Концерн РРТ вимкнув аналогове телебачення

Концерн РРТ вимкнув аналогове телебачення

1 Вересня 2018
7501
1 Вересня 2018
14:03

Концерн РРТ вимкнув аналогове телебачення

7501
Сьогодні, 1 вересня, в Україні було вимкнено аналогове телебачення.
Концерн РРТ вимкнув аналогове телебачення
Концерн РРТ вимкнув аналогове телебачення

Цю інформацію «Детектору медіа» підтвердив генеральний директор Концерну РРТ Петро Семерей.

«Так, аналогове мовлення вимкнули», – сказав він.  

На запитання щодо ухвали суду в Рівненській області про заборону вимкнення аналогового телебачення пан Семерей відповів: «Порушив закон, виконав вказівку керівництва». При цьому не поточнив, про чию саме вказівку йдеться. 

Нагадаємо, згідно з рішенням уряду, 31 серпня 2018 року мало бути вимкнено аналогове телебачення по всій Україні. А в ніч з 31 липня на 1 серпня відбувся перший етап вимкнення в Києві та Кіровоградській області.

Телеканал «1+1» оскаржив постанову Кабінету Міністрів і рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо вимкнення аналогового телебачення.

18 липня уряд ухвалив зміни до своєї постанови про вимкнення аналогового телебачення щодо збереження аналогового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення (зона ООС і на кордоні з Кримом).

29 серпня уряд продовжив аналогове мовлення каналів Національної суспільної телерадіокомпанії України, місцевих мовників, які не мають цифрових ліцензій, і передавачів на кордоні з Російською Федерацією, до 1 травня 2019 року.

Також 29 серпня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про втрату чинності з 1 вересня ліцензій на аналогове мовлення 39 телеканалів (40 юридичних осіб). Мовники мають протягом 10 днів здати свої нечинні ліцензії або протягом місяця переоформити ліцензії, які частково залишаться чинними (вилучити з них передавачі, що підлягають вимкненню).

Тим часом 29 серпня Миколаївське обленерго за борги вимкнуло електроенергію Миколаївській філії Концерну РРТ, яке є оператором телевізійних і радіопередавачів. У результаті в області зникло аналогове та цифрове ефірне мовлення, а також радіомовлення тих радіостанцій, чиї передавачі розташовані на вежах Концерну РРТ.

Іще сім обленерго попередили Концерн РРТ про наміри вимкнути електропостачання філій Концерну через заборгованість за електроенергію.

З 18 червня щодня з 6:00 до 18:00 Концерн РРТ вимикає аналогову трансляцію телеканалу «UA:Перший» в дев’яти містах: Білопілля (Сумська область), Вінниця, Дніпро, Ізюм (Харківська область), Київ, Ковель (Волинська область), Одеса, Тернопіль і Чернігів. Причина – заборгованість НСТУ за послуги Концерну РРТ, що виникла у 2018 році через недофінансування НСТУ з державного бюджету.

30 серпня Сарненський районний суд Рівненської області виніс ухвалу, якою заборонив Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення вчиняти будь-які дії, пов’язані з припиненням використання технології аналогового телебачення.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7501
Читайте також
06.08.2018 17:06
Прес-служба ТОВ «Зеонбуд»
для «Детектора медіа»
4 201
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду