Нацрада додала до списку адаптованих каналів три канали, заявки Рудольфа Кірноса відклала на потім
Нацрада додала до переліку три телеканали:
- Setanta Sports + − ірландський спортивний телеканал, мова – українська та російська, канал буде розповсюджуватися на території України та Молдови;
- Duck TV+– словацький дитячий телеканал, мови – словацька та англійська;
- Paramount Channel – чеський кіноканал, мова – російська, канал буде розповсюджуватися на території України та Казахстану.
Нацрада вилучила з переліку три телеканали, трансляції яких на території України не зафіксувала, а британський регулятор Ofcom повідомив Нацраді, що не ліцензував таких каналів:
- ID Xtra (HD);
- Discovery Travel & Living;
- Kids Co.
Крім цього, Нацрада замінила в переліку назву дитячого телеканалу Nickelodeon Junior на Nick Jr, а також країну правовласника – Велику Британію на Нідерланди.
Проєкт рішення Нацради, підготовлений членом Нацради Сергієм Костинським, передбачав додати до переліку ще три телеканали:
- Forever Cinema – кіноканал, країна реєстрації – США, мова – російська;
- Ru Music – музичний канал, країна реєстрації – США, мова – українська;
- UA Musia (США) – музичний канал, країна реєстрації – США, мова – українська.
Але член Нацради Олег Черниш запропонував перенести це питання, щоб запросити на засідання Нацради власника цих каналів Рудольфа Кірноса. Адже йдеться про вихід цих українських телеканалів з-під української юрисдикції. «Я знайомий з власником – Рудольфом Кірносом. Він створив американську компанію. Це для того, щоб не платити податки? Щоб не виконувати квоти? Щоб на них не розповсюджувалися правила мовлення в дні пам’яті?», – запитав він.
Сергій Костинський відповів Олегу Чернишу, що апарат Нацради не має права з’ясовувати мотивацію заявника, його завдання – обробити заявку від правовласника зі США і надати відповідний висновок. Апарат Нацради, за словами пана Костинського, не знайшов у мовленні цих каналів порушення законодавства України чи Європейської конвенції про транскордонне телебачення.
На застереження Олега Черниша, що канали походять зі США – країни, яка не ратифікувала Європейську конвенцію та не входить до ЄС, Сергій Костинський сказав, що Нацрада спирається на досвід адаптації телеканалу «Настоящее время» (базований у Празі телеканал «Радіо Свобода» і «Голосу Америки» для російськомовної аудиторії). Він додав, що якщо канали порушуватиме умови законодавства та Європейської конвенції, Нацрада може їх вилучити з переліку.
У результаті члени Нацради більшістю голосів вирішили на цьому засіданні не додавати канали Рудольфа Кірноса до переліку, а ухвалили рішення тільки щодо Setanta Sports +, Duck TV+ і Paramount Channel.
Останні зміни до переліку Нацрада вносила 16 січня. Тоді Нацрада додала до переліку чеський дитячий телеканал NickToons (мова – російська), вилучила з переліку російський телеканал «Теле 9» та змінила країну-правовласника дитячого каналу Nickelodeon з Нідерландів на Чехію (мови – англійська, російська).