10:22
Неділя, 31 Грудня 2017

Яценюк продав свою частку власності каналу «Еспресо» за майже півтора мільйона доларів

Колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в результаті продажу частки власності телеканалу «Еспресо» сплатить до державного бюджету близько 7 млн грн податків. Вартість угоди з американською компанією Atmosphere Entertainment, Inc. (власник Іван Жеваго, син нардепа Костянтина Жеваго), яка придбала частку Яценюка, склала 1 млн 465 тис 281 доларів США.
Яценюк продав свою частку власності каналу «Еспресо» за майже півтора мільйона доларів
Яценюк продав свою частку власності каналу «Еспресо» за майже півтора мільйона доларів

Про це повідомила у Facebook прес-секретар політика Ольга Лаппо.

Опціон на придбання 30-відсоткової частки у статутному капіталі ТОВ «Аста Фінанс» (юридичної особи, що володіє 100 % ТОВ «Голдберрі», яке здійснює мовлення під логотипом «Еспресо») було укладено Арсенієм Яценюком зі співзасновницею каналу Ларисою Княжицькою ще 2013 року. Це було відображено в електронній декларації Арсенія Яценюка за 2016 рік, зазначає Лаппо.

«Яценюк реалізував своє право опціону в червні 2017 року, придбавши свою частку корпоративних прав. Отримавши можливість продажу своєї частки телеканалу, він зреалізував її задля уникнення спекуляцій про політизацію діяльності каналу», - повідомляє прес-секретар Яценюка.

Вартість угоди з американською компнією Atmosphere Entertainment, Inc., створеною у штаті Нью-Йорк, США, - 1 млн 465 тис 281 доларів США.

«Угоду укладено абсолютно прозоро - без жодних схем оптимізації податків та використання офшорних компаній. Усі фінансові транзакції пройшли перевірку у відповідних банках Сполучених Штатів Америки та України. Податки, які надійдуть до державного бюджету, становитимуть близько 7 млн грн. Це ще раз доводить, що встановлення публічного та прозорого процесу продажу активів може значно збільшити надходження до державної скарбниці», - наголосила Ольга Лаппо.

Раніше телеканал «Еспресо» заявив, що 30 грудня у структурі його власності відбулися зміни. Арсеній Яценюк, дружина глави МВС Інна Авакова та дружина народного депутата Миколи Княжицького Лариса Княжицька відчужили свої частки у статутному капіталі телеканалу «Еспресо» на користь компанії Atmosphere Entertainment, кінцевим власником якої є Іван Жеваго, син українського олігарха, народного депутата Костянтина Жеваго.

Після підписання відповідних угод Арсеній Яценюк та Інна Авакова, які володіли 30% і 40% часток відповідно у статутному капіталі ТОВ «Аста Фінанс» (юридичної особи, що володіє 100% ТОВ «Голдберрі», яке здійснює мовлення під логотипом «Еспресо») відчужили їх на користь іноземного підприємства Atmosphere Entertainment, Inc., зареєстрованого у штаті Нью-Йорк (США). Також зазначене іноземне підприємство придбало частину частки Лариси Княжицької у статутному капіталі ТОВ «Астра Фінанс» у розмірі 7,5%.

Внаслідок реалізованих угод Лариса Княжицька залишається опосередкованим власником 22,5% телеканалу «Еспресо», 77,5% опосередковано володіє іноземне підприємство Atmosphere Entertainment, Inc.

Раніше, на початку  грудня, народний депутат Костянтин Жеваго підтвердив, що веде перемовини про купівлю телеканалу «Еспресо». «Ми ні до чого конкретного ще не домовилися. Тому я не можу розкривати будь-які результати переговорів», - зазначив нардеп.

Нагадаємо, засновник каналу «Еспресо», народний депутат України Микола Княжицький в програмі «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK заявив, що мільярдер, політик, власник групи «Фінанси та Кредит» Костянтин Жеваго планує купівлю телеканалу «Еспресо» (ТОВ «Астра фінанс»).

Власниками каналу на той момент були колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, жінка міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Інна Авакова та дружина народного депутата Миколи Княжицького Лариса Княжицька. Арсеній Яценюк та Інна Авакова увійшли до структури власності телеканалу «Еспресо» і стали його кінцевими бенефіціарами разом із Ларисою Княжицькою у серпні 2017 року.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1059
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop