Американські правовласники вимагають досудового блокування піратських сайтів
Про це повідомляє громадська спілка «Ініціатива “Чисте небо”».
Ця практика вже застосовується у Великій Британії, й антипіратські групи сподіваються домогтися того ж у США. Саме тому вони внесли це питання до порядку денного торгової угоди між США та Великою Британією. Торгова угода обов'язкова напередодні виходу Великої Британії з Європейського Союзу.
Законопроект Stop Online Piracy Act (SOPA) був внесений до Палати представників у США у 2011 році і розширював можливості американських правоохоронних органів і правовласників у боротьбі з торгівлею інтелектуальною власністю, але був відкладений на невизначений час ще у 2012 році.
«Блокування сайтів є високоефективної формою забезпечення дотримання авторських прав у Великій Британії і в багатьох інших юрисдикціях по всьому світу і є критично важливим інструментом в забезпеченні законної торгівлі цифровими продуктами і послугами», - наголошують у RIAA, цитує ініціатива «Чисте небо».
За інформацією RIAA, яка спеціалізується на захисті музичного контенту, 63 музичних сайти було заблоковано з ініціативи правовласників, і їхній трафік скоротився на 75%. RIAA і MPAA у своїх вимогах підтримали Digital Creators, до якої входить Асоціація американських видавців і News Media Alliance. Це свідчить про те, що основні групи правовласників більше не уникають теми блокування сайтів-порушників у США.
Ініціатива «Чисте небо» звертає увагу на те, що законодавство України дозволяє правовласникам оперативно обмежувати неліцензійний доступ до свого контенту, звернувшись до інтернет-провайдерів. Зокрема, закон «Про державну підтримку кінематографії» містить механізм такого блокування.
«Важливо відзначити, що законослухняні провайдери дотримуються процедури і блокують. Однак департамент інтелектуальної власності при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) не може виконувати свої функції в повному обсязі в частині складання державними інспекторами з питань інтелектуальної власності протоколів про адміністративні порушення. Оскільки така штатна посада досі не затверджена. Хоча в Законі вона згадується», - зазначає громадська спілка.
Нагадаємо, нещодавно «Чисте небо» започаткувало «партнерський принцип» у боротьбі з піратством. Він полягає у тому, що якщо один з учасників ініціативи повідомляє про те, що його «піратять», то інші учасники можуть розірвати з таким провайдером договір, а якщо це — сайт, то прибрати з нього свій плеєр.
Ілюстрація взята з сайту mediasat.info