13:15
П'ятниця, 14 Грудня 2018

Держкіно анонсувало перевірки кінотеатрів на дотримання квот на українське кіно

1 689
Державне агентство України з питань кіно планує найближчим часом здійснити перевірки кінотеатрів на дотримання квот на демонстрацію національних фільмів, а також щодо нявності прокатних посвідчень.
Держкіно анонсувало перевірки кінотеатрів на дотримання квот на українське кіно
Держкіно анонсувало перевірки кінотеатрів на дотримання квот на українське кіно

Про це заявив Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко на дискусії про прокат українського кіно в рамках Зимового кіноринку Одеського міжнародного кінофестивалю, що наразі триває в Києві. 

Він зазначив, що, як тільки закінчиться дія мораторію на проведення перевірок малого та середнього бізнесу в Україні, Держкіно розпочне перевірки українських кінотеатрів (як у Києві, так і в регіонах) щодо дотримання квот та наявності прокатних посвідчень. 

«У листопаді минулого року було ухвалено закон, яким було продовжено мораторій на проведення перевірки малого і середнього бізнесу з боку тих регуляторних органів, що мали право проводити таку перевірку. Цей закон діє до кінця 2018 року. Після закінчення його дії Держкіно отримає право перевіряти кінотеатри, у тому числі на предмет наявності прокатних посвідчень та дотримання квоти на демонстрацію український фільмів.

Ми плануємо розпочати цю роботу, не лише в Києві, а й у регіонах. У січні-лютому зможемо побачити конкретні кейси, як виконується норма про 15% квоти», – сказав Пилип Іллєнко.

Нагадаємо, в Україні встановлено квоту на демонстрацію 15% національних фільмів від загального щомісячного часу демонстрації фільмів до 1 січня 2022 року. Після 1 січня 2022 року квота зросте до 30%. 

За невиконання квоти Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено штраф у розмірі 60-90 неоподаткованих мінімумів громадян (тобто від 1020 до 1530 грн), за повторне невиконання квот протягом року після першого застосування заходів адміністративного стягнення - від 90 до 150 неоподаткованих мінімумів (тобто від 1530 до 2550 грн). Штраф має бути стягнено з посадових осіб, які допустили правопорушення. 

Детальніше про дискусію щодо прокату українського кіно читайте на «Детекторі медіа» незабаром.

Читайте також

Більше новин із Зимового кіноринку ОМКФ читайте тут

Фото: Радіо Свобода

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1689
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду