Дохід регіональних медіа після пандемії впав на 70-90%
Дохід регіональних компаній у порівнянні з початком року впав на 70-90%. Про це сказала Катерина М’ясникова, виконавча директорка Національної асоціації медіа, 9 липня під час онлайн-обговорення «Медіа та COVID-19: помилки, успіхи, нові виклики та нові можливості».
«Найперші потерпають регіональні медіа, які працюють з локальним бізнесом і мають не високу частку мережевих рекламодавців. Тому що локальний бізнес дуже швидко згортається. І d середині березня багато компаній хотіли закриватись через те, що втратили усіх клієнтів», – сказала вона.
Падіння прямої реклами склало до 60%, спонсорство – до 35% тощо. Заповнюваність реклами впала в середньому на 60%. У структурі доходів найбільше впала реклама та спонсорство, натомість зросли інвестиції власників. «Це створює несприятливу ситуацію перед місцевими виборами. Локальні медіа завжди були спраглими до грошей, а зараз вони готові брати будь-яку рекламу та замовні матеріали», – додала Катерина.
Вперше в історії, за її словами, регіональні медіа стикнулися з трендом, коли їх аудиторія зростає, але не монетизується.
Володимир Єрмоленко, директор з аналітики ГО «Інтерньюз-Україна», також наводить висновки опитування 39 журналістів із різних регіонів щодо ситуації, яка склалась в їхніх медіа після пандемії: «Падіння рекламних надходжень на 70-80%. Ті медіа, в бюджеті яких рекламні надходження мали велику частину дуже постраждали. Хтось запускає гугл рекламу, хтось шукає гранти, хтось запускає донейт. Але ті регіональні медіа, які не напряму залежать від власників дуже страждають. Більшість ЗМІ в очікувані місцевих виборів, які можуть додати їм фінансових можливостей».
Нагадаємо, пандемія COVID-19 та зумовлений нею карантин в Україні призвели до падіння рекламного ринку на місцевому рівні. Регіональні телекомпанії призупинили виробництво розважальних проєктів, перейшли на повтори, дистанційну роботу, а в деяких регіонах і скоротили працівників.