13:03
Четвер, 14 Грудня 2017

Нацрада перевірить квоти на радіо «П’ятниця»

14 грудня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку загальнонаціональної радіомережі «П’ятниця» (ДП «Новий обрій») з приводу дотримання частки пісень українською мовою, яка з 8 листопада має становити не менше 30%.
Нацрада перевірить квоти на радіо «П’ятниця»
Нацрада перевірить квоти на радіо «П’ятниця»

У листопаді 2017 року Нацрада провела першу хвилю моніторингу дотримання радіостанціями квот, які з 8 листопада зросли до 30% пісень українською мовою та 55% ведення ефіру українською мовою. І виявила ознаки порушення на радіо «П’ятниця»: в першій половині дня (із 7:00 до 14:00) частка пісень українською мовою становила 29% замість передбачених законом 30%. Позапланова перевірка має підтвердити або спростувати порушення.

Також 14 грудня Нацрада планувала призначити позапланову перевірку радіомережі «Люкс ФМ» з приводу дотримання пісенної квоти, але зняла питання з розгляду. Член Нацради Сергій Костинський пояснив, що «Люкс ФМ» не порушує квоти пісень українською мовою, хоча й не дотримується частки пісень мовами ЄС.

За даними Нацради, протягом першого року дії закону про квоти на пісні та ведення програм українською мовою на радіо (листопад 2016 – жовтень 2017) українські радіостанції в середньому транслювали 38% пісень українською мовою та вели 85% передач українською мовою. При цьому показники регіональних і місцевих радіостанцій є вищими, ніж загальнонаціональних. Закон вимагав 25% пісень українською та 50% ведення програм українською.

За перший рік дії закону про квоти на радіо Нацрада зафіксувала 17 порушень законодавства і виписала радіостанціям-порушникам 17 штрафів на загальну суму понад 1 млн грн.

З 8 листопада 2017 року передбачені законом квоти зросли: частка пісень українською мовою має становити 30%, ведення передач державною мовою – 55%. Радіостанції, в ефірі яких понад 60% пісень становлять пісні мовами країн ЄС, передбачена зменшена квота пісень українською мовою – 25%.

Загальнонаціональні радіомережі «Мелодія», «Люкс ФМ», Kiss FM і «Хіт ФМ» отримали право не збільшувати частку пісень українською мовою до 30%, а транслювати 25% пісень українською мовою, оскільки в їхньому ефірі лунає понад 60% пісень мовами ЄС.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
472
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop