18:52
Четвер, 10 Січня 2019

Нацрада оштрафувала канали Рудольфа Кірноса, але пообіцяла розібратися з його іноземними конкурентами

10 січня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала два дитячі телеканали бізнесмена Рудольфа Кірноса Niki Kids і Niki Junior (ТОВ «Дитяче телебачення України») на 19,3 тис. грн. кожен.
Нацрада оштрафувала канали Рудольфа Кірноса, але пообіцяла розібратися з його іноземними конкурентами
Нацрада оштрафувала канали Рудольфа Кірноса, але пообіцяла розібратися з його іноземними конкурентами

Причина санкції полягає в тому, що телеканали, на думку Нацради, не дотримуються квоти національного аудіовізуального продукту. За даними перевірки Нацради, частка національного продукту становить 1,5% в ефірі Niki Kids і 1,75% в ефірі Niki Junior замість передбачених законом 50%.

Рудольф Кірнос не погодився з оцінкою Нацради, яка більшість контенту каналів зарахувала до іноземного продукту – навіть той контент, який зараховує до власного продукту компанії. «Ми будемо звертатися до суду і доводити нашу позицію. Нехай суд призначає експертизу, яка встановить, яким чином власний продукт не є національним», – сказав він.

Члени Нацради підтримали, щоб справа вирішувалася в суді, й одностайно проголосували за штрафи.

Водночас Рудольф Кірнос звернув увагу членів Нацради на те, що іноземні телеканали «родини» Nickelodeon з нового року став називатися Nick і їх тепер легко сплутати з українськими телеканалами Niki Kids і Niki Junior.

«У Національної ради були рішення про адаптацію цих іноземних мовників, в обох випадках назва телеканалу Nickelodeon. Якщо цей мовник не звертався про зміну назви каналу, я вважаю, що це порушення, у т. ч. конвенції про транскордонне телебачення», – заявив пан Кірнос.

Зазначимо, що телеканали Nickelodeon входять до дистрибуційного пулу групу «1+1 медіа». Між Рудольфом Кірносом і «1+1 медіа» уже певний час триває конфлікт щодо співзвучності назв мовників.

Член Нацради Сергій Костинський погодився з Рудольфом Кірносом, що існує проблема з іноземними мовниками, і пообіцяв за тиждень підготувати пропозиції: «На мій погляд, неприпустимо, коли складаються нерівні умови діяльності на ринку для іноземних телеканалів та українських ліцензіатів. Положення про адаптацію іноземних мовників підготовлено. Але сфера досі не врегульована. Іноземні канали можуть змінювати логотипи, власників, звукові доріжки, і ніяк про це не повідомляють Національну раду. І немає жодних нормативних актів, які вимагають повідомляти про це регулятора. Ми маємо навести лад у цій сфері».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
431
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop