Концерн РРТ поки вирішив не відключати ATR через борги – Ленур Іслямов
Про це повідомив власник і генеральний директор ATR Ленур Іслямов у інтерв’ю «Детектору медіа».
За його словами, налагодженню ситуацію з Концерном РРТ посприяв член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинский.
«Ми вдячні Концерну, що він увійшов в наше становище і не став нас відключати. Хтось повинен був взяти на себе цю роль. Нацрада з питань телебачення і радіомовлення займаються регулюванням медіаринку, встановлює правила гри. Ці люди можуть і повинні впливати на медіапростір. І Сергій переговорив з концерном», – сказав пан Іслямов.
Після листа від КРРТ про можливе відключення, канал звернувся в приватну компанію Cosmonova, яка безкоштовно перекомутувала вузол, через який передається сигнал на супутник. «Тобто, якщо Концерн навіть спробує нас відключити, ми подамо сигнал на супутник через резервний вузол», – пояснив гендиректор ATR.
Він розповів, що за допомогою двох супутників – Astra і Amos – канал мовить на Крим, материкову Україну і на весь світ. Зокрема, ці супутники покривають більшу частину Росії, Туреччини, Узбекистан та Казахстан.
Крім того, Ленур Іслямов повідомив, що фінансова державна підтримка в 50 млн грн. – це не повний бюджет ATR, проте це «істотна частина бюджету (більше половини, – ДМ)». Він додав, що канал завжди в пошуку інших джерел, в основному спонсорських.
Як писав ДМ, 13 лютого на ім'я генерального директора телеканалу Ленура Іслямова прийшов лист від Концерну радіомовлення, радіозв`язку та телебачення, у якому КРРТ повідомив, що 14 лютого може відключити канал ATR через борги, на загальну суму 368 тис. 859 грн.
Нагадаємо, на початку року приватний кримськотатарський телеканал ATR опинився на межі закриття через призупинення фінансової підтримки з державного бюджету. У другій половині 2019 року ATR недоотримав від держави 15 млн грн. ATR отримує фінансову підтримку з державного бюджету з 2016 року за рахунок бюджетної програми розселення та облаштування кримських татар та осіб інших національностей, депортованих з території України.
Власник ATR Ленур Іслямов розповів «Детектору медіа», що через недофінансування на ATR скорочено 45% колективу. Зокрема, через проблеми з фінансуванням пішли з посад випусковий денних і вечірніх студійних програм на кримськотатарському телеканалі ATR Ігор Кримов та головний гостьовий редактор каналу Олексій Стукалою
Міністр Володимир Бородянський повідомив, що на фінансову підтримку кримськотатарського телевізійного мовлення у державному бюджеті на 2020 рік передбачено 50 млн грн і міністерство проводить консультації з представниками Меджлісу кримськотатарського народу щодо пріоритетних напрямів підтримки.
10 лютого канал ATR повідомив, що йому заблокували фінансування. У відповідь канал запустив марафон #SaveATR та вийшов в ефір без ведучих і гостей. Ленур Іслямов 10 лютого повідомив, що казначейство блокує кошти на фінансування каналу. За його словами, перед каналом поставили нездійсненні умови тендерів.
Представництво президента України в Автономній Республіці Крим закликало Міністерство культури, молоді і спорту пояснити ситуацію з блокуванням фінансування кримськотатарського телеканалу ATR.
11 лютого міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський повідомив, що державне казначейство заблокувало державне фінансування телеканалу ATR через розбіжності в трактуванні закону про державні закупівлі між каналом і казначейством.
Того ж дня генеральний директор каналу Ленур Іслямов сказав, що ATR не планує судитися за державне фінансування. За його словами, телеканал звернеться до Європейського Союзу, який обіцяв допомогти грошима раніше, якщо проблема з державним фінансуванням не буде вирішена.