Нацрада замовила в УДЦР прорахунок двох мультиплексів у Чонгарі і перенесення передавачів з окупованого Криму

Нацрада замовила в УДЦР прорахунок двох мультиплексів у Чонгарі і перенесення передавачів з окупованого Криму

19 Серпня 2017
1574
19 Серпня 2017
16:42

Нацрада замовила в УДЦР прорахунок двох мультиплексів у Чонгарі і перенесення передавачів з окупованого Криму

1574
17 серпня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення замовила в «Українського державного центру радіочастот» (УДЦР) прорахунок двох частот для цифрового мовлення на окупований Крим і перенесення 15 передавачів з окупованого Криму до Чонгара і Чаплинки, а також прорахунок 19 нових ФМ-частот у семи областях.
Нацрада замовила в УДЦР прорахунок двох мультиплексів у Чонгарі і перенесення передавачів з окупованого Криму
Нацрада замовила в УДЦР прорахунок двох мультиплексів у Чонгарі і перенесення передавачів з окупованого Криму

Нацрада замовила прорахунок двох телевізійних частот у Чонгарі Херсонської області на кордоні з окупованим Кримом – 24 ТВК і 30 ТВК з потужністю передавачів 2 кВт – з метою організації двох додаткових локальних мультиплексів для цифрового ефірного мовлення на територію Криму. Раніше, 27 липня, Нацрада вибрала на конкурсі п’ятьох мовників, які мовитимуть у першому організованому в Чонгарі мультиплексі на 50 ТВК: «UA: Крим», «Чорноморська ТРК», ICTV, 5 канал і Прямий канал.

Також Нацрада замовила в УДЦР технічне перенесення 10 ФМ-частот і 5 телевізійних частот (ТВК) із Джанкоя, Красноперекопська та Євпаторії в окупованому Криму до Чонгара і Чаплинки у Херсонській області на кордоні з Кримом. Ці частоти в Криму після окупації були зайняті російськими мовниками, а українські телеканали і радіостанції змушені були припинити мовлення.

До Чонгара планується перенести такі частоти:

  • із Джанкоя: 103 МГц (за ліцензією належить радіо «Пятница»), 104,1 МГц (за ліцензією належить кримській радіостанції «Транс-М радіо»), 105,5 МГц (за ліцензією належить кримській радіостанції «Лідер»);
  • із Красноперекопська: 102,6 МГц (за ліцензією належить радіо «Ера»), 12 ТВК (за ліцензією належить телеканалу «UA: Перший»), 8 ТВК (за ліцензією належить «Чорноморській ТРК»).

До Чаплинки планується пернести такі частоти:

  • із Красноперекопська: 102,1 МГц (за ліцензією належить кримській радіостанції «Лідер»), 25 ТВК (за ліцензією належить Новому каналу), 32 ТВК (за ліцензією належить «1+1»), 39 ТВК (за ліцензією належить «Інтеру»);
  • із Євпаторії: 103,5 МГц (за ліцензією належить кримській радіостанції «Лідер», 103,9 МГц (за ліцензією належить «Ретро ФМ»), 105,9 МГц (за ліцензією належить Radio Roks), 106,8 МГц (за ліцензією належить радіо «Мелодія»), 107,5 МГц (за ліцензією належить «Хіт ФМ»).

Крім частот для мовлення на Крим Нацрада замовила в УДЦР прорахунок 19 нових ФМ-частот для організації малопотужного (від 10 до 100 Вт) ФМ-мовлення у Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Черкаській та Чернівецькій областях, зокрема в містах Львів і Бориспіль Київської області.

*Дані про мовників, яким за ліцензію належать перелічені частоти, взято із сайтів proradio.org.ua та ukrtvr.org.

Нагадаємо, 27 грудня 2016 року Нацрада визначила переможців конкурсу на 4 ФМ-частоти в Чонгарі Херсонської області. Три частоти з потужністю передавачів 5 кВт, що дає змогу охопити ФМ-мовленням Крим, дісталися «Українському радіо», кримськотатарській радіостанції «Мейдан» (ТОВ «Телевізійна компанія “Атлант-СВ”»), що пов’язана з кримськотатарським телеканалом ATR і належить Ленуру Іслямову, а також радіостанції «Крим.Реалії» (ГО «Радіо кримських громад»), яка є проектом «Радіо Свобода». Четверта частота в Чонгарі з менш потужним передавачем (300 Вт) дісталася херсонській місцевій радіостанції «Херсон ФМ». Без частот у Чонгарі залишилися «Громадське радіо» та сімферопольське «Лідер ФМ» - це ще одна радіостанція Ленура Іслямова, яка з часів анексії Криму припинила мовлення.

У січні 2017 року було завершено будівництво телевежі в Чонгарі. У лютому 2017 року зі 150-метрової телевежі почалася трансляція цілодобового мовлення на окупований Крим та сусідні з ним населені пункти Херсонщини у тестовому режимі. 17 березня відбулося офіційне відкриття телекомунікаційної вежі в Чонгарі. 24 березня член Нацради Сергій Костинський повідомив, що для запуску цифрового телевізійного мовлення на півострів потрібно 3-4 місяці.

27 липня Нацрада визначила переможців конкурсу на цифрове ефірне мовлення стандарту DVB-T2 з використанням 50 ТВК в селищі Чонгар Херсонської області для мовлення на окупований Крим (оператор телекомунікацій – ТОВ «Телемережі України»). На конкурс було виставлено п’ять місць у локальному мультиплексі. З-поміж семи претендентів Нацрада обрала п’ятьох переможців: «UA: Крим», «Чорноморська ТРК», ICTV, 5 канал і Прямий канал. Без місць у мультиплексі залишилися телеканали СТБ і «ПравдаТУТ». 17 серпня п’ять телеканалів почали тестове мовлення з Чонгару на окупований Крим.

Член Нацради Сергій Костинський повідомив, що в Чонгарі планується створення ще одного локального мультиплексу (вже прораховано частоту), що дасть змогу запустити ще до 10 телеканалів на Крим. Також планується запуск цифрового ефірного мовлення на Крим і з телевежі, яка будується в селищі Чаплинка Херсонської області.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1574
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду