Телеканал RTI змінює назву на 4 канал та анонсує програму Михайла Шаманова
15 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення затвердила зміну логотипа каналу. Представники 4-го каналу пояснили Нацраді, що планується переформатування мовника та збільшення в ефірі кількості програм інформаційної тематики. Назва телеканалу цифрою є загальносвітовою практикою неймінгу інформаційних каналів, а цифра «4» була вільною в українському телевізійному просторі, зауважили представники.
Поки що канал переоформлює в ліцензії тільки логотип і не змінює програмної концепції, а працюватиме в межах своєї ліцензійної концепції (RTI теж був інформаційно-розмовним каналом).
У друкованій презентації 4-го каналу, яку отримали члени Нацради, зазначено: «4 канал – український інформаційний телеканал, покликаний всебічно висвітлювати суспільно-політичне, економічне, культурне та повсякденне життя української столиці – Києва».
Слоган каналу: «Там, де ти». 4 канал планує створювати ефект присутності за допомогою прямих включень і стрімів журналістів з місць актуальних і резонансних подій у Києві.
Девіз 4-го каналу: «Ми – корисний канал». «Усі розповідають новини, ми – розповідаємо, як із цими новинами жити», – йдеться в презентації.
В ефірі планується щоденна підсумкова інформаційна програма «44 хвилини», яку вестимуть Михайло Шаманов і Наталія Трофімова. До студії програми приходитимуть гості, разом з якими ведучі аналізуватимуть події дня. Планується інтерактивний зв’язок з глядачами через телефон і скайп. Михайло Шаманов у минулому був ведучим Нового каналу, зараз він працює ведучим радіостанції «Радіо НВ».
Ще один проект 4-го каналу – щотижнева програма «Ми зможемо!». Вона виходитиме щочетверга, і в ній обіцяють аналіз головних політичних, економічних та соціальних подій тижня. У ній теж планують постійний інтерактив з глядачами. У презентації не вказано, хто буде ведучим проекту.
Крім цього 4 канал анонсує лінійку публіцистичних програм: розслідувальних, історико-культурних, освітньо-пізнавальних та авторських передач як вітчизняного, так і закордонного виробництва.
Телеканал мовить на супутнику, в кабельних мережах 82 операторів по всій Україні, а також у цифровому ефірі Києва та Київської області в локальному мультиплексі компанії «Ера продакшн».
Нагадаємо, наприкінці 2017 року члени політради партії «Народний контроль» Андрій Кісера та Андрій Мисик стали співвласниками супутникового телеканалу RTI та львівської телекомпанії НТА. Партію «Народний контроль» очолює народний депутат Дмитро Добродомов. У минулому Андрій Кісера працював разом із Дмитром Добродомовим у топ-менеджменті телеканалу ZIK.
Телеканал RTI отримав ліцензію на супутникове мовлення на свою юридичну особу ТОВ «ТРК "Інтеррадіо"» в березні 2015 року. З квітня 2014 року RTI мовив як інтернет-радіостанція у форматі radiovision (радіо в телевізійному ефірі). Колишній власник ТОВ «ТРК "Інтеррадіо"» Володимир Денисенко заявляв, що особисто фінансував проект.
У квітні 2015 року Володимир Денисенко і київський бізнесмен Сергій Федак стали кінцевими власниками львівського телеканалу НТА. З літа 2015 року НТА почав ретранслювати інтернет-телеканал RTI. За даними Zaxid.net, з 2015 року НТА вважався підконтрольним львівському бізнесмену та екс-нардепу від партії «Свобода» Ігорю Кривецькому. У минулому НТА вважався підконтрольним спершу «Львівській залізниці», потім – екс-голові правління НАК «Нафтогаз України» Олексію Івченку. У 2014 році телеканал НТА переформатувався на 2 канал і переїхав до Києва, але ненадовго.