16:20
Середа, 20 Липня 2016

Мінінформполітики хоче узаконити тимчасове мовлення

1 216
Міністерство інформаційної політики України розробило законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення», яким пропонує узаконити поняття тимчасового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення і надання відповідних дозволів Нацради.
Мінінформполітики хоче узаконити тимчасове мовлення
Мінінформполітики хоче узаконити тимчасове мовлення

Законопроект оприлюднено 18 липня на сайті міністерства. Наразі триває його погодження з іншими відомствами. Документ поки ще не зареєстровано у Верховній Раді.

Законопроект передбачає визначити в законі «Про телебачення і радіомовлення» такі поняття:

  • тимчасове мовлення – мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, що здійснюється телерадіоорганізаціями на підставі наданого Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення дозволу на тимчасове мовлення;
  • дозвіл на тимчасове мовлення – рішення, прийняте Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, що надає телерадіоорганізації право здійснювати тимчасове, на строк, визначений Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, мовлення на територіях з особливим режимом мовлення, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
  • території з особливим режимом мовлення – адміністративно-територіальні одиниці, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України з урахуванням потреб захисту інформаційної безпеки держави, та на яких шляхом аналогового та/або цифрового мовлення поширюються програми або передачі держави-агресора, та може здійснюватися тимчасове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, у тому числі аналогове мовлення, на підставі дозволу, виданого Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Відповідно до законопроекту, надання дозволів на тимчасове мовлення має стати одним з регуляторних повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Такі дозволи можуть надаватися виключно на територіях з особливим режимом мовлення, перелік яких визначено Кабміном. Дозволи надаватимуться Нацрадою шляхом прийняття відповідних рішень. Порядок видачі дозволу, вимоги до телерадіоорганізації, а також особливості регулювання та нагляду за такою діяльністю визначатимуться Нацрадою.

Передбачається, що прорахунок частот для тимчасового мовлення і надання відповідних висновків здійснюватиме «Український державний центр радіочастот» на замовлення Нацради.

Відповідно до законопроекту, на території з особливим режимом мовлення, що визначається Кабміном, може бути продовжене аналогове мовлення навіть після переходу країни від аналогового до цифрового мовлення.

Якщо закон буде ухвалено, він має набрати чинності з дня, наступного за опублікуванням. У такому разі Кабмін протягом трьох місяців повинен буде затвердити «перелік адміністративно-територіальних одиниць, з урахуванням потреб захисту інформаційної безпеки держави, та на яких шляхом аналогового та/або цифрового мовлення поширюються програми або передачі держави-агресора, та може здійснюватися тимчасове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, у тому числі аналогове мовлення, на підставі дозволу, виданого Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення».

Автори законопроекту пояснюють, що процедура ліцензування мовлення в Україні не передбачає особливих умов щодо територій з особливим статусом і є досить довготривалим процесом, а ліцензування мовлення з використанням радіочастотного ресурсу до того ж передбачає проведення конкурсу.

На думку Міністерства інформаційної політики, в умовах збройної та інформаційної агресії, від яких потерпає впродовж двох років Україна, «необхідно передбачити правові механізми, які б гарантували населенню територій, що є вразливим до негативного інформаційного впливу, право на доступ до інформації, можливостей задоволення інформаційних потреб, а також сприяли розширенню національного інформаційного простору».

Нагадаємо, що протягом останніх півтора років Нацрада надала тимчасові дозволи на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції 14 телеканалам і радіостанціям, які оформлені на дев'ять юридичних осіб-телерадіоорганізацій. Однак ця процедура не передбачена жодним законом.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1216
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду