Нацрада повернула заяву компанії, яка хотіла побудувати мультиплекс Концерну РРТ
Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення повернула заяву ТОВ «Нові телекомунікаційні мережі», яка минулого року подавала заявку на отримання ліцензії провайдера програмної послуги (МХ-7). Таке рішення регулятор прийняв на засіданні 10 лютого.
ТОВ «Нові телекомунікаційні мережі» звернулось зі заявою на отримання ліцензії за технологією DVB-T2 (MPEG-4). Компанія мала договір з Концерном РРТ щодо МХ-7.
Однак оскільки оператором мультиплексу МХ-7 є Концерн РРТ, тому члени Нацради вважають, що правові підстави визначати іншого провайдера відсутні. Тому регулятор вирішив повернути заяву компанії.
У коментарі «Детектору медіа» співвласник компанії «Нові телекомунікаційні мережі» Василь Філіпчук зазначив, що заявку до Нацради компанія подала ще на початку 2021 року. Однак у березні 2021 року регулятор відмовив у задоволенні заявки.
«Ми отримали лист Нацради, де було повідомлено, що не можуть задовольнити наше прохання, оскільки конкурс на МХ-7 ще не оголошений. Наскільки я розумію, зараз Нацрада просто перепідтвердила відмову офіційно на засіданні, хоч будь-якого конкурсу на побудову МХ-7 так і не було оголошено», – каже Філіпчук.
Василь Філіпчук не знає, чи буде оскаржувати відмову регулятора, бо це є «боротьбою з вітряками».
«Якби був оголошений офіційний конкурс на провайдера, ми б брали в ньому участь. І якщо би була чесна конкуренція, ми абсолютно без сумніву виграли би», – сказав він.
Також він додав, що хотів би брати участь у конкурсі на місця в МХ-7, однак сумніви в нього викликають дії регулятора: «Якщо рішення прийматимуться, як на попередніх конкурсах, то сенсу подаватись немає, переможці вже визначені наперед і незалежним телеканалам шансів залишають дуже мало».
Нагадаємо, 1 березня 2020 заявку до Нацради на отримання ліцензії провайдера програмної послуги подала компанія – ТОВ «Нові телекомунікаційні мережі». У цій заявці зазначена технологія DVB-T2 (MPEG-4), кількість каналів – 10, чисельність населення – 42 мільйони. Компанія мала договір з Концерном РРТ, де згадується, що йдеться саме про МХ–7. Його предметом є надання концерном послуг із обслуговування обладнання компанії «що входить до складу багатоканальної телемережі МХ-7 та розташоване на об’єктах Виконавця». Серед цих послуг – технічне обслуговування антен GPS, станції супутникового прийому, цифрових передавачів, передавальної антени тощо.
Однак після цього, 19 травня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який зокрема, вводить у дію рішення РНБО про фінансування створення загальнонаціонального мультиплексу МХ–7. Фінансувати проєкт будуть за рахунок кредитів на 490 млн грн на 5-7 років під державні гарантії в рамках забезпечення національної безпеки та оборони. Гроші підуть на побудову мультиплексу від 10 до 12 каналів. Планується, що побудову мультиплексу завершать до кінця 2021 року.
Ілюстративне фото: Steve Voght/Flickr