Княжицький пропонує створити новий російськомовний канал для мовлення на територію Росії
Народний депутат Микола Княжицький, дружина якого є міноритарною акціонеркою каналу «Еспресо», виступив із критикою наявних в Україні російськомовних телеканалів «Дом» і «Freeдом» та запропонував створити новий. За пропозицією нардепа, він буде мовити лише на територію Росії і для її мешканців та водночас буде заборонений для трансляції в Україні.
На думку Княжицького, в Україні наразі не існує іномовлення, а «Дом» і «Freeдом» розраховані на українського глядача та не приносять користі, хоча й мовлять російською, тоді як Росія витрачає величезні кошти на просування своєї пропаганди за кордон.
«Що мала б включати система українського іномовлення? Якісний телеканал англійською мовою. Принаймні англійською. Для глядачів у країнах-союзниках, де підтримка України з часом може падати через "звичку до війни". Ідеально було б, щоб ми мали також іномовлення німецькою та французькою мовами.
Необхідно створити замість пострадянсько-суржикових "домів" якісний російськомовний телеканал, але саме для російської аудиторії в Росії. От там мали б працювати "хороші росіяни".
Цей телеканал я б заборонив розповсюджувати в Україні. Таке головне правило іномовлення. Оскільки воно ведеться за урядові кошти, а у демократичних країнах пропаганда уряду заборонена, то його треба було б поширювати не в українських мережах, а через супутники та інтернет для російського глядача. Євгеній Кісільов, який і зараз працює на "Україні 24", Матвій Ганапольський і навіть Нєвзоров з Латиніною чи Вєнєдіктовим і Дудем могли б за бажання запросто вести там програми для росіян. Є багато талановитих журналістів з закритого "Еха Москви" або і каналу "Дождь"», – вважає Княжицький.
Він зазначив, що журналісти цього каналу мали би впливати на власне російське суспільство – «і зовсім не обов’язково надавати їм для цього громадянство». Керувати каналом, на думку нардепа, мали б досвідчені українські контрпропагандисти.
«І ще один важливий канал іномовлення необхідно було б створити для української діаспори та вимушених переселенців за кордоном. Цей канал мав би об’єднати усе світове українство. І робитися, звичайно, повинен українською мовою, як, наприклад, польськомовні та франкомовні канали іномовлення, розраховані на співвітчизників за кордоном», – додав Княжицький.
Нагадаємо, «FreeДом» організований на початку березня силами медіагруп StarLight Media, «Інтера», «1+1» і «України» на базі мультимедійної платформи іномовлення UATV. Завдання марафону «FreeДом» — дати можливість дізнатися правду про українсько-російську війну «російськомовним глядачам з усього світу». Зокрема поява такого каналу стала відповіддю на запит у світі на російськомовний телеканал, який розповідає правду про події в Україні.
Як писав ДМ, Кабмін виділив 165 мільйонів гривень на російськомовний марафон «FreeДом». Як саме витрачатимуть ці кошти, у МКІП не відповіли.
Аналітик «Детектора медіа» Андрій Любарець аналізував ефір марафону і дійшов висновку, що він значною мірою дублює марафон «Єдині новини» та адресований радше українській, а не закордонній аудиторії.
Читайте також:
- Максим Кривицький: Контент «FreeДома» мені подобається навіть більше за марафон
- Наступне, що нам потрібно, — потужний канал українського іномовлення
Фото: parlament.ua