14:31
Вівторок, 15 Травня 2018

НСЖУ закликала Порошенка ініціювати ухвалення закону про державну підтримку друкованих ЗМІ

Національна спілка журналістів України запропонувала Президентові Петру Порошенку запровадити державну протекціоністську політику підтримки вітчизняних друкованих ЗМІ.
НСЖУ закликала Порошенка ініціювати ухвалення закону про державну підтримку друкованих ЗМІ
НСЖУ закликала Порошенка ініціювати ухвалення закону про державну підтримку друкованих ЗМІ

Про це повідомляється на сайті НСЖУ.

Різке здорожчання імпортного газетного паперу  та підвищення «Укрпоштою» тарифів на доставку друкованої преси призвело до катастрофічної ситуації на ринку національних та місцевих друкованих суспільно-політичних ЗМІ, зазначається в зверненні до Президента, підписаному головою НСЖУ Сергієм Томіленком.

«Це неминуче призведе до загибелі багатьох місцевих газет, що напряму загрожує інформаційній безпеці України, - наголошується в зверненні. - В умовах інформаційного протистояння, яке відбувається на фоні бойових дій на сході держави, НСЖУ вважає за необхідне звернутися до Вас, як гаранта національної безпеки України, із закликом виступити з Президентською ініціативою прийняття Закону України про посилення інформаційної безпеки України та державної підтримки вітчизняних друкованих ЗМІ».

Закон має поставити за мету зокрема активізацію протекціоністської політики держави щодо зниження споживчої вартості інформаційної продукції, включаючи податкове, тарифне, митне, валютне та господарське регулювання, відшкодування збитків, подання фінансової допомоги, як того вимагає стаття 4 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів».

«Вважаємо за необхідне зламати монополію на продаж газетного паперу, оскільки практично весь папір, що реалізується в Україні, - російського виробництва. Росія у будь-який момент може заборонити продаж паперу Україні, а купувати його через треті-четверті держави буде не менш дорого. Тому пропонуємо закупити за бюджетні кошти папір інших виробників - зокрема, Фінляндії, - і продавати його редакціям. Також варто відновити та модернізувати роботу паперових комбінатів в Україні – зокрема, Жидачівського, - або врешті-решт збудувати нові», - наголошують у НСЖУ.

На думку авторів звернення, концепція державної підтримки друкованим громадсько-політичним ЗМІ, яка «є  загальноприйнятою практикою у країнах Європи», в Україні дозволить не лише посилити національні позиції держави, а й попередити концентрацію медіавласності, запобігти закриттю друкованих ЗМІ».

Як повідомляв «Детектор медіа», під час зустрічі з керівництвом «Укрпошти», що відбулася 13 березня 2018 року за ініціативи НСЖУ редактори національних та місцевих газет і видавці, стурбовані запланованим підвищенням тарифів на приймання та поштову доставку друкованих видань за передплатою, констатували, що без державної підтримки друкованих ЗМІ не зможуть налагодити партнерські стосунки із ПАТ «Укрпошта».

Перший заступник генерального директора ПАТ «Укрпошта» з фінансових питань Олександр Чернявський під час зустрічі наголосив, що найближчим часом підвищення тарифів на послуги відбуватиметься двічі: на 24,7% з другого півріччя 2018-го і на 19,2% – з 1 січня 2019 року.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко своєю чергою наголошував, що нині доводиться констатувати відсутність притомної державної політики щодо підтримки друкованих ЗМІ. 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
328
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
12.5% (1)
 
Ні, не подобається!
12.5% (1)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
75.0% (6)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 8
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop