чинності одна з головних новацій закону «Про медіа» — створення органів співрегулювання. Законом передбачено створення п’яти органів спільного регулювання в різних сферах. У трьох із цих сфер уже працюють робочі групи: в аудіовізуальній сфері до неї ввійшли представники медіагруп, Суспільного, Megogo тощо; в аудіальній сфері до неї також увійшли представники найбільших радіогруп, Суспільне та Megogo, а у сфері онлайн-медіа — 12 осіб, зокрема й представники «Детектора медіа». Вони мають зареєструвати органи співрегулювання й ухвалити їхній статут. Надалі членом органу спільного регулювання у певній сфері медіа може стати будь-який ліцензіат, реєстрант чи об’єднання підприємств-суб’єктів. Вони мають подати заяву на вступ. Детальніше про органи співрегулювання читайте в матеріалі «Детектора медіа».