Рада ухвалила закон про тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення

Рада ухвалила закон про тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення

7 Грудня 2017
2725
7 Грудня 2017
22:02

Рада ухвалила закон про тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення

2725
7 грудня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України», яким узаконено поняття тимчасового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення і надання відповідних дозволів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення замість ліцензій за заявковим принципом на позаконкурсних підставах.
Рада ухвалила закон про тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення
Рада ухвалила закон про тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення

За законопроект № 6565 «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення» у другому читанні та в цілому проголосував 241 народний депутат.

Підготовлений до другого читання законопроект передбачав, що території з особливим режимом мовлення – це райони України, що межують з тимчасово окупованою територією України (Автономною Республікою Крим та містом Севастополем), райони Донецької і Луганської областей, а також прикордонні райони України, на які з територій сусідніх держав засобами ефірного наземного аналогового та/або цифрового телерадіомовлення поширюються програми держави-агресор.

Однак у результаті дискусії голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар (фракція «Народний фронт») під стенограму запропонувала, щоб на вимогу фракції «Самопоміч» територіями з особливим режимом мовлення були лише райони України, що межують з тимчасово окупованою територією України (Автономною Республікою Крим та містом Севастополем) та райони Донецької і Луганської областей.

Відповідно до закону, дозволи на тимчасове мовлення видаватимуться Нацрадою без проведення конкурсу (за заявковим принципом) і безоплатно, строк дії дозволу – до одного року. Порядок видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умови дозволу та порядок здійснення нагляду за телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення, будуть визначені Нацрадою.

При видачі дозволів на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення Нацрада має керуватися необхідністю захисту інтересів держави, протидії інформаційній агресії, збалансованого та неупередженого інформування аудиторії про суспільно значущі події в Україні. Виходячи з цих пріоритетів, Нацрада має визначати відповідні вимоги до програмної концепції мовлення на територіях з особливим режимом мовлення.

Передбачається, що прорахунок частот для тимчасового мовлення і надання відповідних висновків здійснюватиме «Український державний центр радіочастот» на замовлення Нацради.

Відповідно до закону, на території з особливим режимом мовлення може бути продовжене аналогове мовлення (навіть після переходу від аналогового до цифрового) – для забезпечення можливості тимчасового мовлення.

Закон має набрати чинності через місяць з дня його опублікування. Але Кабмін протягом місяця з дня опублікування закону має розробити і затвердити нормативно-правові акти, що випливають з цього закону, а також затвердити перелік адміністративно-територіальних одиниць, у яких може здійснюватися тимчасове мовлення на підставі дозволу Нацради. А Нацрада протягом місяця з дня опублікування закону має затвердити порядок видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умови дозволу та порядок здійснення нагляду за мовниками з тимчасовими дозволами.

Нагадаємо, законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення» розробило Міністерство інформаційної політики влітку 2016 року. Законопроект пропонував узаконити поняття тимчасового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення і надання відповідних дозволів Нацради.

20 липня 2016 року законопроект погодила Нацрада, яка надала дві пропозиції до проекту: щоб тимчасове мовлення існувало лише на прикордонних з Росією територіях і щоб УДЦР прораховував частоти для тимчасового мовлення на безоплатній основі. Розробник врахував тільки другу пропозицію.

14 грудня 2016 року законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення» було схвалено урядом на засіданні Кабінету Міністрів України.

18 січня Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект №5657 «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення».

7 березня Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував парламенту повернути на законопроект щодо територій з особливим режимом мовлення на доопрацювання. 24 травня законопроект було відкликано.

8 червня народні депутати з Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики зареєстрували свій законопроект № 6565 «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення» замість урядового, яким запропонували узаконити поняття тимчасового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення і надання відповідних дозволів Нацради.

5 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроект № 6565 «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України». За проголосували 267 народних депутатів.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2725
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду